Jump to content

Razvod ili ponistenje civilnog braka sklopljenog na Filipinima

Svrco69

Preporučene objave

Pozdrav svima,

Evo sam se ukljucio tu na Legalis u nadi da cu doci do kakve korisne informacije i savjeta.

Pomorac sam tako da sam vise daleko od kuce negoli doma pa se eto nekako stvari malo zakomplicirale.

Naime, ima dvije godine sam se bas onako nabrzinu ozenio na Filipinima za curu sta sam poznavao od prije ali smo eto bili otpoceli nekakvo dopisivanje i tek tamo kad sam otisao na odmor poceli nekakvo intenzivnije druzenje.

Tamo sam otisao pod dojmom njene price po kojoj bismo mi proveli taj moj odmor u druzenju pa da vidimo kuda ce na sto odvesti.

Naravno da kad sam dosao tamo stvari su malo drukcije konture poecele poprimati i sve to sto je trebalo biti kao normalno odjednom je postalo nenormalno barem za moje poimanje.

Malo po malo sam ja to izgurao i ono malo sto bi se vidili bilo bi lijepo ali nista sto bi moglo sad mene sa mojim svjetonazorima zadovoljiti.

Da ne duzim puno, nakon kraceg vremena tu se pocela uplitati njena porodica stalnim forsiranjem nekakvog braka.

Na kraju je bilo doslovno ultimativno postavljeno da ako bi se zeljeli vidjati morali bi se vjencati!

Tu je meni nastao sok jer jednostavno nikad nisam imao ideju tako brzopoteznog uplivavanja u bracne vode a posebno ne pod pritiskom icije porodice.

Malo pomalo zbog nekih svojih ranijih zivotnih promasaja i razocaravanja i jednostavno razmisljanjem kako doma ionako nikoga nije bilo da me ceka a sa svojim poslom i vremenom koje provedem doma i nemam bas nesto pretjerano puno prilika za upoznat ikoga a kamoli za izgradit neku normalnu i cvrstu vezu rekoh sebi 'ma zasto ne?!'!?

I tako ja da ne ispadnem kukavica tamo i njoj pod tim pritiscima okrenem ledja rekoh 'idemo' ali samo civilno jer sam mislio bit ce lakse a posebno sto nikog moga tamo nije bilo!

To su oni brzinski izorganizirali, papirologija u roku odmah i vjencanje u njihovom vrtu.

Idila od tjedan dana i ja nazad na brod...

Potom je ona nakon nekih 4-5 mjeseci skoro svakodnevnog rata preko Skypea i telefona u vezi svakojakih ludosti a opcenito zbog mog nerazumijavenja i neprihvacanja uplita u moj zivot od strane njene porodice i njihovih tih obiteljskih starjesina.

Naravno, ona je po dolasku kod nas odmah pocela sa nekim nezadovoljstvima jer joj nije pasalo ovo ni ono na sto joj jednostavno nisam ostao duzan vec sam joj onda lijepo pojasnio neke stvari... kontrast svjetova!

Dakle, mjesec dana nezadovoljstva i svakodnevnog mucenja da bi onda na brzinu prihvatio raniji poziv na brod samo da pobjegnem.

Tijekom tog perioda na brodu sam puknuo i trazio je da se rastanemo i da to procesira tamo.

Odmah je pocela sa nekim apsurdnim zahtjevima za pokretanje toga jer sam shvatio da ne zeli priznat svojima da je do toga doslo.

Ja sam eto nakon nekog vremena odlucio probati jos jednom kad sam se vec uvalio u to do grla i posao sam jos jednom tamo!

Na kraju sam bio sav sretan sto nije zatrudnila i opet sam ranije otisao jer nisam vise mogao zivjeti u tom svakodnevnom nezadovoljstvu i svijetom oko mene koji ne razumijem ni po jeziku ni po ponasanju.

Sad mi je bilo uzelo jos mjesec dana dok joj nisam priopcio svoju konacnu odluku i sad cekam da ona pokrene tamo ponistenje braka ili taj njihov famozni annulment!

Taj cirkus od institucije braka koji oni stite tamo sa nepriznavanjem i nedavanjem opcije razvoda je bas uzasan i samo jos jedan nacin da od ljudi izvuku ogromne novce jer se moze dobiti na kraju i opet se mogu zeniti nakon toga ali uzme vremenski i novcano previse od zivota!

Mene zanima kakve su moje opcije za razvesti se kod nas i da li je taj brak zasnovan tamo vazeci kod nas uzimajuci u obzir da ja papir nikad nisam kod nas nit ovjerio nit igdje sproveo.

Ne bjezim od ciscenja njenog imena tamo ali kako ce to uzeti puno vremena i ocekujem putem dosta rasprave oko podjele troskova oko toga volio bih ostvariti svoja prava kao gradjanin RH ako je ikako moguce.

Zahvaljujem vam na razumijevanju, bilo kakvom savjetu i pomoci.

Srdacno vas.

Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Napravi novi...

Važna informacija