Jump to content

služnost prolaza od javnog puta do čestice


zeko1

Preporučene objave

Poštovani,

dali je potrebna pravo stvarne služnosti prolaza do javne ceste u svrhu da odvojim novoformiranu česticu dvorište i uvedem kuću u ZK pomoću uvjerenja da je građevina građena prije 15.02.1968.g.???

 

Novoformirana čestica se bude odvojila od sadašnje putem prijavnog lista za ZK i sad me muči dali mora u ugovoru stajat da imam pravo prolaza do javne ceste, a postoje 2 suvlasnika u ZK. i kupljeno je od jednog samo dio zemljista davno al nikad nije bilo sprovedeno u ZK?

i to pravo prolaza mora li bit definirano u kojoj širini i jel treba nacrt ili je samo dovoljno u ugovoru da stoji članak o sluznosti prolaza?

Radim i diobni ugovor sa obadva suvlasnika.

PS. u katastru je ucrtan put, al nisam stavljao u prijavni list za zk da se formira put...

Šta sad da bi mi prosao taj prijavni list za ZK, a da ne kompliciram????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upitno je hoćete li provesti parcelaciju bez formiranja pristupnog puta do vaše čestice (dakle, upitno je hoće li služnost prolaza/provoza biti dovoljna za formiranje čestice). Različita je praksa , ovisi i o specifičnosti pojedinog slučaja/područja.

 

Poželjno je da je sve u ugovoru što preciznije definirano. Tako je manje mogućnosti za naknadne nesporazume i sporove.

Dakle, poželjno je da sve bude točno opisano(širina,lokacija, što se smije voziti i tko smije prolaziti, a i skica nije naodmet.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru...

dali sam sa ovim sve obuhvatio ili treba prepravka??

Naravno zelim da svi koji žele pješice i automobilom, biciklom, motorom do moje čestice imaju pravo na to...

Posjedujem i dobni nacrt od katastra gdje je pod k.č.br.2222/6 k.o. Trnje uveden put u katastru.

Zajedno s menom su tri suvlasnika na zk.č.br. 7333/1 i cijepam se i formiram svoju novu zk.č.br. 7333/3 diobnim ugovorom.

 

DIOBNI UGOVOR

 

Članak 4.

Stranke sporazumno utvrđuju postojanje prava stvarne služnosti prolaza i provoza, te prava kolnika u korist zk.č.br. 7333/3 k.o. Grad Zagreb na teret i preko zk.č.br. 7333/1 upisane u zk.ul.br. 5454 k.o. Grad Zagreb u onom dijelu u kojem ona odgovara kč.br. 2222/6 k.o. Trnje i to po cijeloj dužini puta počevši od povlasne nekretnine zk.č.br. 7333/3 k.o. Grad Zagreb pa sve do kraja poslužne nekretnine k.č.br. 2222/6 k.o. Trnje gdje se ona spaja s javnim putem odnosno Katicinom ulicom zk.č.br. 7434 upisane u zk.ul.br. 30 k.o. Grad Zagreb.

 

Članak 5.

Svaka od stranaka dozvoljava da se u zemljišnim knjigama k.o. Grad Zagreb izvrši uknjižba geodetskog elaborata br. RN-1876/2011 te svaka stranka dozvoljava drugoj stranci da izvrši uknjižbu svog prava vlasništva i tereta na tim nekretninama u zemljišne knjige u skladu sa dogovorenom diobom i omjerima iz čl. 3. i čl. 4. ovog ugovora.

 

Jel to dobro?? Molim za prepravak...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija