Jump to content

zakon o mirovini-propisi molim hitan odgovor!!!


antea

Preporučene objave

pitanje: U radnoj knjižici imam uredno upisan radni staž:

1. Interšped Sarajevevo od 27.2.1956. do 19.03.1961. = 5.god.0 mj.22 dana

2.Transadria Rijeka od 10.02.1962.do 30.12.2005.god.=43.god 10.mj.21.dan

ukupan radni staž 48 god.11.mj.11.dana

 

Za vrijeme radnog odnosa radna knjižica je bila u kadrovskoj službi navedenih poduzeća i po njima ista ovjerena za odgovarajući staž.

dana 30.12.2005.god. podnijeo sam zahtjev za mirovinu sa navršenih 66 godina života.

Pri izračunu mirovine u riješenju uključili su mi samo radni staž u Transadriji od 43 go.10.mj.21 dan, bez prvog staža kojeg sam proveo u Interšpedu i bez ikakvog obrazloženja.

Međutim, ja sam stalno radio u filijalama navedenih poduzeća u Pločama gdje sam i živio. tu sam uredno ostvarivao svoja prava iz zdravstvenog i mirovinskog osiguranja gdje su uplačivanipropisani porezi i doprinosi.

Ja sam na riješenje uložio žalbu zbog ne priznavanja kompletnog staža.

U međuvremenu od Interšpeda Sarajevo pribavio sam odgovarajuću potvrdu koju ću uručiti izdavatelju riješenja o mirovini.

Napominjem da je na prvoj stranici radne knjižice utisnut žig USPOSTAVLJENA PRIJAVA PS

NALJEPNICA:03145812327

UPISANO: 5 god.0 mj.22 dana.

Molim Vaše tumačenje postupka mirovinskog zavoda ,te da li mi se mora u izračun mirovine uključiti kompletan radni staž iz radne knjižice,jer je cijeli ostvaren u RH . Da li mi se na osnovu ovih ne upisanih godina mogu povećati primanja?

Zahvalni umirovljenik

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije bitno gdje si radio već gdje su išli doprinosi. Najčešće idu ondje gdje ti je mjesto rada ali ne uvijek. Mirovinsko rješava samo na temelju staža uplaćivanog u R.H. a ako se ispostavi da ti je taj staž uplaćivan u BiH, u tom slučaju ćeš dobiti rješenje o mirovini iz BiH za taj staž. Pokretanje postupka prema BiH vodi se po službenoj dužnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija