Jump to content

jeftinije platiti kaznu, ili uložiti prigovor?


anonimno

Preporučene objave

Molim pomoć:

Dobila prekršajni nalog (kazna 500+110kn), jer nisam produžila važenje prometne u roku 15 dana od isteka važenja iste.

 

Istina, no:

01.12. u auto su mi se zabili dok je bio parkiran pred kućom, šteta je bila prilična

16.01. trebala sam produžiti važenje prometne

30.01. izdano je rješenje prekršajnog suda kojime je utvrđena krivnja vozača koji se u auto zabio

 

Možda previše dramim, ali auto još nije popravljen i još neko vrijeme neće biti, a ja ne znam da li da uložom prigovor ili ne?

 

u svakom slučaju zanima me jeftinija varijanta.

 

hvala unaprijed na pomoći!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a koliko se tog rada mora obaviti za 500 kn.

Ili hipotetski recimo da sam isprovociran u javnosti i fizicki sam ozljedio nekog. Cuo sam da je to prekrsajna kazna od 30000 kn. I npr. nemam te novce i zelim to zamjeniti za rad. Koliko godina bi morao to odradjivati. I kako se to uskladjuje sa poslom. Jel bi mogao ici na posao pa to odradjivati popodne ili moras na godisnji i sta ti ja znam.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hoće li to proći?

 

ajmo polako...

 

vidi, ti kriva jesi bez obzira sto ti je auto udaren... ako iz bilo kojih razloga nisi mogla produziti prometnu morala si vratiti tablice mupu (pa ti ih oni cuvaju naredna tri mjeseca). doduse u ovoj situaciji je ispravno rjesenje bilo da ti policija na licu mjesta skine tablice i ne vraca dok ne obavis izvanredni tehnicki pregled, ali to su propustili uciniti.

dobro,nema to veze, pises li prigovor, postoji mogucnost da ti 500kn zamijene opomenom (ali i ne moraju, ali i narastu troskovi postupka), medjutim to ce ti produljiti trajanje tog postupka, pa ce kasnije nastupiti zastara izvrsenja sankcija (ako ipak jednog dana odluce provoditi taj rad)

zato ja na tvom mjestu ne bih pisao nikakav prigovor i isao direktno na rad, to je najjeftinije (a po svemu sudeci i najsigurnije) rjesenje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ili hipotetski recimo da sam isprovociran u javnosti i fizicki sam ozljedio nekog. Cuo sam da je to prekrsajna kazna od 30000 kn.

 

ma ni govora, kakvih 30000kn, to je za prek sud remecenje jrm i kazna je 50-200 dem odnosno upola manje u eurima.

jedino ako ozljedjeni privatno podigne kaznenu prijavu bi mogla biti veca kazna (ali to vise nije prek sud) samo ne tesko nego prakticki nemoguce da bi ti netko izrekao 30000kn kazne i tamo....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija