Jump to content

Zaustavljanje na mjesto za dostavu


Vidra051

Preporučene objave

Može li mi itko pomoći?

 

Naime, imam osobno vozilo koje koristim u službene svrhe, jer obrt u kome radim nema nikakvo vozilo registrirano na obrt.

E sad, problem je nastao kada sam, konkretno u gradu Rijeci, zaustavio vozilo na mjesto za DOSTAVU, upalio sva četri žmigavca, postavio natpis da obavljam dostavu, STVARNO obavio dostavu u firmu koja se nalazi upravo 5 metra od samog parkirnog mjesta, potvrdio radni nalog o obavljenoj dostavi na kojem piše i točno vrijeme i na kraju dobio KAZNU od prometnog redarstva grada Rijeke da sam nepropisno parkirao vozilo.

Posalo sam im odmah dopis da se ne smatram krivim jer sam upravo obavljao djelatnost za koju je i određeno parkirno mjesto i da imam svu potrebnu dokumentaciju, a na što su mi oni odgovorili da su od 01.01.2011. promijenili uredbu o uređenju prometa i da se više ne može zaustavljati sa osobnim vozilom i da moram imati teretno vozilo ili kamion (!?!?!?!?!).

 

Osnovni je problem, što ću morati se još X puta zaustaviti na isto mjesto kako bi obavio dostavu i/ili servis.

 

Što da napravim, da čekam da me prijave sucu za prekršaje pa da se žalim ili? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok, shvaćam da me grad želi i hoće vući za nos.

 

E, sad, tri kratka pitanja:

1. Ako pustim da to dođe na prekršajni sud, da li mogu tražiti od suda da me se samo opomene s obzirom na okolnosti i težinu prekšaja

2. Da li postoji bilo šta u ZOSP-u, tj. bilo kakav članak koji uređuje zaustavljanje na mjestima za dostavu i na koji bi se onda mogao pozvati

3. Da li je grad tj. prometno redarstvo obavezno onda navesti na samom znaku da je dostava dozvoljena samo teretnim vozilima (kao što je navedeno npr. dozvoljeno trajanje dostave)?

 

Ne muči me toliko kazna koliko nepravda jer gaze maloga čovjeka koji samo pokušava obaviti svoj posao koji mu donosi kruh. :neznam:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radi se o gradskim odlukama koja je očito važeća, a mogu je izmjeniti samo gradsko vijeće i Ustavni sud.

 

Nemam pojma kako glasi ta gradska odluka, moguća je neispravnost zbog kolizije sa Zakonom o sigurnosti prometa na cestama, a o tome može samo ustavni sud.

 

Može se tražiti opomena, ali sud je ne mora presuditi.

 

ZSPC ni u kojoj odredbi ne povlašćuje vozila dostave.

 

Može se i ne mora postaviti dopunska ploča.

 

Gradske odluke se objavljuju u službenom listu i njenom objavom su važeće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija