Jump to content

Pravomoćnost lokacijske dozvole


hrkyman

Preporučene objave

S obzirom da nisam pravnik niti imam iskustva s lokacijskim dozvolama pokušao sam čitanjem zakona doći do zaključka, pa bih molio da mi kažete da li sam dobro zaključio.

 

Pravomoćnost loacijske dozvole koju je izdalo nadležno upravno tijelo nastupa nakon 15 dana.

To proizlazi iz toga što je rok za žalbu 15 dana.

 

Pravomoćnost lokacijske dozvole koju je izdalo ministarstvo nastupa nakon 30 dana.

To proizlazi iz toga što na lokacijsku dozvolu nije dopuštena žalba, no rok za pokretanje upravnog spora je 30 dana.

 

Nadam se da ovo što sam zaključio ipak nije totalna glupost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam za lokacijske dozvole i opisanu razliku među njima, ali općenito pravomoćnost nije tako jednostavna stvar kako izgleda na prvi pogled.

 

U praksi treba voditi računa o nekim dodatnim elementima.

 

Prvo, propisani rokovi u pogledu odluke na koju je moguća žalba vrijede, naravno, ako niti jedna strana nije podnijela žalbu.

 

Drugo, rok za pravomoćnost u odnosu na stranku se u pravilu računa od datuma kad je stranka primila odluku. To znači da za različite stranke rok za pravomoćnost može početi teći u dosta velikom vremenskom rasponu, u praksi to mogu biti mjeseci, pa čak i godine.

 

Dakle, moglo bi se reći da pravomoćnost za sve stranke zapravo stvarno nastupa po isteku roka za žalbu za stranku koja je zadnje primila odluku na koju je moguća žalba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Tako je, dobro ste zaključili.

Kao što veli KronicnaStranka, a vezano za lokacijske dozvole: Pravomoćnost lokacijske dozvole koju je izdalo nadležno upravno tijelo nastupa 15 dana nakon što je zadnja stranka primila dozvolu te se na istu nije žalila.

Prema Zakonu o općem upravnom postupku (NN 47/09) stranke se mogu odreći prava na žalbu, i to sve istovremeno i to prije isteklog roka od 15 dana te u tom slučaju rješenje tj. dozvola postaje pravomoćna isti dan (kad su se sve stranke odrekle prava na žalbu).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija