Jump to content

nasljeđivanje oružja


badcomport

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Imam jedno pitanje u vezi nasljeđivanja oružja - u biti to i nije vatreno oružje već replika jednog pištolja (magnum 357).

Moj pokojni djed je posjedovao taj "predmet", te izrekao želju da ga ostavi meni u nasljedstvu.

Kako je pod stare dane bio vrlo bolestan te bio ograničen sposobnosti rasuđivanja, policija je došla po pozivu treće osobe te mu oduzela svo vatreno oružje, među kojim je i bio taj spomenuti predmet (magnum .357 replika). Napominjem da je imao dozvolu za držanje vatzrenog oružja, također je i bio lovac.

 

Policija je u svojoj akciji svo pronađeno vatreno oružje, uključujuči i spomenuti primjerak replike pištolja zaplijenila.

 

Moje pitanje je, tko može imati u uvid u policijski zapisnik o oduzetim predmetima?

Postoji li mogućnost da se taj primjerak replike pištolja povrati budućem nasljedniku?

Taj predmet ima vrlo veliku sentimentalnu vrijednost.

 

Zahvaljujem !

LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Jeste li primili Rješenje o oduzimanju tog predmeta?

 

2. Pitanje je: je li za dotični predmet pokojni uopće imao dozvolu, ako se radi o replici, moguće da nije niti bio registriran pri MUP-u.

 

3. Nasljednici mogu u ostav. postupku tražiti od suda da su službeno zahtijeva obavijest tj. dopis MUP-a o registriranom a zaplijenjenom oružju. i o premetu zaplijenjenom, a koji nije bio registriran.

Treba priložiti podatke o oružju iz oružnog lista.

 

4. Oružje (za koje je postojala dozvola) bi se moglo naslijediti, ako za to ponesete zahtjev ostav. sudu i navedete razlog, k tome i sami ćete morati za ubuduće imati dozvolu za držanje oružja.

 

5. Za uvid u zapisnik treba odvjetnik

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 9 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija