Jump to content

kako dalje?


limenka

Preporučene objave

iskreno bih voljela da mi netko da odgovor ili moguce rjesenje za ovo :)

polozila sam za sudskog tumaca i trenutno radim u jednoj prevoditeljskoj firmi. kako ja mogu legalno poslovati kao sudski tumac? moram li otvoriti obrt ili mogu raditi pod firmom koja mi placa doprinose?

ako otvorim obrt, znaci ne placam si doprinose jer sam vec zaposlena kod nekog?, ili?

u kojem slucaju vodim dnevnik ovjera i kome te gdje se on dostavlja i kada?

hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Možeš otvoriti i obrt i firmu. Obrt ti je jeftiniji. Ako otvoriš obrt i tako radiš kao tumač, a paralelno kao prevoditelj za agenciju, tada izdaješ račune R-2 za tumačku djelatnost i na kraju godine podnosiš godišnju poreznu prijavu. To se najbolje javi nekom knjigovođi koji ti može pomoći sa podnošenjem god. porezne prijave. Obzirom da ti poslodavac uplaćuje porez i doprinose, ti ćeš u godišnjoj poreznoj prijavi priložiti potvrdu o tome, a Porezna uprava će ti razrezati ostatak istih samo za onaj dio koji si zaradila iz obrta. Sretno!

Dnevnik ovjerenih prijevoda moraš voditi svakako. U njega unosiš svaki ovjereni prijevod!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija