Jump to content

Molim pomoć onoga koji mi je djelomično odgovorio


anonimno

Preporučene objave

Poslodavac mi želi izići u susret i napraviti mi ugovor o raskidu tako da mogu dobivati novč.naknadu za zavoda. Ali pošto imam ugovor na neodređeno tu nastaje mali preblem,jer ako navede da sam tehnolški višak, gubi pravo da zaposli nekog drugog.Zato molim onoga koji mi je djelomićno odgovorio,da mi pomogne.Spominje se razlog: zbog gosp. prilika.Molim malo više o tome.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

(7) Poslodavac koji je zbog gospodarskih, tehničkih ili organizacijskih razloga otkazao radniku, ne smije šest mjeseci na istim poslovima zaposliti drugoga radnika.

 

(8) Ako u roku iz stavka 7. ovoga članka nastane potreba za­pošljavanja zbog obavljanja istih poslova, poslodavac je dužan ponuditi sklapanje ugovora o radu radniku kojem je otkazao iz poslovno uvjetovanih razloga.

 

Zakon o radu čl. 113. Nadam se da ce ti pomoci.

A glede razloga: gospodarske prilike: smanjenje obima posla, stanje na trzistu i slicno. radi se u stvari o gospodarskim, tehničkim ili organizacijskim razlozima i oni predstavljaju poslovno uvjetovani otkaz.

Nisam onaj tko ti je djelomicno odgovorio ali nadam se da sam pomogla.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija