Jump to content

Status branitelj, veteran, dragovoljac itd


BRANKO2

Preporučene objave

Dobar dan!

Zahvaljujući registru branitelja uočio sam slijedeću nelogičnost ali sve moram pojasniti.

Tražeći neke ljude sa kojima sam proveo dosta vremena između 1990 i 1993 naišao sam da činjenicu da je nekima od njih priznato sudjelovanje u odredima Narodne zaštite kao sudjelovanje u ratu.

Naime nakon rata "odlučeno" je da su "dobrovoljačke skupine" trajale od 7.12.1990 do 5.10.1991.a da su odredi Narodne zaštite postojali od 6.10.1991. do 24.12.1991.

Ja sam se 13.7.1991.priključio spomenutim odredima,a time i Narodnoj Zaštiti. Dana 26.12.1991.odlazim u aktivnu brigadu na prvu liniju.

Evo pitanja:

Zašto MENI, vrijeme provedeno u dobrovoljačkim odredima i Narodnoj zaštiti nije priznato kao sudjelovanje u ratu?

Jedan od nesuvislih odgovora na vojnom odsjeku bio je da se to ne priznaje,jer nema kontinuiteta tj postoji prekid 24.i 25.12. 1991.??????

Sve bih možda i razumio ali mojim kolegama iz dobrovoljačkih skupina i Narodne zaštite sve je priznato iako nisu imali kontinuitet i iako nisu nakon 24.12.1991. otišli na front.

Nadam se brzom odgovoru!

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da se uključim!

Koliko vidim Branku niste odgovorili!

Mislim da sam shvatio o čemu se radi, jer ja imam isti problem.

Predsjednik kriznog štaba me stavio na spisak.

Ovo s upravnim postupkom i nekim drugim načinom da se to dokazuje, ja nisam čuo!

Ovo o borbenom djelovanju ne stoji,jer kao što veli BRANKO, vidi se da je nekima sve priznato bez obzira što nisu imali kontinuitet.

Baš bi me veselilo ds nam netko napiše neki suvisli odgovor.

Bok

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svaka čast zlatko!

Sigurno si u pravu, ali mislim da ovdje nije riječ o nekom dokazivanju. Ja sam naveo činjenice a izgleda da nisam jedini.

Ovdje je samo riječ o tome da je kod nekih primjenjen zakon/npr.kod mene/, a kod nekih nije.

Cijenim vaše komentare,ali ipak bih volio neki kompetntan odgovor.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam na pismeni zahtjev da mi se prizna kontuinitet dobio odgovor da postrojba nije borbeno djelovala i da se zahtjev kao takav odbija.I upučuje me se na upravni spor ako nisam zadovoljan.

Mogu skenirati odgovor ako treba.

 

Istina je nažalost.A događalo se prije 4 godine.Još je baka bila tu.

 

Neko jede meso,neko kupus,a prosjek je...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno hvala na mišljenjima,ali na kraju ipak izgleda da sve to nema smisla jer vjerojatno nema odgovora na ovo pitanje.

Naime,možda je i logično da se u nekim slučajevima odbije takav zahtjev ako postrojba nije borbeno djelovala. Međutim u prvom postu sam napisao da se radi o ljudima iz iste postrojbe i sa istog popisa gdje je nekima priznat status a nekima nije bez obzira na kontinuitet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ovdje se očito radi o nemarnosti oko evidencije...ja sam primjerice direkno iz te narodne zaštite otišao u ZNG i sve mi je uredno priznato.

 

čak sam se iznenadio kad mi je upisivano u vojnu knjižicu vrijeme provedeno u ratu,jer nisam niti očekivao a ni znao da će mi se pripisat i ta narodna zaštita

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svemirac je napisao:

ovdje se očito radi o nemarnosti oko evidencije...ja sam primjerice direkno iz te narodne zaštite otišao u ZNG i sve mi je uredno priznato.

Pa to i piše i to je u redu,

-ali priznato je nekima koji nakon Narodne zaštite nisu išli nikamo

-odnosno Branku nije priznat boravak u N.Z. zbog prekida kontinuiteta od 24.-26.12.1991.

No izgleda da mlatimo praznu slamu.!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija