Jump to content

prekovremeni - stres - depresija - bolovanje


cca

Preporučene objave

Kako stoji u naslovu, imam problem na radnom mjestu gdje sam na neodređeno (prijava na minimalac, ostalo keš). Šestogodišnji prekovremeni rad i rad subotom su doveli do kronične psihičke i fizičke iscrpljenosti, stalnog stresa te i na kraju depresije,a sve je na kraju završilo bolovanjem. Uglavnom znaju za moje stanje i molila sam da radim normalno radno vrijeme. Sad nakon bolovanja od 30 dana mislim da neće imati razumijevanja. Moje pitanje ako mi netko može pomoći: da li ja mogu i po kojoj osnovi odbiti prekovremeni rad? Nije da ne želim raditi nego jednostavno nisam više sposobna raditi u tom obimu, bar dok se ne unormalim. I da ne zaboravim: prekovremeni sati nigdje i nikada nisu bili prikazani...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

cca je napisao:

Kako stoji u naslovu, imam problem na radnom mjestu gdje sam na neodređeno (prijava na minimalac, ostalo keš). Šestogodišnji prekovremeni rad i rad subotom su doveli do kronične psihičke i fizičke iscrpljenosti, stalnog stresa te i na kraju depresije,a sve je na kraju završilo bolovanjem. Uglavnom znaju za moje stanje i molila sam da radim normalno radno vrijeme. Sad nakon bolovanja od 30 dana mislim da neće imati razumijevanja. Moje pitanje ako mi netko može pomoći: da li ja mogu i po kojoj osnovi odbiti prekovremeni rad? Nije da ne želim raditi nego jednostavno nisam više sposobna raditi u tom obimu, bar dok se ne unormalim. I da ne zaboravim: prekovremeni sati nigdje i nikada nisu bili prikazani...

 

Pa po mom misljenju, sve ovisi koliko je poslodavac razuman. Ako je donekle razuman, vjerojatno se mozete nekako dogovoriti s njim. A ako nije, bojim se da vam nikakvi zakoni ne pomazu, na zalost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

novak,naravno da Vas nitko ne može natjerati da radite prekovremeno.Imate svaoja prava i tražite ih.Niste naveli o kakvom se poslu radi,dali je to obrt ili firma sa više zaposlenih,imate li nadređenog šefa ili vam je vlasnik sam šef, itd. Dajte malo podataka pa će Vam se lakše odgovoriti što i kako da napravite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

poštovani,

 

situacija se riješila. dočekao me redovan otkaz ugovora o radu (poslovno uvjetovan) čim sam nakon bolovanja došla na posao. kako je otkaz pravno ispravno sastavljen i daje mi sva -minimalna- prava po zakonu o radu, neću se žaliti. gledam to kao da su mi učinili veliku uslugu. i ako netko misli da nisu mali obrtnici svi isti, nek razmisli još jednom. vrijediš dok bez prigovora radiš, samo se usudi spomenuti prekovremene sate i tražiti godišnji odmor...

 

lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija