Jump to content

Legalizacija objekta


TihoK

Preporučene objave

Pozdrav,

Može li se legalizirati kuća koja se uklapa u detaljni prostorni plan općine, a na kojoj je dograđeno potkrovlje nakon što je evidentirana na digitalnoj ortofoto karti Državne

geodetske uprave 21. lipnja 2011?

Čitao sam zakon o postupanju s nezakonito izgrađenim zgradama i nije mi jasno da li se ja uklapam u taj zakon.

Puno hvala

 

P.S.

 

To mi je jako važno pa ako netko ima odgovor ili mu se da time malo baviti da mi što prije odgovori.

Još jednom hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

TihoK je napisao:

Pozdrav,

Može li se legalizirati kuća koja se uklapa u detaljni prostorni plan općine, a na kojoj je dograđeno potkrovlje nakon što je evidentirana na digitalnoj ortofoto karti Državne

geodetske uprave 21. lipnja 2011?

Čitao sam zakon o postupanju s nezakonito izgrađenim zgradama i nije mi jasno da li se ja uklapam u taj zakon.

Puno hvala

 

P.S.

 

To mi je jako važno pa ako netko ima odgovor ili mu se da time malo baviti da mi što prije odgovori.

Još jednom hvala

 

Kuća se može legalizirati ali nisam sasvim siguran je li kuća u skladu ili protivna Planu?

Treba vidjeti kolika je visina zgrade dopustena po detaljnom planu? Ako se i ovo potkrovlje uklapa u visinu dopuštenu po detaljnom planu onda ce legalizacija biti lakša (i jeftinija). Ako ovo potkrovlje izlazi izvan dozvoljene visine etaža onda je zgrada protivna Planu ali se i dalje može legalizirati jer zakon dopušta legalizaciju dviju etaža od kojih je jedna potkrvolje (ako jedinica lokalne samouprave nije donijela odluku i o većem broju etaža koje se mogu legalizrati)

U svakom slucaju, legalizacija je skuplja ako je protivna Planu a i treba dobiti suglasnost institucija koje daju suglasnost u postupku ishodjenja dozvole. To eventulanom može biti problem.

Sretno! ;)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija