Jump to content

mladi vozač


mrilnak

Preporučene objave

koliko iznosi kazna u slučaju ponavljanja prekršaja za prejaki auto. naime, već sam jednom bio zaustavljen i naplaćena mi je kazna, ali sam primoran voziti opet taj auto jer nemam drugi. prometni policajac je rekao da tada kazna iznosi od 5000 do 15000 kuna, ali nemogu nigdje pronaći tu informaciju u zakonu o sigurnosti prometa na cestama. :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

Za taj prekršaj ne postoji veća kazna za ponavljače, ali se može tražiti i primjeniti zaštitna mjera oduzimanja motornog vozila i to trajno.

 

znači, policajac je bio u krivu. iz kojeg točno razloga bi se primjenjivala ta stegovna mjera? zar je samo razlog kazna u iznosu tisuću kuna?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U krivu je onaj koji je dobio kaznu.

 

Nikome nije do vaših 1.000 kuna, nego je cilj kazne da se poštuje pravni sustav i da ne počinite prekršaj, te da se počinitelj prekršaja ubuduće tako ponaša.

 

Ima situacija kada policija ne može sa pojedincima izaći na kraj.

 

Tada se sačini optužni prijedlog u kojem se traži izricanje zaštitne mjere oduzimanja sredstva prekršaja (čl. 50. Prekršajnog zakona), a kada taj pojedinac tim vozilom ubije nekoga moralna je odgovornost prekršajnog suda što je državni sustav propustio spriječiti predmetnog pojedinca u njegovom ustrajnom činjenju prekršaja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

U krivu je onaj koji je dobio kaznu.

 

Nikome nije do vaših 1.000 kuna, nego je cilj kazne da se poštuje pravni sustav i da ne počinite prekršaj, te da se počinitelj prekršaja ubuduće tako ponaša.

 

Ima situacija kada policija ne može sa pojedincima izaći na kraj.

 

Tada se sačini optužni prijedlog u kojem se traži izricanje zaštitne mjere oduzimanja sredstva prekršaja (čl. 50. Prekršajnog zakona), a kada taj pojedinac tim vozilom ubije nekoga moralna je odgovornost prekršajnog suda što je državni sustav propustio spriječiti predmetnog pojedinca u njegovom ustrajnom činjenju prekršaja.

 

Ja sam rekao da je policajac u krivu kada je rekao da u slučaju ponavljanja prekršaja kazna iznosi od 5000 pa do 15000 kuna.

 

Nasreću, ja nisam jedan od takvih pojedinaca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...
  • 7 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija