Jump to content

odvjetnik u sukobu interesa, ili ne


marlek

Preporučene objave

molim da mi netko odgovori

u sporu koji imam, kao tuženik,odvjetnik tužitelja koji nas tuži za ulaz u posjed parcele čiji sam vlasnik, i što sam kupio prije 11 godina, od osobe koju je zastupao taj isti odvjetnik također za ulazak u posjed tj. dokazivanje prava na vlasništvo nasljedstvom, u isto vrijeme je imao identične dokumente za oba slučaja, oporuku i punomoć, te paralelno je u jednom slučaju branio tu oporuku, dok ju u drugom slučaju osporavao

ako sam dobro sve napisao, razumljivo, da li se tej odvjetnik našao u sukobu interesa ili kako se to već zove i dal to opće može biti, jer se radi o dvijema parcelama koje je ista osoba nasljedila, samo što je jednu prodala meni, a drugu zadržala za sebe

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kodeks odvjetničke etike*

pročišćeni tekst

 

58. Odvjetnik ne smije, dok zastupa svoju stranku, prihvatiti ponudu protivne stranke da je zastupa, makar i u drugoj stvari.

 

59. Odvjetnik ne smije zastupati protivnu stranku u drugoj stvari ni nakon završetka postupka u kojemu je zastupao svoju stranku ako bi to prema okolnostima slučaja bilo protivno načelima odvjetničke etike.

 

60. Odvjetnik ne smije preuzeti zastupanje suparničara ili suokrivljenika ako su njihovi interesi u međusobnu sukobu.

 

61. Ako stranci pravnu pomoć pruža odvjetnik koji je član ili radi u odvjetničkom društvu ili je član zajedničkoga odvjetničkog ureda, protivnom strankom smatra se svaka stranka koja je u sporu sa strankom bilo kojeg odvjetnika u odvjetničkom društvu ili zajedničkom odvjetničkom uredu.

_____

ovo sam pronašao, ima li to kakve veze s ovim mojim slučajem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Odvjetnik i dalje zastupa istu stranku

pa nije u sukobu interesa. Bio bi da je u prošlom slučaju zastupao vas, a sada protivnu stranku.

On radi ono što misli da je najbolje za njegovu stranku.

Ako je u ranijem slučaju, oporuka prihvaćena kao istinita i pravovaljana, i ako je postupljeno po njoj, i na temelju nje donesena presuda, pozovite se na tu raniju presudu, dostavite u spis presliku iste.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija