Jump to content

Prijevremeni raskid ugovora o najmu stana


Pinn

Preporučene objave

Pozdrav!

Imam nedoumicu u vezi raskida ugovora o najmu. Nedavno smo (ja i još jedna osoba) unajmili stan na neodređeno. Prijavljeni na MUP i jedno od nas na poreznu upravu (s ugovorenim manjim iznosom nego u stvarnosti).

Osoba s kojom unajmljujem stan je dobila mogućnost odlaska na usavršavanje u drugu državu na nekoliko mjeseci i ukoliko se to ostavri, nije sigurna hoće li ostati u ovom stanu ili otići dalje. Ugovor je sklopljen na neodređeno, ali na najmanje godinu dana (tada gore navedene mogućnosti nje bilo).

Ukoliko ta osoba ode, ja nemam sredstava unajmljivatin stan i solo i također bih morala iseliti.

Koja je pravna procedura s otkazom ugovora tog tipa? Dakle na neodređeno, ali najmanje godinu dana? U ugovoru nema nikakvih stavki koje bi to regulirale, već samo koji e otkazni rok.

Bi li se u tom slučaju stanodavcu plaćali kakvi penali ili sve ovisi o međusobnom dogovoru?

 

Zahvaljujem na odgovorima upućenih:)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija