Jump to content

zakon o najmu - članak 23


syner

Preporučene objave

pozdrav ljubitelji pisane riječi!

 

Članak 23 zakona o najmu kaže:

"Najmoprimac može otkazati ugovor o najmu stana sklopljen na neodređeno vrijeme, ali je o tome dužan izvijestiti najmodavca najmanje 3 mjeseca prije dana kada namjerava iseliti iz stana. "

 

Zanima me kako protumačiti ovaj članak u slučaju kada najmoprimac želi otkazati ugovor još isti mjesec, tj.

1. Da li se ovim zakonom, tj. člankom najmoprimac obavezuje od trenutka pismenog tj. usmenog otkaza o najmu plaćati stanarinu još 3 mjeseca?

2. Ako najmoprimac otkaže ugovor i iseli iz stana isti mjesec (za koji je platio stanarinu), može li najmodavac na temelju članka 23. pokrenit tužbu zbog npr. duševnih boli ili sudski tražit neki oblik novčane ili šta ti ja znam naknade?

 

Radi se o ugovoru u kojem se ne spominje otkazni rok stoga pretpostavljam da vrijede opće odredbe.

 

ZAKON O NAJMU:

http://www.poslovniforum.hr/zakoni/zakon_o_najmu_stanova.asp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako stranke nisu ugovorom ugovorile drugačiji otkazni rok, vrijedi otkazni rok, sukladno zakonu.

 

Najmoprimac je dužan plaćati najamninu za cijelo vrijeme koje stanuje u stanu kao i troškove, koje je obvezan plaćati sukladno ugovoru.

 

Postoje slučajevi izvanrednog otkaza, obično su navedeni ugovorom.

 

Tužiti možete bilo koga, zbog bilo čega, ali nitko Vam ne može garantirati da ćete uspjeti u parnici i dobiti presudu u svoju korist. Ovisi o dokazima i sudskoj ocjeni istih. Možete i izgubiti parnicu i protivnoj strani morate nadoknaditi sve troškove proistekle iz parnice. (ukoliko ih zatraži)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija