Jump to content

Molim pomoć u vezi uknjižbe založnog prava Porezne uprave

Lora25
 Dijeli

Preporučene objave

Pozdrav svima!

Moj problem je sljedeći, prije nekoliko dana sam dobila riješenje o uknjiždbi založnog prava radi osiguranja novčane traždbine predlagatelja osiguranja na ime neplaćenog poreza. Založno pravo je na nekretnini, dugovanje datira od 2007, a iznos je oko 30 000 kuna+ zatezne kamate. Pravo na žalbu je 15 dana. Nisam bila u mogućnosti podmiriti dug jer sam nezaposlena, prije godinu dana sam uplatila ratu, dvije (par tisuća kuna), međutim nakon toga nisam više bila u mogućnosti uplaćivati bilo što. Još uvijek nisam našla posao, tako da ne znam uopće što navesti u žalbi, jer se nemam na temelju čega žaliti. Nisam podmirila dug, nemam alternativu, ne preostaje im ništa drugo nego- ovrha.

Mene zanima, što zapravo znači ova uknjiždba založnog prava, odnosno koliko vremena još imam za podmirenje duga? Kada idu u prodaju nekretnine?

I ukoliko netko zna, na temelju čega se žaliti i da li se žaliti uopće na ovo?

Unaprijed zahvaljujem!

Dijeli na drugim stranicama

• 2 tjedna kasnije...

Kao što Vam je marco24 naveo, ako sami ne znate zbog čega bi se žalili, onda nema smisla žaliti se, jer očigledno razlog ni ne postoji. Uknjižba znači da dok ne podmirite dug (iznos zaloga + kamate do dana plaćanja) nemate čistu nekretninu, što Vam predstavlja otegotnu okolnost kod eventualnog prodavanja iste ili dizanja kredita.

A pitanje koliko vremena će proći do eventualne ovrhe ovisi od jednog Područnog ureda Porezne uprave do drugog ( o količini predmeta, o sklonosti istom, te nizu drugih varijabli).

Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

Dijeli

• Napravi novi...

Važna informacija