Jump to content

godišnji odmor


mimi5

Preporučene objave

Ovako god dana sam bila na porodiljnom do 26.o4. i onda sam počela raditi i do 30.06. iskoristila g.o.

sad mi prijeti otkaz i po mom mišljenju ja imam pravo na g.o. iz ove godine i to cijeli...

sad se bojim da će meni šef reći da sam ja iskoristila god odmor od ove god i da nemam pravo na njega...

Ništa na pismeno u vezi g.o. nisam dobila.

Kako da ja zakonski tražim g.o. za ovu godinu,ako uopće imam pravo na njega s obzirom da nigdje ništa ne piše??

 

unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mimi5 je napisao:

Ovako god dana sam bila na porodiljnom do 26.o4. i onda sam počela raditi i do 30.06. iskoristila g.o.

sad mi prijeti otkaz i po mom mišljenju ja imam pravo na g.o. iz ove godine i to cijeli...

sad se bojim da će meni šef reći da sam ja iskoristila god odmor od ove god i da nemam pravo na njega...

Ništa na pismeno u vezi g.o. nisam dobila.

Kako da ja zakonski tražim g.o. za ovu godinu,ako uopće imam pravo na njega s obzirom da nigdje ništa ne piše??

 

unaprijed hvala

 

Po mom mišeljnju imate pravo na godišnji odmor za 2011 g. Samo mi nije jasno da niste dobili odnosno tražili Odluku/Rješenje o korištenju godišnjeg odmora za 2010. g.

Ovako vi nigdje nemate dokaz da ste bili na godišnjem odmoru za 2010. g. koji ste koristili u 2011. zbog korištenja porodiljnog. Za sve se mora imati pisana odluka. Šef je mogao reći da Vam nije dao godišnji odmor i dati Vam otkaz jer se niste 4 tjedna pojavili na poslu?

Tražite naknadno Rješenje o godišnjem odmoru za 2010. i zatražite novi godišnji za 2011. Ako ne dobijete godišnji imate pravo na naknadu godišnjeg odmora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala puno na odgovoru.

Mi u našoj firmi nikad ništa ne dobijemo na pismeno zato i mislim da će me sad prevarit za g.o.

Šef je privatnik male trgovine pa valjda sve može riješavat bez papira.

Ali pošto mi je rekao da sam otpuštena kad se vratim sa bolovanja sad želim sva svoja prava.

 

Još jednom hvala na pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija