Jump to content

prekršaj iz čl. 13. st.1. kažnjiv po čl. 13. st. 2 ZOPPJRM


sleg

Preporučene objave

sleg je napisao:

Dobio sam optužni prijedlog s ovim opisom, ali ne mogu naći taj zakon na Internetu, odnosno imaju zakoni (stari, iz '90-te) ali nigdje nema stavaka :(

 

Ima li itko ideju gdje se to može pronaći, ili gledam ovaj na legalis.hr, koji nema stavak 2.?

 

Hvala!

 

čl.13 st.1

Tko se na javnom mjestu tuče,svađa,viče ili na neki drugi način remeti javni red i mir,

 

st.2 kaznit če se za prekršaj novčanom kaznom u protuvriednosti domače valute (prije 11 god.dok sam radio radilo se o DEM) 50-200 DM ili kaznom zatvora do 30 dana.. i to je to....kako je danas ne znam.

 

Za postojanje tuče i svađe potrebne su najmanje dvije osobe.

Ako ne postoji taj element,(osoba je sama) može se raditi npr.o ponašanju na osobito drzak i nepristojan način.

 

U tuči se sudionici mogu zajednički fizički obračunavati ili da jedan počinitelj tuče drugog ili više njih,a oni se nalaze u položaju objekta koje je napadnuti i trpi.

Ako je počinitelj krenuo u napad ali nije došlo do kontakta,več je djelo ostalo u pokušaju,nije ostvaren razmatrani,več neki drugi prekršaj.

 

Svađa je intenzivno (žučno) raspravljanje između dvije ili više osoba o određenim činjenicama i događajima koji prelaze granicu pristojnosti među ljudima.

 

Samo da napomenem....granicu pristojnosti ponašanja nisu unaprijed određene pravilima.več ih određuje određena sredina.

 

Vika je takvo glasno izgovaranje riječi kojima se remeti mir građana.

Tom prilikom potrebna je procjena prekršaja (doba dana)...posebna obilježja....sredstva kojima se ostvaruje remećenje JRM-a (upotreba teh.sredstava) itd...itd...

 

Vi najbolje znate što ste učinili ili niste učinili.

Ako smtrate da niste krivi priložite PRIGOVOR na optužni prijedlog.

 

To je to i najbolje je bez narušavanja JRM-a,a osobito prilikom postupanja OSO (policije)

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

sleg je napisao:

Dobio sam optužni prijedlog s ovim opisom, ali ne mogu naći taj zakon na Internetu, odnosno imaju zakoni (stari, iz '90-te) ali nigdje nema stavaka :(

 

Ima li itko ideju gdje se to može pronaći, ili gledam ovaj na legalis.hr, koji nema stavak 2.?

 

Hvala!

Čl. 13. ZPPJRM nema stavak 2.

 

Poštovani Moderator!

 

Ponovo nglašavam da me nema oko 11 god.kao OSO,ali sam osobnog mišljenja da sam "slegu" donekle odgovorio po Zakonu.

Međutim mislio sam da se neke radnje prekršene JRM-om mogu evidentirat kao neke od radnji krivičnih djela....npr.uvrede,nanošenje Teške tjelesne ozljede,povrede kako hočete ili Lake tjelesne povrede,a i učestvovanje u tučnjavi.

Možda se tom prilikom radi o st.2

Ne znam,samo znam da je došlo do nekih izmjena u Zakonima JRM-a KZH,Nasilja u obitelji.

 

Bez zamjerki.Zato ste Vi tu da ispravite! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle, što sam napravio:

u jednom objektu pod upravom grada (nek to bude npr. kazalište) se odigravalo nešto s čim se ja ne slažem. Pa sam se svezao lancem za ogradu i na taj način ukazao na ograničavanje slobode koje se zagovaralo tada i tamo. Ljudi su, a to je zabilježeno i na videu, pričali sa mnom, djeca sjedila kraj mene, nije bilo svađe, buke, tuče, ničega... NIsam nikoga ometao u poslu, prolasku itd. Čak je djelatnicima trebalo pola sata da me vide. Zamoli su me da odem, ja sam rekao da neću, onda su zvali policiju, ona vatrogasce ,koji su precvikali lanac, i nakon ispitivanja u policiji sam pušten. Eto, to je bilo.

 

Po meni, nisam nikome smetao, osim strukturama koje ograničavaju slobodu. LJudi su (zabilježeno) iskazali slaganje, čak su se neki nudili da se svežu sa mnom! Nitko, ama baš nitko, osim službenika, se nije bunio. Nije bilo niti jedne glasne riječi, a kamoli tuče.

 

Nije mi baš jasno kako je to remetilo _javni_ red i mir, mada je sasvim sigurno poremetilo red i mir tih struktura...

 

Hvala svima, svejedno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija