Jump to content

Šuma za rušenje - doznaka za isto? pitanje Moderatoru.


Draganec

Preporučene objave

Unaprijed molim Moderatora ako navedena tema nije na mjestu neka prebaci u odgovarajuču i izvjesti. Hvala.

 

Dao punomoć osobi za rušenje šume.Ovjerili kod bilježnika i kupac prilikom dolaska u nadležnu šumariju nije mogao dobiti dozvolu za izlazak ovlaštenih osoba radi doznake rušenja iz razloga što se vodim kao suvlasnik u pola dijela sa RH.

 

Izvadio posjedovni list,kopiju plana,gruntovni izvadak i ništa.

 

Katastralno se vodi šuma,a gruntovno livada.

 

Uvidom u kopiju plana i dolaskom osobno na lice mjesta,jasno vidljivo u cm. međa...koju sam i obilježio prema kopiji plana.

 

Na strani polovice RH nema ništa od pravog drva,osim raslinja,trnja,bazge koji grm i koji grm ljeske,te par vrba uz potok.Također napominjem da je i vidljivo da na dijelu zemljišta RH nije godinama ništa raslo niti se rušilo.

 

Moj djed je naš dio livade zasadio johom i bagremom,a on je umro još 1967.god.

 

Kupac me isplatio,ali obzirom da šumarija ne želi izvršiti doznaku za rušenje,ne može kupac dobiti niti papire za prodaju (celuloze i akacije)

 

Što da radim? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani ing.šumarstva i ostali potkovani znanjem o temi!

 

Molim Vas odgovorite mi na postavljeno pitanje. Zakon..?

 

Poštovani svi koji pročitate! nije šala....Zašto se ne može izvršiti doznaka moje čestice za koju se zna kopijom plana de sam ja vlasnik u pola dijela sa RH i da je utvrđena međa,kopijom....(duljina x širina),čhv,br.čestice itd...

 

Ajd molim Vas,budite iskreni i odgovorite... :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

severus je napisao:

Pozdrav,

 

Osim neusklađenosti kat. stanja sa zk, tu je i dio oko suvlasništva. ne bih previše o predmetu preko foruma jer imam dojam da je složeniji.

 

 

Poz

 

Poštovani ! Sve je jasno ko dan "ovo je tvoje ....ovo je moje"

Sudsko rješenje je "suvlasnici u pola dijela"Zna se međa u cm.

 

Samo što je moja šuma " livada" izrasla....što je djed zasadio joha,agacija i koji hrast...ali po mojem ja bi ga još ostavia(hrast)a ovo drugo rušit.(ima bolesnih stabala agacije i johe....ali eto...pravilo...)

 

E.... ovako ako neče šumarija doznaku izvršiti ja ću svake godine na "crno" izvršiti rušenje agacije...johe.. za svoje potrebe,a čojiku ću vratit novce pa kako bude.Samo mi mora potpisati i ovjeriti kod javog bilježnika da odustaje od rušenja iz razloga .......?

 

To je to poštovani....žao mi je što mi se nije javio nitko ovlašten iz određene šumarije "ZAKON O ŠUMAMA" NE! NEVIDIM LOGIKU....Sve legalno ali......?

 

Ajde ing.šumarstva,revirniki,lugari itd......dajte svoje mišljenje da je npr.to Vaše vlasništvo.....Kako bi postupili......?

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

severus je napisao:

 

Sudsko rješenje je "suvlasnici u pola dijela"

vs.

Zna se međa u cm.

 

 

ovo dvoje Vam je nekompatibilno. Ali moguće nije presudno u rješavanju problema, barem još ove zime?

 

Baš si mi pomogao na odgovoru! "ko baba"....izvini ne vrijeđam..... da li ti je šteta slova za napisat.

Nekompatibilno je još od 1967.god kad je deda umro.i ja ostavinom posto vlasnik kao nasljednik (sudsko rješenje)

Ponovno ponavljam.....zna se širina i duljina moje šume po planu ( ako je npr.800 čhv) 400 je mojih čhv,a 400 RH,a zna se odakle počinje međa ( susjedna šuma te vl.,JA zatim RH)

Kakva mudrija više treba....JASNO KO DAN! :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

severus je napisao:

Pozdrav,

 

Osim neusklađenosti kat. stanja sa zk, tu je i dio oko suvlasništva. ne bih previše o predmetu preko foruma jer imam dojam da je složeniji.

 

 

Poz

 

Poštovani Severus! Sudsko rješenje postoji,kojom prilikom se opet ponavljam točno zna međa...bar me uputite koji Zakon da prolistam i pročitam da bi dobio neku sliku o činjeničnom stanju..Zahvaljujem unaprijed! :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Draganec je napisao:

 

 

E.... ovako ako neče šumarija doznaku izvršiti ja ću svake godine na "crno" izvršiti rušenje agacije...johe.. za svoje potrebe,a čojiku ću vratit novce pa kako bude.Samo mi mora potpisati i ovjeriti kod javog bilježnika da odustaje od rušenja iz razloga .......?

 

To je najbolje rješenje.

 

Zemljište je po gruntovnici livada. Rušenjem izraslog drveća privodiš zemljište namjeni iz gruntovnice. Uostalom, drvo je tržna roba.Zašto to prepustiti nekom drugom (osim za dobru lovu).

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

felixx je napisao:

Draganec je napisao:

 

 

E.... ovako ako neče šumarija doznaku izvršiti ja ću svake godine na "crno" izvršiti rušenje agacije...johe.. za svoje potrebe,a čojiku ću vratit novce pa kako bude.Samo mi mora potpisati i ovjeriti kod javog bilježnika da odustaje od rušenja iz razloga .......?

 

To je najbolje rješenje.

 

Zemljište je po gruntovnici livada. Rušenjem izraslog drveća privodiš zemljište namjeni iz gruntovnice. Uostalom, drvo je tržna roba.Zašto to prepustiti nekom drugom (osim za dobru lovu).

:kavica:

 

Kupac koji je kupio zemljište jednostavno ne može ishodovati popratnicu za prodaju celuloze,a popratnicu izdaje nadležna šumarija,normalno uz prethodnu doznaku stabala za rušenje.

 

Da nisu potrebni papiri porušio bi osobno sva stabla na mojoj čestici bez ičije dozvole iz razloga što se gruntovno vodi livada.

Mislim da se razumijemo :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija