Jump to content

Stanarsko pravo,vlasništvo zgrade i kupnja stana


andrejab

Preporučene objave

Poštovani,

stan u kojem stanujem doselili su moji roditelji i ja prije 50 godina. Stan smo dobili od općine kojoj smo uredno plaćali stanarinu. Stekli smo stanarsko pravo,no kada smo htjeli otkupiti stan 1997. godine

nismo mogli jer se tada javila Srpska pravoslavna crkva da je ona vlasnik zgrade u kojoj je dotični stan.

U međuvremenu je nađena dokumentacija iz koje se vidi da je ta zgrada nacionalizirana 1959. godine,ali nije provedena odgovarajuća uknjižba.

Zanima me kakav je moj status u ovom slučaju i da li ću moći kupiti stan. Moji roditelji su umrli ,a ja sam i dalje u tom stanu. Uplatnice za plaćanje stanarine dobivam i dalje od stambenog poduzeća ,a crkva se više ne javlja.

Nije mi jasno na kraju ,čije je vlasništvo ta zgrada,u kojoj je stan u kojem sam ja,a ima još dva stana u toj zgradi.

Unaprijed zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa opcinna je u posjedu stana koji daje vama u najam (ako sam dobro shvatio) a crkva je vlasnik koji trazi povrat nacionalizirane imovine.kada stan bude vracen (mozda vec i je) crkvi, vi i dalje ostajete u stanu kao zasticeni najmoprimac sa nekakvom najamninom.ako vam crkva zeli prodati moze to uciniti no i nemora.vi ste samo najmoprimac koji je zasticeni i ima pravo tu zivjeti do kraja zivota.vasi potomci vjerojatno nece moci ostati jer se status zasticenog najmoprimca ne nasljedjuje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija