Jump to content

molim savjet hitno,parkiranje


plaintext

Preporučene objave

Danas 14.10.2011.g. dobio sam na kućnu adresu "odvjetničku opomenu po nalogu za plačanje naknade za parkiranje" od tvrtke "autus ulaganja alfa" zastupana po "odvjetničkom društvu "rabar & visković"

Po istome me se tereti da nisam izvršio obvezu plačanja parkinga, pazite sada 06.05.2009. g. u Sisku.

Uvijek plačam parkiranje, ali i mogućnost previda u ovom slučaju je toliko daleko ( više od 2,5 godine ) da ne postoji nikakva mogućnost da se toga sjetim nakon toliko vremena a do sada nikakvom opomenom ili upozorenjem nisam obavješten o eventualnoj obavezi podmirenja duga niti od navedene tvrtke,niti od tvrtke "parkom" koju navedeni odvjetnički ured zastupa.

S obzirom na navedeno 75,00 kn "parkom-u" za neplačeno parkiranje ,te 317,00 kuna "autus alfi" u vidu troškova odvjetničke opomene zaista je previše za moj džep.

Tim više što ovo nije klasična opomena suda za prekršaje, policijske uprave ili koga već, pa ako se oglušim biti ću kažnjen dodatnim troškovima. Ovo je maltene konačno rješenje sa svim troškovima za previd koji je možda počinjen prije više od dvije i pol godine, a bez ikakvog ranijeg upozorenja ili opomene.

U nastavku prijete da ako u roku od 3 dana ne podmirim potraživanja u iznosu og gotovo 400,00 kuna, biti će mi prouzrokovane daljnje odvjetnički i javnobilježnički troškovi.

Molim nekoga tko se zaista razumije u ovakve u najmanju ruku čudne i neuobičajene postupke za savjet pri pristupanju ovom problemu.

 

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...

smatram da su to samo prijetnje.

do 2010.g koncesionari su naplaćivali ugovorenu kaznu

što nije u skladu sa zakonom .

ugovorena kazna se nemože primjeniti u gotovinskom (novčanom)plaćanju ,nije u skladu sa Zakonom o obveznim odnosima.

ako pokušaju sa dnevnom kartom

dnevna karta nije bila propisama 2009.g. prema tome nisi obvezan platiti ono što propisima nije predviđeno.

opomeno odvjetnika (plaća ga koncesionar po ugovoru)nisi dužan plaćati i ona nespada u trošak postupka kao postupak javnog bilježnika ili sudom.

 

ako dobiješ rješenje o ovrsi tada se treba žaliti

osporavati potraživanje zbog navedenih razloga a i zastare.

 

potražiti presudu Ustavnog suda -ugovorena kazna

ili Županijskog suda u Splitu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija