Jump to content

Obavijest o počinjenom prekršaju, pomoć


111andja

Preporučene objave

Poštovani,

Svaki radni dan već godinama parkiram auto kod naplatnih kučica. I danas dolazim s posla i nađem čestitku u iznosu od 500,00 kn od strane 1. PP zbog počinjenog prekršaja po čl. 12, st. 4. Auto nije bio parkiran na cesti već na travi i nije ometao druge sudionike u prometu. Kada sam upitala djelatnike naplatne postaje da li su oni pozvali policiju i da li im auto smeta nisu se mogli načuditi da sam dobila kaznu, jer kako kažu tamo se oduvijek parkiraju auti, a kamioni znaju i nočiti. Istina da postoji znak o zabrani zaustavljanja i parkiranja, ali ponovno napominjem da nisam bila parkirana na cesti. Sada me zanima šta da radim, ima li kakve koristiti napisati žalbu, ako ne da se stornira kazna onda barem da se smanji. Do sada nisam kažnjavana u prometu.

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

111andja je napisao:

Auto nije bio parkiran na cesti već na travi

 

ZAKON O SIGURNOSTI PROMETA NA CESTAMA

Članak 2.

(1) Pojedini izrazi u smislu ovoga Zakona imaju sljedeća značenja:

1) »cesta« je svaka javna cesta, ulice u naselju i nerazvrstane ceste na kojima se obavlja promet,

 

PRAVILNIK O PROMETNIM ZNAKOVIMA, SIGNALIZACIJI I OPREMI NA CESTAMA

Članak 30.

Znakovi izričitih naredbi jesu:

39) znak »zabrana zaustavljanja i parkiranja« (B39) označuje stranu ceste na kojoj je zabranjeno zaustavljanje i parkiranje vozila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija