Jump to content

povećanje omjera


BANO

Preporučene objave

Bok!U mirovini sam od 9 mjeseca 2009 godine sa činom časnički namjesnik,HRVI 30 % trajno,omjer rat mir 30-70,profesionalna nesposobnost,32 god staža sa benificijom.Mirovina mi je sada 3.600 kn.Pred deset dana sam ponovo na vlastit zahtjev sa novim nalazima i pogoršanjem stanja kralježnice zbog koje imam i hrvi(operacija a sada ponovo pogoršanje)na vještačenju kod vještaka u hzmo,bila je ista doktorica kao i prije 2 i pol godine te mi nakon pregleda dokumentacije nije ništa rekla već da ću sve dobiti na kućnu adresu.Neznam dal netko ima takvo iskustvo i šta mi se za nadati dal ću dobiti opću i dal se sa samom općom predmet šalje i kodr.taborskog za povećanje omjera tj.ako dobijem opću dal ima šanse da se malo poveća i omjer.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Eto prijatelji moji stiglo mi riješenje nažalost odbijenica ostaje profesionalna kao i isti omjer.Piše tako da nalazom i mišljenjem ovlaštenog vještaka i dalje postoji profesionalna nesposobnost za rad a kontrolni pregled nije potreban.Gore nisam naveo da sam sve vrijeme bio djelatnik Mup-a.Neznam više šta dalje kako da se žalim i dal to ima smisla ili ponovo novi nalazi pregledi liječenje je i tako stalno u tijeku.Ako neko ima savijet neka mi napiše kome da se javim i kako dalje.Na području sam Primorsko goranske županije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

BANO koliko si dugo čekao od predaje papira jer po ovom što sam razumio to je bilo jako brzo.Spremam se i sam pa me zanima.Možda neko ima kakvu ideju za mojm slučaj od 1998. imam 30 vojno 70 civilno /tada sam imao 30% HRVI privremeno/sada imam 40% trajno i bio sam ponovo na prvostupanjskom liječničkom povjerenstvu povećano na 50%.Sada ne znam dali čekati drugostupanjsko rješenje ili odmah predati za povećanje omjera pa što bude.Imali tko kakvi savjet.Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

BANO je napisao:

Neznam više šta dalje kako da se žalim i dal to ima smisla ili ponovo novi nalazi pregledi liječenje je i tako stalno u tijeku.Ako neko ima savijet neka mi napiše kome da se javim i kako dalje.Na području sam Primorsko goranske županije.

 

Možeš se žaliti ali od žalbe nema ništa, barem j emni tako bilo a i ostalima s kojima sam pričao o tome.

 

Pazi ni meni nije bilo 1. puta već 2. puta što sam išao na obnovu postupka. 1. puta mi je bilo isto kao i tebi sada, žalio sam se i čekao odgovor na žalbu punih 9 mjeseci da bi mi žalba bila odbijena. Nisam išao na tužbu već sam se i dalje cijelo vrijeme liječio i nakon 2,5 do 3 godine ponovno pokrenuo obnovu postupka koja je završila kako sam ti već napisao.

 

Eto, to ti je moje iskustvo a ti sada sam odlučio kako češ dalje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rudar je napisao:

BANO koliko si dugo čekao od predaje papira jer po ovom što sam razumio to je bilo jako brzo.Spremam se i sam pa me zanima.Možda neko ima kakvu ideju za mojm slučaj od 1998. imam 30 vojno 70 civilno /tada sam imao 30% HRVI privremeno/sada imam 40% trajno i bio sam ponovo na prvostupanjskom liječničkom povjerenstvu povećano na 50%.Sada ne znam dali čekati drugostupanjsko rješenje ili odmah predati za povećanje omjera pa što bude.Imali tko kakvi savjet.Hvala!

 

Je ide ti brzo kada te odbiju, onda predmet ne ide na reviziju u mobs i ide brzo.

 

Moj ti je savjet da pričekaš 2. st. rješenje o statusu hrvi-a kojim su ti povečali % invalidnosti jer u hzmo-u priznaju samo 2. st. rješenje, 1. st. rješenje za njih je isto ravno nuli, ne priznaju ga , kao da ga nema.

Mislim da bi ti šanse za povečanjem omjera bile veće a isto i za dobivanjem opće ako si u profesionalnoj.

 

Ti vidi pa sam odluči.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ponekad nije potrebno drugostupanjsko rjesenje,primjer moj prijatelj koji je isao na pogorsanje bez drugostupanjskog,znaci imao je samo prvostupanjsko rjesenje pa mu je omjer podignut za 10%.ja sam nedavno isao sa drugostupanjskim na vjestacenje i prvo sa cim me podrucni vjestak napao to je sa stanjem u drzavi i recesijom,odnosno da drzava nema novca i da mi to nece proc kod taborskog,znaci kod vjestacenja nema nekog pravila nego kome prodje,dobro prodje. pozdrav braniteljima ma gdje bili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

neno-josip je napisao:

ponekad nije potrebno drugostupanjsko rjesenje,primjer moj prijatelj koji je isao na pogorsanje bez drugostupanjskog,znaci imao je samo prvostupanjsko rjesenje pa mu je omjer podignut za 10%.ja sam nedavno isao sa drugostupanjskim na vjestacenje i prvo sa cim me podrucni vjestak napao to je sa stanjem u drzavi i recesijom,odnosno da drzava nema novca i da mi to nece proc kod taborskog,znaci kod vjestacenja nema nekog pravila nego kome prodje,dobro prodje. pozdrav braniteljima ma gdje bili.

 

to je onda isti vještak kod kojeg sam i ja bio prije dva mjeseca, ista priča sa lošim stanjem u državi, recesijom, još mi je rekao da od deset njegovih prijedloga za povećanjem omjera samo jedan prođe na reviziji, na kraju mi je povećao omjer, (ali mi nije htio reći koliko) da bi kad sam dobio rješenje vidio da je povećao sa 50-50 na 70-30 i revizija to potvrdila, ne znam da li ima pravila, ili nema, i po kojem sistemu radi revizija, ali nekog razloga ima zašto nekome potvrde povećanje, a nekome ne, jer čisto ne mogu da vjerujem u one priče da iz hrpe predmeta nasumično izvuku jedan, i taj prođe, a ostali u koš

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo rudar ja sam ti bio na vještačenju 19.10. a riješenje pošto su me odbili došlo je 28.11 za devet dana a ako ne dobiješ brzi odgovor znači da su ti nešto mjenjali.Ma vezano za žal2009 godine žalio na riješenje pa ništa samo je trajalo 8 mjeseci no tada mi je pasalo jer sam imao još plaću u 100 postotnom iznosu.Pošto je prošlo 2,5 godina od tada i stanje mije je u pogoršanju no ####### neda opću niti veći omjer no kolko mi je poznato imamo pravo svakih 6 mjeseci(ako je to točno)na vještaćenje pa sada opet nove papire pa kod ######## dok joj ne ######## pa će valja dat nešto.Ako ima ko slićnih problema nek se još nadoveže.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

Koliko mogu primjetit potrebno jr nakon HZMO do rješenja DLP imati više sreće nego pameti.

Obzirom da i sam očekujem rješenje DLP za mirovinu,a trentno sam sam na DR bolovanju prema kojem sam primao 100% mjesečnu naknadu, da li nakon vještačenja u HZMO više imam pravo na istu. Bolovanje nije zaključeno.

 

Lijepi pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ti odrede profesionalnu mirovinu, imaš pravo i dalje biti na bolovanju (100% DR u trajanju od 18 mj), naravno moraš i dalje produžavat bolovanje. Ja sam trenutno u istoj situaciji (revizija u Taborskog bila u 2 mj. 2011) Nisam bio zadovoljan s omjerom rat-mir. Uložio žalbu, nakon 6 mjeseci mi je odbili, uložio tužbu, rješenje mirovinskog još nije pravomoćno. Moram napomenuti da i doktor opće pakse i kontrolorka zavoda vrše određenu vrstu pritiska na mene da se ''skinem'' s bolovanja ali dok god mi moj psihijatar produžava bolovanje ne mogu me poslat nazad na posao, tj u mirovinu.

 

Ako ti odrede opću nesposobnost onda ideš u mirovinu čim ti rješenje postane pravomoćno (30-tak dana)Ako si zadovoljan to je to a ako nisi (omjer rat-mir, tj iznos mirovine) kod ove (opće nesposobnosti) odlazak iz radnog odnosa ti je jako, jako blizu. Možeš to još nešto odgoditi s žalbom a za to vrijeme primati naknadu za bolovanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

medeni66,

 

Hvala lijepa na pomoći i odgovoru.

Dakle ako sam te dobro razumio sve je isto kao i prije vještačenja, donesem novi nalaz tekućeg mjeseca i pod kraj mjeseca mi izdaju doznake koje nosim u HZMO.

 

Što će se vratit sa DLP-a i u kojem obliku doista ne znam,ali kao što sam već prije napisao potrebno je imat puno sreće.

Mene doktor O.P.na određeni način pokušava skinut sa bolovanja,ali ga vjerovatno priječi 10.g. kontinuiteta i pogoršanje,te možda ratna med. dokumentacija.

Zamolit ću te ako nije problem da mi pošalješ okvir te žalbe odnosno tužbe i kome se to po primitku rješenja iste šalju, jer što bi ja bio iznimka pa da zamisli budem zadovoljan dobivenim rješenjem.

 

Hvala i pozdrav.

 

:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rudar je napisao:

BANO koliko si dugo čekao od predaje papira jer po ovom što sam razumio to je bilo jako brzo.Spremam se i sam pa me zanima.Možda neko ima kakvu ideju za mojm slučaj od 1998. imam 30 vojno 70 civilno /tada sam imao 30% HRVI privremeno/sada imam 40% trajno i bio sam ponovo na prvostupanjskom liječničkom povjerenstvu povećano na 50%.Sada ne znam dali čekati drugostupanjsko rješenje ili odmah predati za povećanje omjera pa što bude.Imali tko kakvi savjet.Hvala!

 

 

 

po kojoj si bolesti dobio povečanje na 50% RVI? (po zakonu od prije 6 mjeseci za PTSP je največi omjer 40% rvi.rekli mi ovaj mjesec kada sam predavao dokumentaciju za vještačenje ZA PRVOSTUPANJSKU komisiju.(imam trajno 30%))

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

BrumBrumm,

 

Od tužbe si još jako daleko (barem nekih 6-7 mjeseci), a što se tiče žalbe (koju gotovo uvijek odbiju, ali je uvjet za sud tj. za tužbu), moram znati nešto više od onoga što si napisao. Kad dobiješ rješenje,ako budeš nezadovoljan, napiši što su ti napisali u obrazloženju, s čim si nezadovoljan, pa ću ti nastojat pomoći.

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

medeni66 je napisao:

BrumBrumm,

 

Od tužbe si još jako daleko (barem nekih 6-7 mjeseci), a što se tiče žalbe (koju gotovo uvijek odbiju, ali je uvjet za sud tj. za tužbu), moram znati nešto više od onoga što si napisao. Kad dobiješ rješenje,ako budeš nezadovoljan, napiši što su ti napisali u obrazloženju, s čim si nezadovoljan, pa ću ti nastojat pomoći.

 

Pozdrav.

 

medeni66 pozdrav,

 

Danas sam dobio rješenje od HZMO-a gdje piše;

 

osiguraniku xxxxxx kod kojeg je zbog 20% bolesti u svezi čl.2.st.2. ZOPHBDR-a i 80% bolesti izvan tih okolnosti nastala profesionalna nesposobnost za rad priznaje se, počevši od 29.09.2011. pravo na invalidsku mirovinu.

 

Dakle to je dio teksta te postoji uputa o pravnom lijeku gdje se mogu žalit u roku 15 dana osobno u zapisnik ili putem pošte.

 

Zamolio bih te da mi napišeš par riječi vezano za ovo rješenje i njegovu snagu, odnosno što mi je napravit kako nebi propustio nešto što bi me kasnije dovelo u nepovoljniju situaciju.

 

Hvala velika i pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao prvo ako si nezadovoljan, a pretpostavljam da jesi zbog omjera 20-80, onda ćeš uložiti žalbu. Napisao sam ti već da gotovo sve žalbe odbiju s malim ili gotovo nikakvim obrazloženjem. Ali ako ne napišeš žalbu, zaboravi na sud, jer žalba je uvjet da ti se prihvati tužba.

 

Od onog dana kad si primio (potpisao da si primio) rješenje imaš 15 dana da pošalješ žalbu. Dan koji ti se priznaje da si predao žalbu je onaj dan kad na pošti predaš pismo s žalbom (obavezno preporučeno, a poželjno i s povratnicom da imaš dokaz da su primili)

 

Ako si primio tužbu 02.11.2011. zadnji dan kad trebaš poslati žalbu je 17.11.2011. (dan kad si primio se ne računa u ovih 15 dana). Nemoj žurit, jer ti je cilj da sve skupa odužiš pošto si na bolovanju, ali nemoj čekat ni zadnji dan, optimalno bi bilo da je pošalješ 14. ili 15.11.2011. Žalba se rješava otprilike 5-7 mjeseci. Za to vrijeme, što se tiče pravne strane tebi se ništa ne mijenja, možeš i dalje koristit bolovanje. Ni u kom slučaju nemoj prekidat radni odnos(ako moraš rađe se i vrati na neko vrijeme, u slučaju da ti ne daju bolovanje), ako ti slučajno ponude iz firme. Oglašen si profesionalno nesposoban i ne mogu te tek tako izbacit s platnog popisa (pretpostavljam da ti to više odgovara nego mala mirovina).

 

Ne vidim zašto bi bio, ali ako si zadovoljan s rješenjem mirovinskog, zaboravi na sve ovo gore, pričekaj 30-tak dana i ti si u mirovini.

 

Nisi napisao da li su ti uz postotke 20% i 80% naveli i bolesti koje su utjecale na ovaj omjer i da li za to postoji dokumentacija iz koje su oni to zaključili (obično ne napišu). Ne navodiš ni što ti je ovlašteni vještak mirovinskog odredio.? U svakom rješenju piše mišljenje ovlaštenog vještaka i mišljenje povjerenstva za reviziju (Taborskog)

Daj malo podataka, ako želiš pravu pomoć. Osobni podaci me stvarno ne zanimaju.

Možeš poslat i privatnu poruku.

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Kompa je napisao:

rudar je napisao:

BANO koliko si dugo čekao od predaje papira jer po ovom što sam razumio to je bilo jako brzo.Spremam se i sam pa me zanima.Možda neko ima kakvu ideju za mojm slučaj od 1998. imam 30 vojno 70 civilno /tada sam imao 30% HRVI privremeno/sada imam 40% trajno i bio sam ponovo na prvostupanjskom liječničkom povjerenstvu povećano na 50%.Sada ne znam dali čekati drugostupanjsko rješenje ili odmah predati za povećanje omjera pa što bude.Imali tko kakvi savjet.Hvala!

 

Je ide ti brzo kada te odbiju, onda predmet ne ide na reviziju u mobs i ide brzo.

 

Moj ti je savjet da pričekaš 2. st. rješenje o statusu hrvi-a kojim su ti povečali % invalidnosti jer u hzmo-u priznaju samo 2. st. rješenje, 1. st. rješenje za njih je isto ravno nuli, ne priznaju ga , kao da ga nema.

Mislim da bi ti šanse za povečanjem omjera bile veće a isto i za dobivanjem opće ako si u profesionalnoj.

 

Ti vidi pa sam odluči.

E kod mene vidiš to nije bio slučaj - da povise omjer kad dlp MOBMS-a potvrdi status HRVI-a.

Opisati ću moj slučaj i ujedno zamoliti za savjet.

U lipnju 2007,prvi put bio na vješzačenju HZMO, i dobio 12.5.2008. privremeno rješenje - prof. nesposobnost: 20% rat-80% mir, a trajno rj. 27.11.2008.(20% se odnosi na PTSP).

Drugi put bio na vješt. 4.5.2009. dobio usmenim izrijekom vještaka opču nes. : 40% rat, što je potvrdilo i rješenje datirano 20.7.2010.!!! (tek).

Treći put bio na vješt. 11.11.2010. radi značajnog pogoršanja psih. zdravlja (između ostalog tri urgentne višednevne hospitalizacije - F62.0,F43.1,F41.2 itd.). Nakon 5 (!!) dana stiglo rješenje: korisniku inv.mirovine se i dalje priznaje...40% rat, 60% ostalo... . Znači ostalo je isto.

Četvrti put sam na vještačenju bio 9.12.2011.jer sam dobio u međuvremenu 30% HRVI (privremeno) od II-stup. tijela MOMBS-a. To je prvi put da sam mirovinskom vješt. pristupio sa statusom HRVI-a. Vještak mi je rekao da će povisiti rat na 60%, ali ne zna da li će Zagreb to potvrditi! Rješenje od 18.1.2012. je istovjetno prošlom: korisniku se priznaje 40% rat itd.

Odlučio sam podnijeti žalbu koja će vjerojatno biti odbijena kao i prošla, ali ću za razliku od prethodne situacije ovaj put ići nakon odbijanja na Upravni sud.

Molim ima li netko sugestije u svezi žalbe, a i kasnije eventualne tužbe - što navesti, na što se pozivati, što je najbitnije...? :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Forrester u esadovu blogu imas ogledni primjerak zalbe,pa po njoj napisi zalbu.Zalbu nemoj slati ako ne mislis ici na sud,jer oni sve zalbe glatko i brzo odbiju kao i mene i sve ostale branitelje.po njima mi smo vjerojatno obolili na nekoj vojnoj vjezbi pa nam i daju takve omjere bez obzira sto su nam med. kartoni prije rata bili cisti,odnosno bez ikakve bolesti. NJIH ne zanima godine provedene na ratistu,prva crta bojista,napadajne akcije u kojima je koji od nas sudjelovao oni su aparat u sluzbi vladajucih,kojih cisto nije briga za braniteljsku populaciju,odnosno sto nas se vise ubije oni su zadovoljniji. pozdrav svim braniteljima ma gdje bili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Forrester je napisao:

Nitko još nije odgovorio, ali i sam znam da je najbitnije navesti da prije rata nisam bolovao na psihičkoj bazi, a da sam prvi put posjetio psihijatra 2000.g.; no osim toga što je još svrsishodno i bitno za navesti u žalbi?? :misli:

 

Bitno bi bilo ako možeš srušiti njihovu tezu da ova bolest koja nije posljedica rata ne postoji ili ne utječe u tom omjeru (60%)na tvoju radnu nesposobnost.

Sve bolesti do izlaska na vještačenje ( u tvom slučaju lianj 2007)uzimaju se u obzir i utječu na omjer rat-mir. :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postoji tu još jedan problem. Naime onih 80% mir nisam detaljizirao (a trebao sam) koje sam dobio 2007.g. se dijelilo na tri uzroka. Slijedom: 20% ozljeda izvan rada, 20% profesionalna (vibraciona) bolest i 40% bolest. Na drugom vještačenju mi je ovih posljednjih 40% smanjeno na 20%, a bolest po ZOPHBDR-u je povećana na 40% (i dobio sam opću nesposobnost).

Na zadnjem vještačenju u 12mj. prošle godine vještak mi je rekao da mi se omjer rat može povisiti na max 60%, jer se onih prvotnih 20% prof.bolesti i 20% ozljeda izvan rad.mjesta invalidnosti ne mogu smanjivati, niti ukloniti.

Dakle on je dao prijedlog za 60% rat i 40% mir(20%+20%), ali Taborsky nije odobrio! :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jedan primjer, to sad znam, a nisam znao, uz moju šifru f 43.1 znači PTSP, imao sam i f 32 ili 33, ne znam sad, uglavnom "depresija" i zbog toga mi je rušen omjer, priznaju samo f43.1 i f62.0 kao posljedicu rata, sve ostalo što vam psihijatri nakarikaju, razno razne šifre, samo vam odmažu u smislu priznavanja većeg omjera, po osnovi rata

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Forrester je napisao:

Da, ali od te bolesti F.32 itd. se sigurno nisi liječio prije rata. Ne znam, jesi li konzultirao nekog pravnika u vezi toga?

točno, ali kad njima odgovara, onda se slijepo drže pravilnika, a po pravilniku se zna koje se bolesti priznaju kao posljedica rata, ostalo ne priznaju, bez obzira prije rata, ili poslije, i na taj način smanjuju omjer (ratni dio)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav svima,samo ako može mali odgovor.dali bolest koja se pojavila nakon ptsp-a,visok krvni tlak,problemi sa srcem zadeblanje srčanog mišića uzimaju li se oni u obzir za povećanje omjera rat-mir,gledano po pitanju oboljenja po ptsp kako kaže psihić ovi novonastali problemi su poveznica sa ptsp pa sad zna li netko uvažava li komisija to kao pogoršanje ?hvala i pozdrav svima. :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

grozni je napisao:

 

 

Taj gospodin u pravilu ne priznaje mišljenje vještaka HZMO.

Nisam još čuo niti pročitao da je nekome potvrdio mišljenje vještaka HZMO-a. :palacdolje:

 

Točno , ni meni nije potvrdio mišljenje vještaka HZMO , koji mi je dao 40 % rat 60% civilno profesionalnu . Na reviziji kod Taborskog ( osobno bio na reviziji ) Taborski diže 100% opća ! Odmah da naglasim , da nije bilo nikakvih veza , podmićivanja i sličnih gluposti .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pop84 piše

Točno , ni meni nije potvrdio mišljenje vještaka HZMO , koji mi je dao 40 % rat 60% civilno profesionalnu . Na reviziji kod Taborskog ( osobno bio na reviziji ) Taborski diže 100% opća ! Odmah da naglasim , da nije bilo nikakvih veza , podmićivanja i sličnih gluposti .

 

Volio bih da je ovakvih slučajeva više,ali svjedoci smo da u 99% slučajeva nije tako.

Ima li još tko da je dobio na LOTU????????? :smijeh:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vinkovci je napisao:

jedan primjer, to sad znam, a nisam znao, uz moju šifru f 43.1 znači PTSP, imao sam i f 32 ili 33, ne znam sad, uglavnom "depresija" i zbog toga mi je rušen omjer, priznaju samo f43.1 i f62.0 kao posljedicu rata, sve ostalo što vam psihijatri nakarikaju, razno razne šifre, samo vam odmažu u smislu priznavanja većeg omjera, po osnovi rata

 

 

 

U potpunosti se slažem. Meni je psihijatar uz šifru PTSP dodavao i šifru 32.2 (depresija) Nisam u tome vidio ništa loše, a kad sam vidio što se iz toga može negativno izroditi već je bilo kasno. Prije rata u zdravstvenom kartonu ništa, za vrijeme rata pa do danas samo dvije bolesti PTSP i depresija. To je Taborski iskoristio na način da mi odredi 30% posljedica rata zbog PTSP-a i 70% nije posljedica rata (anksiozno-depresivni poremećaj). Da sam ovo znao što je kolega vinkovci napisao ne bi mi se to dogodilo, ali sad je kasno. Bila je žalba koja je naravno odbijena, sad je tužba na sudu.

 

Molim sve koji imaju slična iskustva da mi pomognu savjetom. Što se u ovom slučaju može napraviti da se dokaže da je i ta depresija posljedica rata. Napominjem da prije rata nisam bolovao ni od PTSP-a ni od depresije, a da mi se depresija F32.2 prvi put javlja na nalazu na kojem je dijagnosticiran i PTSP. Ne postoji ni jedan nalaz gdje je depresija jedina bolest (uvijek je navedena kao bolest uz PTSP). Kažu da od viška glava ne boli, ali od ovog boli i to jako, jako. Da mi psihijatar nije pisao tu depresiju PTSP bi mi bio jedna i jedina bolest koja postoji za vrijeme i nakon rata, a prije rata ništa.

 

Molim pomoć,

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na moj upit pravnika u HZMO-u dali povjerenstvo,u sada,Minisarstvu branitelja može promjeniti odluku vještaka koji mi je dao opću nesposobnost,rekao mi je da ne može. Imam ogromno iskustvo u tome da omjer rat-mir može sa 100% a kamoli manje skinuti na 20%.Nedavno sam od vještaka u HZMO-u dobio opću nesposobnost i sasvim dobar postotak od rata . Opću mi ostaviše (ili ostavi!)ali postotak od rata poruši-še na najmanje moguće. Na ovom forumu ima provokator a sami procjenite o kome se radi. A što se tiče poziva da se bude nazočno na povjerenstvu zaista je točno da neke pozivaju ali neznam po kojem ključu,jer mi je jedan suborac bio prije nekih mjesec dana. Pozdrav svim istinskim braniteljima ,poglavito onima koji na ovom forumu pišu samo istinu i koji uistinu žele pomoći onima kojima je pomoć potrebna!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam isto kod dr. Taborsky dobio 100% profesionalnu rat osobno došao na poziv. Normalno razgovarao sa čovjekom bez ikakve veze ili išta drugog, jedino što me je Pop 84 ohrabrio, Pope :palac: hvala stari. Samo imam jednu razliku od vas - imam ranjavanje iz DR i stalno rješenje HRVI iz 1994. godine. Čovjek se začudio kad je vidio samo 20 tak papira kao ono pa gdje si ti bio. Pope još jednom hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

beni je napisao:

mene zanima kako si dospio do taborskog, meni su uvijek išli samo papiri, postoji li neki način da i ja prisustvujem kad odlučuju o meni, sigurno bi bila "bolja" ocjena nego kad čita samo papire?

ajd napiši kako do komisije.

hvala :-?

 

Evo kako . Papiri su otišli za Zagreb i nakon nekoliko mjeseci dobivam preporuku , vidim od koga je . Naravno sad strepim otvoriti , jer isto tako očekujem nepovoljan omjer . Međutim , kada sam pročitao , nije nikakvo riješenje , nego obavjest od Dr Taborskog , da dođem na drugostupanjsku osobno , te da je to u mom vlastitom interesu , te ako nisam u mogućnosti doči da nazovem neki broj kod njih i da javim da ne mogu ( zašto sam ja dobio poziv zbilja pojma nemam ) . Otišao sam , naravno i tamo je već čekalo 5 ljudi , ja sam bio 6. Znači taj dan je pozvano nas 6 . Ja sam ušao zadnji , svih 5 koji je ušlo prije mene nisu bili zadovoljni . Jedan je urlao na Taborskog , drugi je poderao sve papire na vratima njegove kancelarije kada je izlazio . Ja upao zadnji , nije trajalo 1 min. Rekao mi je nas dva smo završili . Ja sam pitao kakvu ocjenu će mi dati i , jednostavno je rekao 100 % opća sve vezano uz rat .I to je to . Niti sam pitao , što , kako nego odmha gas iz kancelarije , otišao kod nekakvih njegovih pomoćnika u drugu kancelariju , potpisao da sam bio i odmah vidio rješenje , koje mi je došlo poštom nakon 2-3 tjedna

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

snjesko je napisao:

Ja sam isto kod dr. Taborsky dobio 100% profesionalnu rat osobno došao na poziv. Normalno razgovarao sa čovjekom bez ikakve veze ili išta drugog, jedino što me je Pop 84 ohrabrio, Pope :palac: hvala stari. Samo imam jednu razliku od vas - imam ranjavanje iz DR i stalno rješenje HRVI iz 1994. godine. Čovjek se začudio kad je vidio samo 20 tak papira kao ono pa gdje si ti bio. Pope još jednom hvala

 

Uvijek spreman pomoći ( jer i sam na ovom forumu dobio pomoć, i to veliku ) , pa i onima kojime nazivaju provokatorom . Nisam na nikoga ljut , znam da su ljudi isfrustrirani pa nije čudo da krivo procjene . Napominjem da nikada nisam iznio niti jednu laž , niti sam koga pokušao obmanuti .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pop84 je napisao:

beni je napisao:

mene zanima kako si dospio do taborskog, meni su uvijek išli samo papiri, postoji li neki način da i ja prisustvujem kad odlučuju o meni, sigurno bi bila "bolja" ocjena nego kad čita samo papire?

ajd napiši kako do komisije.

hvala :-?

 

Evo kako . Papiri su otišli za Zagreb i nakon nekoliko mjeseci dobivam preporuku , vidim od koga je . Naravno sad strepim otvoriti , jer isto tako očekujem nepovoljan omjer . Međutim , kada sam pročitao , nije nikakvo riješenje , nego obavjest od Dr Taborskog , da dođem na drugostupanjsku osobno , te da je to u mom vlastitom interesu , te ako nisam u mogućnosti doči da nazovem neki broj kod njih i da javim da ne mogu ( zašto sam ja dobio poziv zbilja pojma nemam ) . Otišao sam , naravno i tamo je već čekalo 5 ljudi , ja sam bio 6. Znači taj dan je pozvano nas 6 . Ja sam ušao zadnji , svih 5 koji je ušlo prije mene nisu bili zadovoljni . Jedan je urlao na Taborskog , drugi je poderao sve papire na vratima njegove kancelarije kada je izlazio . Ja upao zadnji , nije trajalo 1 min. Rekao mi je nas dva smo završili . Ja sam pitao kakvu ocjenu će mi dati i , jednostavno je rekao 100 % opća sve vezano uz rat .I to je to . Niti sam pitao , što , kako nego odmha gas iz kancelarije , otišao kod nekakvih njegovih pomoćnika u drugu kancelariju , potpisao da sam bio i odmah vidio rješenje , koje mi je došlo poštom nakon 2-3 tjedna

 

 

Možda, da si bio 3 ili 4 po redu ni ti ne bi bio zadovoljan. Meni je drago da si uspio ali zar ti to ne sliči na lutriju. I sam kažeš da ne znaš zašto si pozvan. Volio bi kad bi sve išlo po nekim pravilima, da se barem okvirno zna kad, što i kako.

 

Moje iskustvo: U žalbi koju sam uputio na omjer rat-mir tražim (tj. molim) da me se prilikom revizije primi osobno te da me se po potrebi uputi na dodatne preglede kod specijalista po njihovom izboru. Po zakonu mogu me pozvati ali i ne moraju. U rješenju kojim mi se odbija žalba navode da sam tražio da osobno prisustvujem vještačenju,ali da to oni nisu obvezni i učiniti, stoga su donijeli rješenje bez mog prisustva i bez dodatnih pregleda.

Znači sve im je bilo jasno i bez mene i bez dodatnih pregleda. Tako lako i skinu s 70% rat na 30%. To je moje iskustvo.

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

medeni66 je napisao:

 

 

Možda, da si bio 3 ili 4 po redu ni ti ne bi bio zadovoljan. Meni je drago da si uspio ali zar ti to ne sliči na lutriju. I sam kažeš da ne znaš zašto si pozvan. Volio bi kad bi sve išlo po nekim pravilima, da se barem okvirno zna kad, što i kako.

 

Moje iskustvo: U žalbi koju sam uputio na omjer rat-mir tražim (tj. molim) da me se prilikom revizije primi osobno te da me se po potrebi uputi na dodatne preglede kod specijalista po njihovom izboru. Po zakonu mogu me pozvati ali i ne moraju. U rješenju kojim mi se odbija žalba navode da sam tražio da osobno prisustvujem vještačenju,ali da to oni nisu obvezni i učiniti, stoga su donijeli rješenje bez mog prisustva i bez dodatnih pregleda.

Znači sve im je bilo jasno i bez mene i bez dodatnih pregleda. Tako lako i skinu s 70% rat na 30%. To je moje iskustvo.

 

Pozdrav.

 

Možda je i bila lutrija , ali kad dobiješ takvo rješenje ne pitaš u čemu je kvaka ili je uopće ima . Vidim da si ti tražio da budeš pozvan . Ja to nisam tražio , nego je bilo onako kako sam napisao

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rudar je napisao:

BANO koliko si dugo čekao od predaje papira jer po ovom što sam razumio to je bilo jako brzo.Spremam se i sam pa me zanima.Možda neko ima kakvu ideju za mojm slučaj od 1998. imam 30 vojno 70 civilno /tada sam imao 30% HRVI privremeno/sada imam 40% trajno i bio sam ponovo na prvostupanjskom liječničkom povjerenstvu povećano na 50%.Sada ne znam dali čekati drugostupanjsko rješenje ili odmah predati za povećanje omjera pa što bude.Imali tko kakvi savjet.Hvala!

 

 

 

 

Stiglo drugostupanjsko rješenje koje "gle čuda" jako brzo stiglo ali naravno odbijeno povećanje.Po njima;Nema medicinske dokumentacije koja bi ukazivala na potrebu promjene ocijene invaliditeta od prošlog nalaza.Dakle ostaje i dalje 40% trajno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija