Jump to content

Dosjelost na nacionaliziranom zemljištu


anonimno

Preporučene objave

Morate imati nešto na papiru, ukoliko nemate onda to morate sudski rješavati i dokazati da ste sve te godine koristili baš taj dio zemljišta .

Morate imati svjedoke koji će to potvrditi , ukoliko su i nasljednici koristili to zemljište na bilo koji način ili se protivili prije isteka roka od 20 godina, onda dosljednost nije poštena, nije poštena već samim tim što ste vi znali da postoje nasljednici u čijem vlasništvu je zemlja.

Mislim da trebate uzeti dobrog odvjetnika ali Vam je to sve na klimavim nogama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Može, npr. ako osoba stekne nekretninu od osobe koja je bila upisana u zemljišne knjige kao vlasnik, a ona to nije. Ako je stjecatelj bio pošten može steći vlasništvo jer je postupao u dobroj vjeri,s povjerenjem u z. knjige.

Smatram da samim time što priznajete tuđe vlasništvo niste pošteni posjednik i ne možete zadovoljiti pretpostavke za dosjelost.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Može, npr. ako osoba stekne nekretninu od osobe koja je bila upisana u zemljišne knjige kao vlasnik, a ona to nije. Ako je stjecatelj bio pošten može steći vlasništvo jer je postupao u dobroj vjeri,s povjerenjem u z. knjige.

 

Nisam stručnjak, ali slijedom logike čini me se da zakon posebno garantira "istinitost" zemljišnjih knjiga nepovezano s bilo kakvim pojmom "poštenja".

 

S druge strane čini mi se da su česti slučajevi kad neko ogradi svoje zemljište i onda zauzme koji kvadrat tuđega i nakon nekog vremena dođe do dosjelosti i ovaj prvi traži da se upiše kao vlasnik.

 

Tekođer čitao sam "Dosjelost kao način stjecanja stvarnih prava" sutkinje vrhovnog suda Jasne Brežanski i tu se "poštenje" spominje potpuno van konteksta zemljišnih knjiga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija