Jump to content

parcelacija zemljišta


anonimno

Preporučene objave

Jednom davno sam na ovom forumu već pisao o mom problemu glede parcelacije zemljišta. Jedan sam od 12 suvlasnika i htio sam izdvojiti svoj dio parcele da budem vlasnik 1/1.

Sve je sređeno i upisano u zemljišne knjige, međutim.... U rješenju piše (ukratko) da da se dijeli oranica na dva dijela moj dio-voćnjai i ostalo-oranica, ali u zemljišnim knjigama su upisali da je jedno i drugo oranica. Zanima me, da li je to njihova greška ili zbog nekog drugog razloga nisu to mogli provesti? U diobnom elaboratu jasno piše da je moj dio voćnjak. Nisam dobio nikakvo rješenje da je to upisano u zk da bi se na njega mogao žaliti, ali je upisano.

Nadam se da sam bio dovoljno jasan.

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Još to nije provedeno u katastru, to bi trebalo bit gotovo u slijedećih par tjedana. Provedeno je samo u gruntovnici.

Prije parcelacije je i u katastru i u gruntovnici pisalo da je sve oranica.

U diobnom elaboratu piše da je sad nakon parcelacije moj dio voćnjak, a ostalo ostaje oranica.

Sudska presuda koja potvrđuje tu diobu se poziva na taj elaborat (moj dio voćnjak, ostalo oranica) i u njoj piše da se ona ima tako provesti u zk.

Sad je to upisano u zk, sve ostalo štima (površina, brojevi čestica sl.) samo su napisali da je i jedno i drugo oranica (ja mislim da je to vjerojatno zbog pogreške, osim ako ne postoji neki pravni razlog).

Sad ne znam kaj da napravim.

U katastru će vjerojatno provest uknjižbu onako kako piše u presudi i u elaboratu (oranica + voćnjak).

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija