Jump to content

međunarodna tjeralica i izručenje


neapolitan

Preporučene objave

Ovako dakle: Hrvatski sam državljan. Imam neku presudu , još nije pravomočna, ali na 18 mjeseci zatvora. Zanima me ako odem u Rusiju i tamo imam legalan boravak dali će me oni vratiti u HR kada se izda tjeralica. Kazneno djelo zlouporabe u gospodarstvu mislim da je 337 i kolko je zastara za odsluženje kazne? Tamo trebam bit 5 godina i mogu dobit državljanstvo, a može se i nakon 3 uz kombinaciju, vjenčanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zastara izvršenja kazne je od 3 do 10 godina, ovisno o stavku za koji vas terete.

 

Gospodarski kriminalci su opasni za okolinu samo dok obavljaju gospodarsku djelatnost, a ne dok normalno borave u nekom prostoru što znači da u zatvorskim ustanovama imaju znatno bolji tretman prema njima nego prema nekim drugim stvarno opasnim osobama.

 

Želim vam naglasiti da bi vam tih 18 mjeseci vrlo lako moglo završiti već za 12 mjeseci i bez nekih trauma.

 

Ako nemate mjeru opreza napuštanja RH, naravno da možete proći granicu, ali čim sud shvati da ste isparili slijedi raspisivanje međunarodne potrage.

 

Kao strancu u Rusiji za produženje legaliziranog boravka će vam sigurno trebati potvrda o nekažnjavanju koju nećete dobiti u onom obliku koji vama odgovara, tako da će te u toj zemlji doslovno postati rob raznoraznim ucjenjivačima kojima će te morati plaćati pozamašne svote novca da ne završite u ekstradicijskom pritvoru i to sigurno u tolikim iznosima da će se poželjeti vratiti nazad i "odraditi" svoje.

 

Za kraj, Rusija je puna kriminalaca kojima je Crna Gora obećana zemlja, poneki se prevare pa dođu u dohvat granične policije RH koja ih odmah uhićuje, odmah se izvještavaju nadležne institucije Rusije i dogovaraju daljnji postupci, tj. suradnja između RH i Rusije je izvrsna što vam baš i ne ide u prilog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

neapolitan je napisao:

Ovako dakle: Hrvatski sam državljan. Imam neku presudu , još nije pravomočna, ali na 18 mjeseci zatvora. Zanima me ako odem u Rusiju i tamo imam legalan boravak dali će me oni vratiti u HR kada se izda tjeralica. Kazneno djelo zlouporabe u gospodarstvu mislim da je 337 i kolko je zastara za odsluženje kazne? Tamo trebam bit 5 godina i mogu dobit državljanstvo, a može se i nakon 3 uz kombinaciju, vjenčanje.

 

A dali tko zna kako je sa SINGAPOROM?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija