Jump to content

kako utvrditi alimentaciju kod pomoraca


anonimno

Preporučene objave

Srdačan pozdrav,

 

moje pitanje se odnosi na utvrđivanje alimentacije u slučaju kada je otac pomorac-t.j. kako dokazati da otac navigaje na strancu budući da isti tvrdi da je nezaposlen i alimentaciju plaća tek poslijednje 4 godine, od kada proces utvrđivanja alimentacije na sudu, i ista iznosi 378 kn za dijete koje ime 12 godina. Također, isti je osnovao novu bračnu zajednicu, supruga mu ne radi i imaju dijete do 2 godine te novo kupljen stan, vjerovatno na kredit.

Sud ne može trenutno odrediti alimentaciju jer se on vodi kao nezaposlena osoba iako mi nije jasno kako nezaposlena osoba može kupiti stan i auto, itd. Napominjem da bivši suprug i ja ne razgovaramo radi tužbe (iako sam prije same tužbe pokušala riješiti alimentaciju više puta dogovorno i na fini način na koje se oglušio) jer on smatra da ne treba plaćati alimentaciju budući da sam "ja njega ostavila". Bivši suprug se ponovno oženio prije mene i dijete uredno viđa sve ove godine jer ne želim raditi dramu i ne želi opterečivati odnos naše kćeri s njim. Normalnu komunikaciju i dogovore oko viđanja održavamo preko njegove supruge. Ne želim nanijeti štetu njegovoj novoj obitelji ali želim da moja kći nije oštečena strana.

Usput, moja primanja su 2.500 kn mjesecno a mog sadasnjeg supruga su 4.200 kn mjesecno i podstanari smo. Kako dokazati da je otac moje kceri, dakle bivsi suprug, zaposlen kao pomorac? Radi ovoga postupak na sudu vec traje 4 godine.

 

Hvala svima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana! Kao prvo, otac Vašeg djeteta dužan je uzdržavati Vaše dijete bez obzira je li ili nije zaposlen. To je obveza koje se ne može osloboditi. Visina naknade utvrđuje se sukladno imovinskim, zdravstvenim i drugim mogućnostima davatelja uzdržavanja, s jedne strane, te potrebama djeteta s druge strane. U slučajevima poput Vašeg, moguće je angažirati Centar za socijalnu skrb koji će tada imati obvezu utvrditi stvarna primanja Vašeg ex muža. Rad Centra je, u slučajevima uzdržavanja, kontrolirana od strane suda jer je zaštita djece ustavna obveza države (tj. državnih institucija i organa). Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija