Jump to content

Kontradiktornosti u ugovoru o radu


TrangOul

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Imam ugovor o radu u kojem stoji:

 

"Radnik će obavljati poslove samostalni inženjer 1, šifra rad. mjesta: 29.3.1./16, vrednovane koeficijentom 2.70"

 

Šifra radnog mjesta 29.3.1./16 po kolektivnom ugovoru odgovara "samostalnom inženjeru 3" i koeficijentu 3.20, tako da ugovor treba ispraviti ili u

 

"Radnik će obavljati poslove samostalni inženjer 3, šifra rad. mjesta: 29.3.1./16, vrednovane koeficijentom 3.20."

 

što je za mene povoljniji ugovor

 

ili u

 

"Radnik će obavljati poslove samostalni inženjer 1, šifra rad. mjesta: 29.1.1./16, vrednovane koeficijentom 2.70."

 

Kako je kadrovik koji sastavlja ugovore zaposlen na to mjesto bez odgovarajuće stručne spreme i po podobnosti, redovito radi ovakve greške i to mu se tolerira. Dosta mojih kolega ima ugovore sa sličnim greškama.

 

Moje pitanje glasi: Da li je moguće da izvučem gornju promjenu ugovora?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možda ima netko u tvrtci koji radi te druge skuplje poslove,te vidite jeli radite isto,onda možete sa tim prijedlogom tražiti usklađenje članka ugovora sa čl. kol.ug.a na temelju obavljanja istih poslova.I obavezno pogledajte od kojeg datuma je taj kol koji vi imate,kad se šifre ne slažu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na savjetu.

 

Nitko ne radi isti posao kao i ja tako da ne mogu na račun toga tražiti usklađenje. Ali s druge strane nitko ne može dokazati da ne radim poslove jedankovrijedne poslovima ljudi koji imaju istu šifru radnog mjesta :)

 

Ta šifra radnog mjesta zahtjeva VSS koju ja imam, dok dosta ljudi sa tom šifrom imaju samo VŠS iako mislim da to nije bitno.

 

Ništa, položiti državni pa mogu što hoću.

 

Hvala, dali ste mi još ideja kako dalje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija