Jump to content

Testiranje za posao


andy_westy

Preporučene objave

Pozdrav,

 

jučer sam bila na testiranju za posao u bolnici. testiranje je bilo pismeno, esejsko i svima su podijeljena različita pitanja. To mi se čini strašno neravnopravno. netko je dobio lakša pitanja, a netko teža, pitanja apsolutno nisu bila iste težine. zanima me da li postoji neki pravilnik o tome? Zar nebi trebalo dati svima iste uvijete prilikom testiranja, znači svima ista pitanja i pomogućnosti na zaokružvanje, jer nisu svi jednako nadareni za opisivanje. Po meni esejsko nije objektivno, tko će ocijenti na kraju da su nečiji odgovori bili bolji od mojih i po kojem ključu ( zato što je netko odabrao ljepše riječi prilikom odgovaranja)

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Može me bilo tko napasti da sam paranoičan,ali razlog za "takovo neubičajeno" testiranje je vrlo jednostavan i prozaičan.

Pošto se radi o ustanovi i obavezi javnog natječaja,onda je esej najbolji način za izigravanje zakona.

Sve ovisi o diskrecijskoj ocjeni ocjenjivača i onda se lako može utrpati kandidata putem nepotizma i veza.

Žaliti se na takvo rješenje je po meni nemoguće.

Moj je stav da se radi o po forma natječaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 1 godina kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...

Tako nešto nije regulirano zakonom i s obzirom na mogućnosti raznih parametara niti koliko mi je poznato to pitanje ni nije tako jednostavno ajmo to tako reći standardizirati. Mogu ti prenijeti svoje osobno iskustvo gdje jedna takva radnica obavlja čišćenje prostora uglavnom kancelarijskog od nekakvih 600 kvadrata u punom radnom vremenu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

pozdrav svima!

je li netko od vas bio na testiranju za daktilografa u državnom odvjetništvu? uskoro idem na testiranje i razgovor, pa me zanima kakva su pitanja na pismenom i što otprilike pitaju na razgovoru.

prvi put idem, pa ako netko ima iskustvo ili savjet neka napiše. unaprijed hvala :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

Bok,

 

prijavljujem se na posao u gradu Zagrebu u gradski ured za prostorno uređenje, izgradnju Grada...vježbenik za samostalan rad kao referent. Primaju 10. Građevina VSS sam. Da li ima smisla kod Bandića slati molbu?

Imam nekoliko pitanja:

Ako pise da je natjecaj objavljen 04.12.2013., i da traje 8 dana, da li tu ulazi i vikend i da li se broji 04.12.?

Ako pise da se prijava dostavlja strucnoj sluzbi, sektoru za ljudske potencijale, da li se to misli da se mora osobno dostavit ili se moze postom preporuceno u roku?

Ako se napise dobro ispit i budes i prvih 10, pa nekom zakonu bi trebao upast?

Trenutno boravam u Zg (prijavljen) a prebivaliste mi je u Os, da li me to mozda sputava?

Da li netko zna vise o testu sa pitanjima:

I. PRAVNI I DRUGI IZVORI ZA PRIPREMANJE KANDIDATA ZA TESTIRANJE 1. Opći dio

1.1. Ustav Republike Hrvatske (Narodne novine, 56/90, 135/97, 8/98 – pročišćeni tekst, 113/00, 124/00 – pročišćeni tekst, 28/01, 41/01 – pročišćeni tekst, 55/01, 76/10 i 85/10 – pročišćeni tekst)

 

2. Posebni dio

2.1. Zakon o prostornom uređenju i gradnji (Narodne novine, 76/07, 38/09, 55/11, 90/11, 50/12, 55/12-čl. 31. stavak 6. Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o učinkovitom korištenju energije u neposrednoj potrošnji i 80/13-čl. 278. st. 2. Zakona o zaštiti okoliša) - osnovno poznavanje i

2.2. Zakon o postupanju s nezakonito izgrađenim zgradama (Narodne novine, 86/12) - osnovno poznavanje

 

Ovaj drugi dio nakom 9mj ne podizanja glave sa stola nije problem, al djabe mi 200 projekata legalizacije kad neznam tko odlucuje o promjeni granice RH :)

 

Da li se da to naucit ako nikad to nisi ni procitao? Budu samo osnove?

 

Papiri mi stizu iz Os naknap (ovo uvjerenje o nekaznjavanju cekam 2 dana) pa mi je jako vazno da se moze postom poslat ili ako ne racunaju vikend.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako pise da je natjecaj objavljen 04.12.2013., i da traje 8 dana, da li tu ulazi i vikend i da li se broji 04.12.?

 

Dan objave se ne računa u rok, već idući prvi dan. Ako zadnji dan roka pada u nedjelju ili državni blagdan, rok istječe prvog idućeg radnog dana. U vašem slučaju rok istječe 12.12.2013. u 24:00h.

 

Ako pise da se prijava dostavlja strucnoj sluzbi, sektoru za ljudske potencijale, da li se to misli da se mora osobno dostavit ili se moze postom preporuceno u roku?

 

Može i osobno i poštom preporučeno.

 

Ako se napise dobro ispit i budes i prvih 10, pa nekom zakonu bi trebao upast?

 

Zavisi i od intervjua koji će se, pretpostavljam (:zbunj:) provesti.

 

Trenutno boravam u Zg (prijavljen) a prebivaliste mi je u Os, da li me to mozda sputava?

 

Ne bi smjelo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija