Jump to content

Rad za opće dobro?


anonimno

Preporučene objave

Nakon primljenog prekršajnog naloga radi prometnog prekršaja, uložili smo prigovor, te je doneseno rješenje kojim se izriče kazna 500 kn i troškovi postupka u iznosu 200 kn.

U rješenju je navedeno da će se novčana kazna zamijeniti radom za opće dobro na slobodi ukoliko ne bude plaćena, a tako piše i u zakonu o prekršajima.

Zanima me možemo li mi sami tražiti da nam se zamijeni novčana kazna radom za opće dobro na slobodi i trebamo li to potkrijepiti nekakvim dokazima o velikim rashodima ili sl. razlozima zbog kojih tražimo zamjenu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zanima me možemo li mi sami tražiti da nam se zamijeni novčana kazna radom za opće dobro

 

prethodni anonimac dobro kaze, ne poduzimaj nista, plati 200kn troskova (to moras i to ne moze u rad), 500 nemoj platiti i cekaj... dobit ces poziv (postom) da se odes ocitovati prihvcas li rad ili ne, odi tamo gdje te pozovu i prihvati

 

btw, kog si vraga isao prigovarati ako si bio kriv, i to jos prigovarati na nacin da ides pred 1-stupanjski a ne pred vps?! trebao si odmah pucati na rad ili barem slagati prigovor za vps koji ti ne moze nabiti troskove, sad si dobio 200kn troskova kao nagradu za besmisleni prigovor...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

a sto je vps??

 

Visoki prekršajni sud!!

 

Ako se žališ na rješenje u smislu pobijanja prekršaja, ovo ili ono onda to rješava sud u prvom stupnju, a ukoliko se žališ na visinu kazne odmah ide na VPS, bar koliko ja znam!!

 

Ja stvarno neznam zašto se toliki ljudi žale na te prometne prekršaje, kao fol sami sebi će biti odvjetnici, na kraju popuše u neznanju mase stvari!!

Još gluplje kad se žale, a policija postupila sukladno zakonu, situacija jasna do bola, međutim ne, idem se žalit!

He, he koliko sam takvih situacija vidio na sudu samo zahvaljujući tome što masa ljudi ima stereotip o sucima, policiji i sl.

Kad dođe tamo, ####ona!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Još gluplje kad se žale, a policija postupila sukladno zakonu, situacija jasna do bola, međutim ne, idem se žalit!

 

americki filmovi, legenda o zastari i neki osobni osjecaj za pravdu, to su uglavnom najcesci razlozi za neosnovano prigovaranje.

 

odgovor 1-stupanjskih na besmislene prigovore je podizanje troskova, a u zadnje vrijeme i odmak prema gore od sankcije izrecene nalogom, a ako nije propisana u fiksnom iznosu.

 

trebao bi tek vidjeti zalbe vps-u protiv prakticki neoborivih 1-stupanjskih, na sto tek to lici...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Još gluplje kad se žale, a policija postupila sukladno zakonu, situacija jasna do bola, međutim ne, idem se žalit!

 

americki filmovi, legenda o zastari i neki osobni osjecaj za pravdu, to su uglavnom najcesci razlozi za neosnovano prigovaranje.

 

odgovor 1-stupanjskih na besmislene prigovore je podizanje troskova, a u zadnje vrijeme i odmak prema gore od sankcije izrecene nalogom, a ako nije propisana u fiksnom iznosu.

 

trebao bi tek vidjeti zalbe vps-u protiv prakticki neoborivih 1-stupanjskih, na sto tek to lici...

 

Mogu zamislit samo!! :-D

-Bio sam prisutan na jednom ročištu kad se na kaznu od 150 kuna došao žaliti vozač profesionalac, nema bodova ali on se došao žaliti!!

-Prošao je sa kamionom pored prometnog znaka koji je velik kao jumbo plakata, na znaku je je bila zabrana za promet teretnih vozila( mali kamion bez prikolice)!!

 

-On je pokraj njega prošao sa šleperčinom, pun šljunka, znači tegljač i poluprikolica preko 40000 Najveće dopuštene mase!!!

 

-Za tih ####nih 150 kuna i 110 sudskih troškova poveo je i odvjetnicu-mislim da je bila odvjetnički vježbenik!!

-Njihova obrana se temeljila na tome da tom prometnom znaku nije tamo mjesto(apsurd), tko je on da odlučuje o postavljanju prometne signalizacije-sudac ga odmah odjebe!!!

-Drugo uporište su našli u tome da je na znaku mali kamion pa se to kao ne odnosi na šleper, moš mislit-sudac ga je zbunjeno gledao 10 minuta, mislio u glavi: o čem pričaš idiote, prometni znak se odnosi na zabranu prometovanja svih teretnih automobila!!

 

Sudac mu je crto, piso, riso, objašnjavo, pokazivo ZSPC, pokazivo prometnu signalizaciju ali duduk je duduk, otišo je sarme jeo nije!! :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija