Jump to content

nasljedstvo stana


anonimno

Preporučene objave

Imam jedan problem i unaprijed hvala svima koji su spremni da mi savjetom pomognu.

Problem je sljedeći:

Rođen sam u gradu X i tamo sam živio 9 godina. Nakon toga odlazim sa majkom i sestrom da živim u drugi grad. U gradu X ostaju moj otac (jedinac), djed i njegova druga žena (očeva maćeha). Moj djed je bio vlasnik stanarskog prava na stan u gradu X. U međuvremenu su mi umrli i otac i djed (u momentu djedove smrti njegova žena-maćeha moga oca je bila u braku sa djedom), a stan je djedova žena (očeva maćeha) dokupila i postala vlasnik. Skoro je i ona umrla i nije ostavila oporuku.

Ona nema djece niti braće i sestara. Nakon njene smrti su se u taj stan uselili neki njeni daleki rođaci. U sudu u gradu X sam dobio informaciju, preko mojih rođaka, da ja ne polažem pravo na taj stan već ti dalji rođaci maćehe mog oca.

Molim vas da mi kažete da li ja polažem prava na taj stan i ako imam neka prava da li ja treba da pokrenem pitanje ostavštine ili da čekam poziv od općinskog suda u gradu X za ostavinsku raspravu.

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija