Jump to content

Komunalna naknada

anton887

Preporučene objave

poštovani,

dobila sam rješenje o ovrsi od upravnog odjela da sam dužna sa osnove komunalne naknade 4 tisuće kn i još toliko kamata.

Račune su specificirali po godinama a potječu od 2001 - 2011.g.

Da li se može pozivati na zastaru ili eventualno na nešto treće, jer je iznos zaista prevelik i ne znam kako to uopće platiti ni od čega...

molim pomoć i hvala najljepša

Dijeli na drugim stranicama
  • 2 mjeseci kasnije...

Imam slicno pitanje,u vezi kom,naknade,moj brat je dobivao racune godinama za komunalnu naknadu ,koju nije placao,nemar ,kako sam ja trazio zbog nemara razvrgnuce suvlesnicke zajednice i postao vlasnik kuce,otisao sam u opcinu odnio sudsko rjesenje i dao pismeni zahtjev da mi se salju uplatnice na moje ime,a dug u iznosu 5000 kn od brata da ne priznajem,medjutim opcina i dalje salje uplatnice na njegovo ime ,sa dugom,i novim uplatnicama,sto napraviti.Napominjem ja nemam prebivaliste tamo,ja sam vlasnik ,on ima pravo dozivotnog uzivanja ,i na toj adesi zivi..

zastara za komunalnu naknadu je :

relativna zastara -3 godine (ako upravni tijelo ne šalje opomene ili požurnice za plaćanje .

apsolutna zastara -6 godina (ako upravno tijelo ne pokrene sudski postupak ,ovrhu ,radi naplate duga .

obveza plaćanja komunalne naknade nastaje primitkom rješenja.

na koga glasi rješenje u obvezi je plaćati komunalnu naknadu.

Poštovani,

mene zanima da li se mora plaćati komunalna naknada za kucu koja je u izgradnji i u kojoj nitko ne živi ako već placam komunalnu naknadu u stanu od firme u kojem stanujem?

Svake godine dobijem rijesenje i uplatnice za kom.naknadu koju redovito plaćam.Za kucu sam sada dobila samo uplatnice bez riješenja ...napominjem da se nalaze u razlicitim županijama...

Hvala

obveza plaćanja komunalne naknade utvrđuje se rješenjem .

ako nema rješenja o plaćanju komunalne naknade nisi u obvezi plaćati komunalnu naknadu .

komunalna naknada plaća se na koristu stambenu površinu .

kuća koja nije pogodna za stanovanje ili neizrađena kuća nije korisna stambena površina .

provjeri u poglavarstvu grada zašto dobijaš uplatnice a da nije stiglo i rješenje .

Molim pomoć. Tko je obveznik plaćanja komunalme naknade kod zajednićkog vlasništva kuće u udjelu 1/2? S bratom sam u zajedničkom vlasništvu obiteljske kuće ali on ju koristi znači živi tamo a ja živim na drugoj adresi gdje imam prebivalište i plaćam uredno naknadu. Naime, nakon revizije čekovi za naknadu su počeli glasiti na moje ime a do tada su bili na njegovo. "Teta u kancelariji" kaže da moramo plačati pola pola a meni nije jasno zašto nakon njihove revizije nisu tako izdani računi ako tako stoji u gruntovnici na koju se pozivaju. Da li zakonski smo obvezni plaćati zajedno kao vlasnici ili samo on kao korisnik. HVALA

komunalnu naknadu plaća vlasnik nekretnine

ili korisnik ako je tako ugovoreno.

od brata možeš tražiti da plaća 1/2 najamnine (koristi tvoj dio nekretnine)

i povrat 1/2 iznosa do sad plaćenih komunalnih naknada.

ako odbija plaćanje po dogovoru

možete tužbom tražiti iznose djela stanarine i plaćene komunalne naknada ,unazad 5 godina sa zakonskim zateznim kamatama.

• 9 godina kasnije...

Moze pitanje, gradimo kuću već pet godina, osposobili smo donji kat u kojem živimo, ali kuća jos nije prosla tehnički pregled i nije uknjizena i nema adresu, na toj čestici se jos vodi da je vrt na tom mjestu...prije tri dana stigne rješenje da moram plaćati komunalno za tu česticu ali na adresu mog barbe na kojoj sam i prijavljena...izdali su rjesenje na temelju gradevinske dozvole...zaliti se ili ne? Tko je u pravu?

Hvala

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Napravi novi...