Jump to content

utvrđivanje očinstva!!!


anonimno

Preporučene objave

  • 8 mjeseci kasnije...

na ovu stranicu sam dosla isključivo da bih pronašla odgovor na ovo pitanje pa molimm sve koji znaju nesto o ovom problemu da se jave.

Moj OTAC me nikada nije priznao, mama to nije ni trazila, a ja sam naucila zivjeti s tim. Sada imam skoro 30 godina i uskoro cu postati mama pa je to valda otvorilo staru ranu i sada bih zelila umjesto jeb... crtice imati ime oca. MOZE LI SE STO UCINITI?

MOLIM POMOĆ !!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Smatra se da na strani djeteta ili nije postojao dostatan interes da u roku od 25 godina zatrazi utvrdjivanje ocinstva ili nije imalo valjane informacije koje bi mu bile potrebne za dokaz ocinstva.Za potpunu zastitu djeteta bio bi primjereniji neograniceni rok-do kraja zivota djeteta ,ali time bi bila ugrozena pravna sigurnost muskarca ( mogao bi citav zivot ocekivati tuzbu za utvrdjivanje ocinstva ).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

navedena dobna granica je ona u okviru koje se zakonski moze pokrenuti taj postupak - pred sudom. i prije i nakon toga se, ako postoji dobra volja i želja, pokrenuti u privatnom aranžmanu vještačenje. dakle, ako njezin pretpostavljeni otac to želi, može sam platiti analizu i prema rezultatitma eventualno priznati dijete. no, sudski se postupak više ne može pokrenuti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znaci on ako se sjeti moze me priznati ako to analiza potvrdi a ja to isto ne mogu potaknuti jer sam preko 25 godina!! A zašto bi oni bili zaštićeni od tužbi nakon 25 godina?! On je i danas moj biološki otac kao i onog trenutka kada sam začeta!!! Ako tako država već hoće onda treba osigurati besplatni postupak za djecu jer nisu svi zaposleni ili su dobili na lotu pa da imaju novaca za tužbe!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao prvo moja mama mi je sve u pružila teškom borbom kroz ljigavo društvo (mali provincijski grad) i nisam je nikada htjela pitati o toj temi jer joj je i bez mene bila teška, a zahvaljujući gospodarskoj situaciji nisam imala posao i financijskih mogućnosti da nakon 18. godine pokrenem sama tužbu, a i tada sam živjela sa mamom. Udala sam se sa 26.g. i osnovala svoju obitelj i sada sve više osjećam pritisak toga da nisam ničija, a pogotovo kada vidim kako se pravi očevi brinu za bebice!!! Uostalom zašto bih se ja opravdavala on je taj koji se nikada nije osjetio odgovornim za svoje dijete!!!!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gorčina koju osjećate normalna je i prirodna. No, medjutim, nisu svi odgovorni i nisu svi ljudi dobri ljudi.Prema tome, to se odnosi i na roditelje.

Sada, kada imate svoju obitelj, pokušajte se okrenuti svojem djetetu i pružite mu sve ono što Vaš otac Vama nije pružio.

Sigurno je da ćete biti odlična majka. Niste ni prvi, ni posljednji, koji nosite u srcu tu bol. Medjutim, pravna nauka tu ne pomaže. Tu su samo članci i stavci. Hladni i bešćutni.

Oprostite ocu na njegovu ponašanju i bit će Vam lakše nositi se sa životom. Ne opravdavam ga ovime, no na Vama je svojim primjerom pokažete svojoj obitelji kako se ponaša prava mati.

 

zen

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U vezi očinske brige i ljubavi vrlo kvalitetno govori forum UZNEMIRAVANJE NA POSLU I DOMA. Tako nekako. Molim vas, pročitajte ovo i Vi gospodjo koja patite za ocem vjerujem da više nećete kad ovo pročitate ::: !!! Tata traži pomoć kako da pobjegne od obaveza i odgovornosti !!!!! Pa strašno !!! :-? :trk: :trk: :trk: :trk: :trk:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Šta vas briga o čemu mi raspravljamo. Mi za to i plaćamo svoje rasprave. Ovo je slobodna zemlja i neće meni nitko braniti o čemu ću ja raspravljati. Ako vam se tema ne svidja odsurfajte dalje. Da ne kažem drugu riječ. A vi gospodjo, koja ste započeli ovaj post, nastavite kako god želite, šta njih briga za vaše probleme. To se drži članka i stavka. To jedino znaju. A možda ni to. Zato imaju milijun neriješenih predmeta jer su tako pametni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na tipičnom stupidnom komentaru.

Šteta što ne živite u doba inkvizicije, imali biste prilike me se riješiti - na vatrici. No nažalost, rodjeni ste u krivo vrijeme . Zakasnili ste pola milenija. No i to je specifikum vašeg postojanja. Upravo kašnjenje. I ne samo specifikum, već i razlog što postojite. Ili neuspjeli abortus ... ha ha

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.
  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija