Jump to content

Mrzim ovu državu


anonimno

Preporučene objave

Molim sve pravnike, suce i tko god da je u pravnom sistemu, da mi objasni ovo:

 

http://www.vecernji-list.hr/newsroom/blackchronicle/533698/index.do

 

Kako nam je rekao istražni sudac Županijskoga suda Krešimir Devčić, obojicu osumnjičenih muškaraca ispitala je ista sutkinja, Ljubica Magdalenić, te ih pustila braniti se sa slobode.

 

Dalje:

 

http://iskon.hr/vijesti/page/2006/04/25/0018006.html

 

Neka mi netko objasni, kako je ovo moguće?Pa naš pravni sistem nije normalan!

Starica od 84 godine ode u zatvor zbog "krađe struje" ( iako mi to stvarno nije jasno, kako je ona uspjela krasti struju ), a dva okrutna silovatelja pusti ŽENA na slobodu neka se s nje brane?!

Da li netko poznaje gospođu Ljubicu Magdalenić?Ako da, volio bih čuti njezni obrazloženje za puštanje na slobodu ova dva idiota!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja ne bih upotrijebio ovako kolokvijalni izraz kao u postu ispred ali u biti se svede sve na isto.

 

Prvo, ja poznam tu ženu, ona je odličan istražni sudac i dugo godina radi pametno i profesionalno svoj posao obavljajući i najteža dežurstva (i aktivna i pasivna) dok ti negdje ispoljavaš svoju bjesnoću uz alkohol i cigarete a možda i pokoju nacionalnu poskočicu.

 

Drugo, svoju bahatost, neznanje a i neobrazovanje nadoknađuješ informacijama iz lista koji nema veze sa činjenicama. Pogledaj tko je urednik večernjaka i sve će ti biti (možda) jasnije.

 

Treće, izvrgavaš se KZ-u i zabrani prisile prema pravosudnom dužnosniku pa na tvom mjestu ja ne bih nastavio u revijalnom tonu već bih popio par tableta za smirenje ili pojačao terapiju a onda nastavio normalno živjeti.

 

U nadi da ćeš doći k sebi,

lijepi pozdrav.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo, ja poznam tu ženu, ona je odličan istražni sudac i dugo godina radi pametno i profesionalno svoj posao obavljajući i najteža dežurstva (i aktivna i pasivna) dok ti negdje ispoljavaš svoju bjesnoću uz alkohol i cigarete a možda i pokoju nacionalnu poskočicu.

 

Ne ####m i ne pijem.A bome ni ne zalazim na takva mjesta ( na koja insinuiraš ).

 

Drugo, svoju bahatost, neznanje a i neobrazovanje nadoknađuješ informacijama iz lista koji nema veze sa činjenicama. Pogledaj tko je urednik večernjaka i sve će ti biti (možda) jasnije.

 

VSS sam što se tiče obrazovanja.Sada pitanje tebi.Pošto znaš tu sutkinju, objasni mi zašto je pustila dvije osobe koje su optužene za silovanje, na slobodu?Pitaju ju, još bolje, baš me zanima.

 

Treće, izvrgavaš se KZ-u i zabrani prisile prema pravosudnom dužnosniku pa na tvom mjestu ja ne bih nastavio u revijalnom tonu već bih popio par tableta za smirenje ili pojačao terapiju a onda nastavio normalno živjeti.

U nadi da ćeš doći k sebi,

lijepi pozdrav.

 

Ja i dalje nisam dobio smisleni, pravni odgovor na moje pitanje.Samo hrpu subliminalnih vrijeđanja, koje ipak nisam očekivao na ovakvom forumu, a ponajmanje od osobe koja predstavlja sudbenu vlast.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A tko si pa ti da se usudis to pitati? Znas nesto o pravu, pritvoru, presumpciji nevinosti?

 

Presumpcija nevinosti kod osumjničenih za silovanje maloljetnica?Od toga je jedan već imao preko 20 sličnih delikata.

 

Pusti zenu neka radi svoj posao i ne seri.

 

Ne branim joj da ga radi, ali se pitam koliko ga kvalitetno obavlja.

Jel bi i tako reagirao da tvoje dijete siluje netko?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radi se o samostalnoj odluci suca u koju nitko nema pravo ulaziti. Dokaze ocjenjuje sud a ne stranka u postupku a posebno ne ulica ili neki novinari jer prvo na to nisu ovlašteni a drugo nemaju niti iskustva a niti formalnog obrazovanja za nešto takvo. Nadalje, uvid u spis mogu vršiti samo stranke i njihovi punomoćnici tj. branitelji iako ni to u nekim slučajevima nije dopušteno, a ni ja a još manje ti nemamo to pravo a ni pravo komentirati postupak u tijeku niti imamo sada uvid u spis da bi mogli ovako javno razglabati o tome. Sama činjenica da je postupak u tijeku visi nad glavom ove dvojice i predstavlja njihovu sekundarnu penalizaciju dok će primarna doći na red ali tek kada se provedu svi dokazi, podigne optužnica koja mora postati pravomoćna, provede se postupak pred nadležnim sudom i donese presuda koja također mora postati pravomoćna a onda na izvršenje iste. U postu iznad sumirani su neki postulati koji vrijede čak i u ovoj državi. Pravi problem je sekundarna viktimizacija žrtve a to je pitanje za koje treba nova tema jer se odgovor nameće sam od sebe. Materijalna sredstva. Koliko košta pravda? Ima li država beskrajan izvor sredstava da se bavi unedogled postupcima ili negdje valja pronaći i granicu?

 

U nadi da me razumiješ,

lijepi pozdrav

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radi se o samostalnoj odluci suca u koju nitko nema pravo ulaziti.

 

Zbog takvih samostalnih odluka sudaca, sudstvo nam i je ovdje gdje je.

Vice Vukojević, osoba za koju se špekulira da je silovao studenticu za vrijeme rata, u Mostaru, je ustavni sudac.To mi dovoljno govori.

 

Dokaze ocjenjuje sud a ne stranka u postupku a posebno ne ulica ili neki novinari jer prvo na to nisu ovlašteni a drugo nemaju niti iskustva a niti formalnog obrazovanja za nešto takvo.

 

Znam jako puno ljudi koji studiraju pravo, i mislim da pretjeruju(te) kada pričate o tom formalnom obrazovanju.

 

Nadalje, uvid u spis mogu vršiti samo stranke i njihovi punomoćnici tj. branitelji iako ni to u nekim slučajevima nije dopušteno, a ni ja a još manje ti nemamo to pravo a ni pravo komentirati postupak u tijeku niti imamo sada uvid u spis da bi mogli ovako javno razglabati o tome.

 

Osim praznih riječi, ovime si htio konkretno šta reći?

 

Sama činjenica da je postupak u tijeku visi nad glavom ove dvojice i predstavlja njihovu sekundarnu penalizaciju dok će primarna doći na red ali tek kada se provedu svi dokazi, podigne optužnica koja mora postati pravomoćna, provede se postupak pred nadležnim sudom i donese presuda koja također mora postati pravomoćna a onda na izvršenje iste.

 

Drugim riječima, za nekih 5 godina, ako dođe na red ovaj predmet.Čemu korištenje tolikih stručnih termina ( s kojima sa i osobno upoznat ), kada ovaj kvot znači samo jedno - da osoba koja je višestruko kažnjavana zbog sličnih delikata će ponovno biti na ulici.I šta onda trebamo čekati, da opet siluje nekoga, jer je, eto sutkinja ih ostavila na slobodi?

 

U postu iznad sumirani su neki postulati koji vrijede čak i u ovoj državi. Pravi problem je sekundarna viktimizacija žrtve a to je pitanje za koje treba nova tema jer se odgovor nameće sam od sebe. Materijalna sredstva. Koliko košta pravda? Ima li država beskrajan izvor sredstava da se bavi unedogled postupcima ili negdje valja pronaći i granicu?

 

Jako dobro pitanje.Vidim da smo po korumpiranosti u rangu sa Burkinom Faso.Jako pohvalno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sugerirao bih uvid u temu "Latinice" i moj odgovor.

 

Razumijem tvoj opravdani bijes i gnjev koji proizlazi iz nepoznavanja kaznenog postupka pa bih ti stoga uputio neke savjete koje ćeš nadam se prihvatiti kako bi bolje živio.

 

1. Nemoj vjerovati svemu onome što vidiš na tv-u i u novinama bez polemike u sebi

2. Pridonesi konkretne dokaze sa imenima i prezimenima te opisom djela korupcije pa onda možemo dalje

3. Na galamu nikada u pravu nećeš nešto postići

4. Slobodno se oslobodi anonimnosti na ovom site-u te pridonesi svoje generalije tako da možemo konkretnije artikulirati neke pravne odnose iz kaznenog prava

 

MOLBA MODERATORU

Molim Vas da upozorite korisnike da ne blate ljude bez dokaza, napose suce ili to samo činite u slučaju odvjetnika.

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Razumijem tvoj opravdani bijes i gnjev koji proizlazi iz nepoznavanja kaznenog postupka pa bih ti stoga uputio neke savjete koje ćeš nadam se prihvatiti kako bi bolje živio.

 

Kakve veze ima nepoznavanje kaznenog postupka sa ovime što sam ja napisao?

Zanima me koje su tu olakotne okolnosti ( ako na to impliciraš )?

 

1. Nemoj vjerovati svemu onome što vidiš na tv-u i u novinama bez polemike u sebi

 

Pa onda me razvujeri.Mislim, čemu tajnovitost, ako nešto znaš, reci.Zašto je praksa puštati na slobodu ovakve osumnjičenike?

 

2. Pridonesi konkretne dokaze sa imenima i prezimenima te opisom djela korupcije pa onda možemo dalje

 

O kakvoj ti korupciji pričaš?

 

3. Na galamu nikada u pravu nećeš nešto postići

 

Da, vidim kako suci puno postižu...

 

4. Slobodno se oslobodi anonimnosti na ovom site-u te pridonesi svoje generalije tako da možemo konkretnije artikulirati neke pravne odnose iz kaznenog prava

 

Opet i pišeš hrpu pravnih floskula...

Ne, ostati ću anoniman, a imam razlog za to.

 

MOLBA MODERATORU

Molim Vas da upozorite korisnike da ne blate ljude bez dokaza, napose suce ili to samo činite u slučaju odvjetnika.

 

Suci su iznad zakona?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo izjave odvjetnika na Novoj TV:

 

"Ako se netko zadrži u pritvoru, automatski se prejudicira da je kriv, a svi znamo da je svatko nedužan dok mu se ne dokaže suprotno."

 

To je njegov komentar na ovaj slučaj silovane 17-godišnjakinje i zašto je silovatelj pušten na slobodu.

Bolje je pitanje zašto je sudac pustio na slobodu osobu koja je već činila takva kaznena djela ( i ponovno je počinio ZATO ŠTO JE PUŠTEN NA SLOBODU ), a naveli su jednu zanimljivost, isti dan je zadržana u pritvoru osoba koja je krivotvorila isprave.

Dakle, prema procjeni suca, silovatelj nije opasan po okolinu, ali krivotvoritelj isprava je.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko je to točno za Novu TV odvjetnika bi trebalo ukoriti jer se i po Kodeksu odvjetničke etike mora suzdržati od bilo kakvih ispada putem medija. Postupci se rješavaju na sudu.

 

Ali nevjerojatno kako svi sve znaju i kako svi imaju rješenja. Ovaj sa oružjem mi je najbolji do sada.

 

Da li netko od Vas poznaje žrtvu ili okrivljene?

 

Da li je netko od Vas bio neposredno nazočan mjestu navodno počinjenog kaznenog djela?

 

Imate li neke dokaze za predložiti ili znate za njih?

 

U zatvor da, ali po završenom postupku a jezik ulice furajte negdje drugdje i prestanite konzumirati medije umjesto stručnog znanja!

 

A i ne morate…

 

:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kroki, kroki.

 

Potpisujem sve što si naveo ovdje, al teško ti je to laiku pod utjecajem medija objasniti. Ajmo pratit ovaj slučaj pa ćemo u konačnici vidjeti što će biti nakon suđenja.

 

A ovom mrzitelju države bih poručio da ne žuri s osudama, u više se navrata ispostavilo da istraživačko novinarstvo i konačni ishod kaznenog postupka (ono što se zaista dogodilo) baš i nemaju veze jedno s drugim, bez obzira na ozbiljnost i težinu optužba (novinara). A novine se moraju prodati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle, prema procjeni suca, silovatelj nije opasan po okolinu, ali krivotvoritelj isprava je.

 

'ajd da ja probam uz napomenu da se nacelno slazem s tobom i ogradu da nagadjam jer o slucaju ne znam nista doli onoga sto je pisalo po dnevnoj stampi:

 

postoji vise razloga za pritvor, ne samo opasnost od ponavljanja djela (a to je ono na sto pucas kad pitas zasto je osumnjiceni za silovanje na slobodi).

 

tko kaze da je ovaj krivotvoritelj iz tog raloga u pritvoru? najvjerojatnije su ga izolirali kako ne bi utjecao na svjedoke, dok se isti ne ispitaju, a sto je valjani i cesto potezani pritvorski osnov. i kratkotrajan pritvorski osnov, takodjer.

 

i jos nesto, opcenito: pritvor je krajnja nuzda i mora biti sveden na apsolutno minimalnu neophodnu mjeru jer je rijec o oduzimanju slobode prije pravomocnog utvrdjivanja krivnje. pritvor i zatvorska kazna su dvije razlicite stvari, ovo drugo ima za cilj korigirati ponasanje i drzati osudjenika podalje od kaznenih djela, pa mozda pravo pitanje koje si trebao postaviti glasi kako je netko sa toliko kaznenih djela uopce bio na slobodi, a ne na izdrzavanju kazne.

 

a i ovdje ograda, u onome sto si linkao pise kako je doticni "evidentiran zbog 20 djela..." najvjerojatnije se radi o policijskoj evidenciji i veliko je pitanje sto i koliko je od toga pravomocno okoncano osudjujucim presudama. za suca je mjerodavno iskljucivo ono sto je pravomocno oglaseno krivim, sve drugo znaci da nije pocinio djelo, nema sredine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko je to točno za Novu TV odvjetnika bi trebalo ukoriti jer se i po Kodeksu odvjetničke etike mora suzdržati od bilo kakvih ispada putem medija. Postupci se rješavaju na sudu.

 

Tko je gledao, zna da sam samo prenio njegove riječi.

 

Ali nevjerojatno kako svi sve znaju i kako svi imaju rješenja. Ovaj sa oružjem mi je najbolji do sada.

 

Ovaj sa oružjem je najpametniji.Ionako ako nekog ubije će izaći za godinu dvije, zahvaljujući našim sucima.

 

Da li netko od Vas poznaje žrtvu ili okrivljene?

 

Vjerujem nitko.Zar je uistinu bitno?

 

Da li je netko od Vas bio neposredno nazočan mjestu navodno počinjenog kaznenog djela?

 

Uvijek sam razmišljao zašto mi se gade odvjetnici, ali iz dana u dan shvaćam.

Pa čovječe jel imaš imalo ljudskosti, kada pitaš ovakvo retardirano pitanje?!Jel netko bio nazočan mjestu?Mislim, šta trebao je netko gledati dok ju ovaj siluje, pa da onda bude potvrđeno?!

Žrtvama silovanja je ionako teško prijaviti silovatelja, a ovakvi poput tebe samo zagorčavaju već ionako tešku stvar.

Malo empatije i morala ne bi ti škodilo.

 

Imate li neke dokaze za predložiti ili znate za njih?

 

Sad zvučiš isto kao jedan srbin sa iskonovg foruma koji je pitao gdje su dokazi za sve one silovane žene u Bosni.

Stvarno, pravničkom "moralu" nema granica.

 

U zatvor da, ali po završenom postupku a jezik ulice furajte negdje drugdje i prestanite konzumirati medije umjesto stručnog znanja!

 

OK, sutra netko siluje tvoje dijete, ti ćeš naravno se slagati da nema smisla da čovjek sjedi u zatvoru dok se ne završi postupak.Mislim, zašto ne bi silovao još nekoga ako može, nema smisla da ga se drži u zatvoru, jel tako?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A ovom mrzitelju države bih poručio da ne žuri s osudama, u više se navrata ispostavilo da istraživačko novinarstvo i konačni ishod kaznenog postupka (ono što se zaista dogodilo) baš i nemaju veze jedno s drugim, bez obzira na ozbiljnost i težinu optužba (novinara). A novine se moraju prodati.

 

A tebi preporučam temu sa pametnim izjavama sudaca i njihovim osudama.Jako se preklapaju sa novinskim člancima.

Da te malo parafraziram, i suci se moraju prodati, zar ne?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tko kaze da je ovaj krivotvoritelj iz tog raloga u pritvoru? najvjerojatnije su ga izolirali kako ne bi utjecao na svjedoke, dok se isti ne ispitaju, a sto je valjani i cesto potezani pritvorski osnov. i kratkotrajan pritvorski osnov, takodjer.

 

Sve to stoji, ali zar ti zaista misliš da osoba osuđena za silovanje, poznata i prije po sličnim deliktima, se može pustiti na slobodu?On ne može utjecati na svjedoka, konkretno žrtvu?Kako sad da ta žrtva dođe na sud, kad zna da je ovaj na slobodiA već im je ionako teško.

On itekako može utjecati na žrtvu, zna ju, može joj prijetiti, ne daj Bože nešto više.

 

a i ovdje ograda, u onome sto si linkao pise kako je doticni "evidentiran zbog 20 djela..." najvjerojatnije se radi o policijskoj evidenciji i veliko je pitanje sto i koliko je od toga pravomocno okoncano osudjujucim presudama. za suca je mjerodavno iskljucivo ono sto je pravomocno oglaseno krivim, sve drugo znaci da nije pocinio djelo, nema sredine.

 

Piše da je osuđivan, pretpostavljam da su pravomoćne, ali sve i da je policijska evidencija, hej, pa očito je da se radi o poremećenmo i problematičnom tipu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

otkada smo mi na ti?

 

Ja zvučim kao pravnik koji zna svoj posao a svoje neznanje i frustriranost Vas molim da prenesete na neku drugu stranicu jer bez Vaše adrese, imena i prezimena nemamo što više razgovarati. Uputio bih Vas sa zadovoljstvom na državno odvjetništvo ukoliko čvrsto vjerujete da postoje neke nezakonitosti u postupku kojeg neovlašteno komentirate a napose ako imate neke dokaze za njih.

 

Biti Srbin nije grijeh niti je to poseban problem osim u Vašoj glavi a isto tako nije grijeh biti Hrvat, Bosanac, Slovenac, Amerikanac, Židov… već je bitno etabliranje nečije krivnje na zakonit način. Da Vi to shvatite treba Vam najmanje 4 godine prava, 2 godine staža i položeni pravosudni ispit te kojih par godina prakse pa do tada ja Vam želim ugodno tj. uspješno liječenje.

 

Možda da pustite te ljude u bijelim kutama pored sebe da oni komuniciraju umjesto Vas?

 

Lijepi pozdrav.

 

:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radi se o samostalnoj odluci suca u koju nitko nema pravo ulaziti...

 

Ne slažem se s načinom na koji je osoba koja je započela temu napala suce ali ga pomalo razumijem.

 

Nedavno je na TV-u bio slučaj droge na Korčuli. Saborska zastupnica zna za korumpiranog suca u Dubrovniku koji pomaže glavnom dileru na otoku, policija je već podnijela 20-ak prijava protiv dilera i također zna za suca, voditelj emisije zna za suca (ne imenuju ga) - ali sucu niko ništa ne može.

 

Predsjednica suda na Braču zajedno s "kompanjonima" sređuje da vrijedna zemljišta postanu vlasništvo osoba kojima ne pripadaju. Jedna od osoba kojoj je oteta imovina dobila zatvorsku kaznu "zbog prijetnje sucu".

 

Predsjednik suda u Puli u novinama izjavljuje da je svoju vilu sagradio uz pomoć "strica iz Amerike". Ma hajde.

 

Naravno da je gorenavedeno beznačajno u smislu dokaznog materijala, da se u dobroj mjeri bazira na medijskim istupima problematične točnosti, ali opet ukazuje "da tu ipak nešto smrdi".

 

Kako utjecati na presudu suca? Nazoveš suca i zamoliš ga da presudi malo drugačije no što bi inače presudio. I ne moraš biti ministar ili tajkun za to izvesti. A to se desilo s osobom koju znam! Radi se doduše tek o saobraćajki bez unesrećenih. Napominjem, iako je isto učinjeno u korist te osobe, to "dogovaranje" sa sucima nipošto ne podržavam jer sam itekako svijestan da će se drugom prilikom možda meni obiti o glavu. Ali eto, danas i to prolazi.

 

P.S. Oslovljavanje s "ti" je nekako standard na forumima i ne čini mi se da implicira uvredljivo obraćanje. Skroz mi je čudno kako se dosta koristi oslovljavanje na "vi" na Legalisu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

otkada smo mi na ti?

 

Nisam znao da se to pazi u internete kulturi.

 

Ja zvučim kao pravnik koji zna svoj posao a svoje neznanje i frustriranost Vas molim da prenesete na neku drugu stranicu jer bez Vaše adrese, imena i prezimena nemamo što više razgovarati. Uputio bih Vas sa zadovoljstvom na državno odvjetništvo ukoliko čvrsto vjerujete da postoje neke nezakonitosti u postupku kojeg neovlašteno komentirate a napose ako imate neke dokaze za njih.

 

Idemo na Vi.

Vi zvučite kao pravnik, to ste dobro rekli, s obzirom na ono što ste napisali, a suptilno ste izbjegli komentirati.

Da se obratim državnom odvjetništvu?Još jednoj korumpiranoj "sekciji"?

 

Biti Srbin nije grijeh niti je to poseban problem osim u Vašoj glavi a isto tako nije grijeh biti Hrvat, Bosanac, Slovenac, Amerikanac, Židov… već je bitno etabliranje nečije krivnje na zakonit način. Da Vi to shvatite treba Vam najmanje 4 godine prava, 2 godine staža i položeni pravosudni ispit te kojih par godina prakse pa do tada ja Vam želim ugodno tj. uspješno liječenje.

 

Da li sam ja igdje pljuvao po nacionalosti?!Molim ne skretati sa teme, nacionalnost sam naveo isključivo u kontekstu dotičnih slučajeva.Da je napisao hrvat, i njega bi spomenuo.Vidim da opet skrećete sa teme i ne odgovarate mi na postavljeno pitanje, nego mi bacate neke političke floskule u vezi nacionalnosti.

Molim da se komentira ono što treba, a dobro znate šta treba, samo se pravite ćoravi.

Nadalje, fascinira me tolika količina samodopadnosti kod jednog pravnika.Zanimljivo je to sa psihološkog aspekta, a vidim da je specifično za Vas.

Pitam se, šta bih ja onda trebao reći na mnoge nebuloze koje čujem iz svakodnevnog života, kao dipl.ing.strojarstva.Ali jedno je sigurno, neću reći ljudima da im treba 5 godina strojarstva da bi znali kako izgleda vijak sa križnom glavom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Piše da je osuđivan, pretpostavljam da su pravomoćne

 

pazljivo sam provjerio, nigdje ne pise da je osudjivan uopce, pogotovo ne pravomocno.

gotovo sigurno je rijec o policijskoj evidenciji koja za sud ne znaci nista, ne zbog suca nego zbog zakona. pogotovo stoga sto izvode iz ke novinar tesko moze nabaviti, a izvode iz policijske evidencije mu doturi bilo koji policajac olakog shvacanja vlastitih duznosti.

i jos nesto, bez obzira sto cu vjerojatno izazvati neciji gnjev: iz onoga sto se moze zakljuciti iz tog teksta, tocno je da on nije prikazan kao ugledan i vrijedan clan drustva, ali niti ona po istom tekstu nije bas cvijetic. razumno je, za sada, pretpostaviti da postoji i druga strana medalje, a ne ovoga odmah lisavati slobode kao da mu je silovanje dokazano.

 

ja problem vidim na drugoj strani, ako je on doista pocinio 20 kaznenih djela, zasto nije ne u pritvoru nego u zatvoru, a ako je bio u zatvoru, zasto ponavlja kaznena djela. to bi bilo pravo pitanje, a isto ima veze sa sudovima i presudjivanjem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija