Jump to content

Snimit, zgrabit, oderat i odjeb....


anonimno

Preporučene objave

Dragi moji Odvjetnici, sadašnji i budući !!!!

 

Super mi je ta Vaša profesija !!!! Toliko super da ću joj samo persirati ! Zaslužili ste moje duboko poštovanje !!! Svaka Vam čast !!!! A učeli li Vas na tim fakultetima o etici, povjerenju koji Vam klijenti poklanjaju, uspostavi i razvoju kvalitetnog odnosa s klijentom i slične sitnice koje su običnim jadnicima koji Vas zatrebaju možda malo važne ???? A ???? Ili samo znate snimit žrtvu, procijenit njezinu vrijednost, onda je dobro odrat da se lijepo osuši a kad se osuši e onda je treba lijepo odjeb..... i ponoviti uspješan proces ????? Poštovani Odvjetnici, sadašnji i budući, hajde Vi meni lijepo odgovorite na par pitanja - može ? Mene baš zanimaju Vaši motivi upisa na Pravne fakultete ? Koje kriterije koristite pri odabiru svojih klijenata ? Koje treninge pohađate kako bi razvili svoje vještine zavaravanja ? Kada Vas i da li Vas uopće uhvati sram pred klijentom ? Evo, molim Vas odgovorite mi na ovih par pitanja !!1 Ili sam možda u krivu ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iz najgoreg životnog iskustva !

Kada mi je najviše trebao odvjetnik, kada sam nemilo kešao lovu, i kešao, i kešao ...njima se živo j... za mene i moja prava !!!! Pa može li normalan čovjek zamisliti da mi niti jedan od 2 odvjetnika nije jasno "slovo zakona" i moja zakonom zaštićena prava ? Pa može li normalan čovjek zamisliti da klijentu na sudu i to klijentu koji je u pratnji odvjetnika sutkinja treba po prvi put jasno i koncizno reći "slovo zakona" ????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A što treba tu pobliže objašnjavat ? Što tu nije jasno ? Kada klijent angažira odvjetnika o nekoj pravnoj stvari, da li odvjetnik svojem klijentu treba reći što zakon propisuje i koje se mogućnosti klijentu otvaraju kako bi se mogao odlučiti o koracima odnosno strategiji nastupa prema protustranci ! U mene se konkretno radi o imovinsko-pravnim odnosima tj. o vlasničkim pitanjima ali i o pitanjima koja su vezana s obiteljskim zakonom..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zaista moraš konkretizirati stvari a ne trpati sve u isti koš. Također imaj na umu da i sudac i javni bilježnik i upravni pravnik i pravnik u gospodarstvu i pravni znanstvenik moraju završiti pravni fakultet. Ukoliko imaš neko loše iskustvo postoje mehanizmi ravnoteže ukoliko je tvoj zahtjev osnovan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zaboravio sam još pitati jedno pitanje: da li Vi, Poštovani odvjetnici koji zastupate svoje klijente i za to zastupanje primate "nagradu" kako je Vi zovete, da li Vi Poštovani odvjetnicu tu nagradu vraćate svome klijentu ako uspješno ne obavite svoj posao ! Dajte mi molim Vas odgovorite na ovo pitanje i ako slučajno znate ili ste slučajno čuli ili načuli za takav neki slučaj, lijepo bih Vas zamolio da ga navedete !!!! Molim Vas, pa da i ja čujem za jedan takav presedan !!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo, neće moći jednostavnije od ovoga:

obiteljska kuća, dva brata suvlasnika te obiteljske kuće u 1/2, kuća nije podijeljena izumeđu braće ugovorom o diobi, jedan brat angažirao odvjetnika i potegnuo razvrgnuće suvlasništva - održano ročište na licu mjesta gdje sutkinja govori o vertikalnoj podjeli kuće ili prodaji što odvjetnik nikada nije spomenuo !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A Vi ste taj brat koji je angažirao odvjetnika i pokrenuo razvrgnuće? I odvjetnik Vam nije objasnio načine razvrgnuća? Pa ako jeste Vi taj, što ste razgovarali s njim na sastanku? A ako niste imali odvjetnika, na koga ste kivni?

I da li tražite neki pravni savjet ovdje ili ste samo navratili da pokudite odvjetnike?

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Draga Silkwoman78,

 

Ne znam na kojeg ti brata misliš, ali jedan brat jesam ! A što je cijelo vrijeme ovdje govorim ?! Jesam, imao sam i to dobro podmazanog odvjetnika, jesam, poklonio sam mu moje povjerenje ! A pitaš što smo pričali ? Izgleda o svemu osim o onome o čemu smo trebali ! Ljijepo je on klimao glavom, lijepo je on promatrao i zgražao se nad protustrankom a kao "mudro" šutio i pustio odvjetnika protustranke da govori (a ovaj od protustranke je govorio sve što mu je klijent rekao da govori) !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pazi sad: prvo dva-tri dana nisam uopće uspio doći do njega putem telefona. Potom sam rekao, dobro, kad-tad ćeš se ti meni javit. I nakon par dana on mene zove kako bi mi javio koliki je račun za ovo ročište na licu mjesta. Ja lijepo sve saslušo, dogovorio s njime susret i mirno dočekao taj dan. A kad je svanuo taj dan, nisam mogao biti mirniji. došao sam par minuta ranije, pričekao točno vrijeme dogovora, pokucao, ušao, zaželio dobar dan a on meni s vrata odmah jesam li donio pare ?! Jesam, naravno da jesam, a onda sam mu na lijep uljudan način uputio par pitanja obzirom na ono što je sutkinja rekla. E, tada je krenuo odvjetnikov isforsirani rafal u stilu da on meni otkazuje punomoć, da izađem iz njegove kancelarije i druge gadosti. E takvo ponašanje nikad u životu nisam doživio a sve pod onom parolom "napad je najboja obrana". Taj odvjetnik je kao ugledan, još k tome bivši sudac !!! Užas jedan !!! Ali nitko od Vas mi nije odgovorio na postavljena pitanja ?!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gledajte, razvrgnuće suvlasničke zajednice može tražiti svatko od suvlasnika osim u nevrijeme i u tom pravu ste izjednačeni sa Vašim bratom pa stoga prihvatite odluku suda ukoliko se odluči na diobu nekretnine. Proizlazi iz Vaših postova da ne želite istu pa me slobodno ispravite ako griješim.

 

Također Vas molim da prezentirate sadržaj sudske odluke izostavljajući poslovni broj i ime stranaka ovdje na forumu (ukoliko je pravomoćna) pa Vam netko onda može dati konkretniji savjet tj. uputu a ovako režati baš i nema nekog smisla.

 

Odvjetnik ima pravo na nagradu jer on troši svoje vrijeme na Vaš predmet pazeći na Vaša prava. Ja ne želim ulaziti u Vaš odnos jer na to nemam pravo ali nadam se da Vam je izdao račun za svoje usluge u kojima je potanko i specificirao trošak koji je imao u Vašem predmetu (opis posla, broj odvjetničke tarife, iznos, pdv, a sve sa potpisom i pečatom).

 

Ukoliko niste zadovoljni njime lako ste mogli otići drugome isprva se raspitavši o tome što mu je specijalizacija.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi Kroki,

Sviđa mi se što mi želiš pomoći ! Baš ti hvala ! Evo ja ću ukratko izložiti slučaj i još nešto na kraju dodati pa ti procjeni hoćeš li mi odgovoriti !

1. Nema nikakve sudske odluke. Razvrgnuće je u tijeku. Prijedlog za razvrgnuće sam potegnuo ja.

2. Naručeno je vještačenje građevinara a primili smo izvještaj vještaka geodeta. E tu je moje sljedeće pitanje: u tom njegovom vještačenju (a on se zna s mojim bratom) svaka rečenica je netočna tj. lažna i mogu se dokazati dokumentima od npr. da je kuća ucrtana u katastru - što nije, da je nad kućom obavljena dioba - što nije - pa to vještačenje ide čak dotle da je pomiješao predlagatelja od protustranke. Ono što je također važno jest to da je taj vještak poslije tog ročišta par dana zvao mog brata na telefon ali je pogriješio i dobio mene. Iz svega zaključujem da mu je moj brat diktiro što da piše - točno je ispunjavao njegove želje - i sl. Što mi je potrebno tu činiti (osim što ću naravno odbaciti cijelo vještačenje i dokazima i upozoriti sutkinju na sve nepravilnosti i pokušaj zavaravanja) odnosno što me dalje čeka kako ne bih išao u daljnje troškove.

3. Pitam se što će građevinar vještačiti budući da su stanovi građeni vodoravno a ne okomito - je li tu moguća dioba a da se ne umanji vrijednost kuće - meni odgovara ako ne može tako da ide na prodaju na što moj brat sigurno ne bi pristao i potpisao bi ugovor o diobi (gdje on dobiva više stambenog prostora a ja više zemlje oko kuće)

 

I na kraju, zar Odvjetnik ne bi trebao nešto i odraditi pa dobiti nagradu kao i svi drugi normalni ljudi u svim strukama, a ne ništa ne raditi i dobivati nagrade. Pa gdje to ima. Što je taj odvjetnik za mene učinio osim što mi je život zagorčio ?! Eto, svi svoje kolege branite ! Odvjetnička solidarnost ! Užas jedan !!! Onaj koji neradi i koji nema rezultate ne zaslužuje nagradu ! Pa gdje to ima ! Raditi bez rezultata ! Super je ta odvjetnička filozofija !!!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odličan odgovor i sada dolazimo do točke kada bi svaki moj precizniji prijedlog sugerirao procesno držanje a to ne dolazi u obzir jer tome ovaj web site ne služi a za nadripisarstvo se dolazi pod zonu kaznenog zakona.

 

Cijenim da niste vični pravu pa ću sa zadovoljstvom predložiti da mi se javite na mail koji imate na site-u.

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gospodine,

 

moj stav predstavlja vlastitu procjenu da li Vama treba odvjetnik ili uputa. Iz ovog što ste naveli očito je da Vam treba odvjetnik jer pravilno ne znate artikulirati pravni zahtjev i zbog toga se zaplićete sve dublje i dublje u troškove.

 

Ukoliko smatrate da Vam odvjetnik ne treba jer ste imali loše iskustvo (a i ništa niste naveli o mom navodu glede izdanog računa) ja sam veoma razočaran i sa Vama više ne želim raspravljati a i pobuđena je sumnja da je Vaš prethodni punomoćnik imao itekako opravdan razlog da onako agresivno kako ste Vi naveli i postupi sa Vama vjerojatno iz razloga da ste mu nešto prešutjeli glede pravne stvari.

 

Slijedom navedenog želim naglasiti da u okviru svake struke ljudi imaju poznanstva i preporučuju specijalizirane kolege, pošteno, sa dobrom voljom i bez ikakve naknade (jer je Kazneni zakon u tome jasan) a tome, u što ja duboko vjerujem, služi i ovaj web site kako bi se ljudima i pomoglo da poštuju pravni poredak te da u potpunosti uživaju svoja prava.

 

Ukoliko to ne želite prihvatiti primite izraze lijepog pozdrava i poštovanja.

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana Kroki (prema pristojnom i uljudnom ponašanju pretpostavljam da se ženskog spola),

 

Lijepo ste mi predložili da Vam ukratko, sa svojim skromnim poznavanjem prava, izložim problem što sam sa zahvalnošću i učinio. Moje mišljenje o "nagradama" odvjetnika i dalje ostaje nepromjenjeno. Temu mogu proširiti i na, kako Vi navodite "specijalizirane" odvjetnike. Moje iskustvo govori o "specijalizaciji odvjetnika za punjenjem novčanika" a to potkrepljujem činjenicom da odvjetnicima nema ništa "slađe" od imovinsko-pravnih poslova. Malo posla - brza lova. Lako možemo naći i niz drugih osoba koje bi se složile s mojim mišljenjem. Nadalje, što se tiče Vaše opaske "o pobuđenoj sumnji da je moj prethodni odvjetnik imao itekako opravdan razlog da onako agresivno pristupi" te kako navodite "vjerojatno iz razloga da ste mu nešto prešutjeli glede pravne stvari", moram Vam se obratiti sa zapažanjem da bi odvjetnik trebao znati čitati, te da bi odvjetnik trebao znati što ga očekuje na određenim ročištima. Ako to zna, onda mu klijent tijekom zastupanja (a osobito tijekom razvrgnuća suvlasničke zajednice) nema što zatajiti. Tu su čak i meni, sa iznimno skromnim znanjem, stvari jasne. Vi me ispravite ako griješim, tim više što je sud prihvatio prijedlog o razvrgnuću i što su određena ročišta.

Nadalje, slažem se s Vama da ovaj web site služi kako bi se ljudima pomoglo i iz tog razloga sam Vam i izložio svoj problem u nadi da ćete mi pomoći. Tu vjerujem Vašoj dobroj volji (za razliku od one koju navodite da "odvjetnici postupaju u dobroj volji kako bi štitili interes svojim klijenata" što u mom slučaju svakako nije bilo - čast iznimkama). Iz svega navedenog zaključujem da ste vrlo mlada osoba puna entuzijazma i obiljem naivnosti. Nadam se da se jednog dana nećete pretvoriti u onu vrstu odvjetnice koja će svojim klijentima "dizati kosu na glavi". I na kraju, moja opaska za e-mail adresu više je bila duhovite naravi (ili s nagovještajem duhovitosti) koja nažalost nije prepoznata. A što se tiče nepravilne artikulacije pravnog zahtjeva - ja nisam pravnik i ne trebam znati pravno artikulirati zahtjev za razvrgnuće suvlasničke zajednice - zato sam i angažirao odvjetnika (a ta artikulacija mi se u ovom pravnom poslo čini dosta jednostavna: predlagatelj, predloženik, vještak geodet, vještak građevinar, dioba, sudski troškovi, troškovi vještačenja, žalbe i ima li još što ???

E sad bih Vas zamolio, ako ste još uvijek voljni, ako možete iznijeti svoje mišljenje o mojim prethodno navedenim nedoumicama ?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Kroki,

 

Jeste li ostali bez teksta ? Ili ste, kako navodite još uvijek "jako razočarani ukoliko smatram da mi odvjetnik ne treba jer sam imao loše iskustvo te sa mnom više ne želite raspravljati" ???

 

U svakom slučaju, pozivam sve one malo hrabrije da se uključe u razgovor i da prezentiraju svoje mišljenje te otklone neke postavljene nedoumice o diobi kuće !!!

Pozdrav upućujem silkiwoman - neka fina cura !!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gospodine,

 

iz mog dosadašnjeg iskustva na ovom zaista odličnom site-u vidim da se ljudi upuštaju anonimno u svakakve egzibicije koje mogu rezultirati sa zaista štetnim posljedicama ukoliko se radi o nevaljanom tj. pogrešnom pravnom savjetu ili uputi jer ne postoji mogućnost utvrđivanja nečije odgovornosti za eventualnu štetu. Ja se nemam namjeru skrivati iza anonimnosti jer jednostavno nemam što kriti kao neki koji reže na odvjetnika koji im je dostavio pravilan račun za obavljene usluge. To je iskustvo mnogih mojih kolega koje se godinama tuku za stranku koja je «poštena, iskrena, koja je u pravu» a kada joj se ispostavi račun onda pada u nesvijest i glumi nevinu žrtvu.

 

Glede suvlasništva iz ovog što ste naveli vidljivo je da dobrovoljno nije išlo pa ste odlučili ući u sudsko. Napominjem da ne možete tužiti Vašeg brata da traži diobu jer mu se to ne može narediti.

 

Pravno zgrade se zaista mogu podijeliti i to okomito (vertikalno, ako imate više stanova na istom katu jedne zgrade na primjer tako da po razvrgnuću svaki samostalno egzistira u pravnom prometu) i vodoravno (horizontalno kada se radi o etažiranju višekatnih objekata ili pravnom odvajanju zgrade od zemljišta kod prava građenja). Spominjete ugovor u kojem je predviđena podjela koja Vam ne odgovara. Jednostavno onda nemojte na nju pristati i pustite sud da radi svoj posao.

 

Glede diobe koju predlažete ona se u pravu naziva civilna dioba tj. dioba po vrijednosti gdje se stvar procijeni pa se prodaje na dražbi a dobiveni iznos podijeli bivšim suvlasnicima.

 

Aktualni zakon o vlasništvu predviđa dva slučaja razvrgnuća isplatom. Prvi, ako učinite vjerojatnim postojanje ozbiljnog razloga (npr. teška financijska situacija, namjera upravljanja nekretninom (kao recimo iznajmljivanje) na način koji donosi veću korist i sl. ali sve je to ocjena suda koja iz mog iskustva zna varirati od slučaja do slučaja) i drugi, kad suvlasnički dijelovi jednog ili više suvlasnika čine barem 9/10-tina što kod Vas po ovome što iznosite nije slučaj.

 

Moguće je i razvrgnuće uspostavom etažnog vlasništva na pojedinim stanovima pa biste i nju mogli uzeti u obzir. Ponavljam, uzmite odvjetnika.

 

Glede vještačenja ono se ne naručuje već naređuje od strane suda a Vi imate pravo prigovora na nalaz i mišljenje vještaka u kojem svoje navode morate potanko obrazložiti skretanjem pozornosti suda na ono što je Vama nelogično ili sa čime ste nezadovoljni ali ne i sa ocjenom dokaza jer istu provodi sud, a ne stranka u postupku. Također, mogli ste tražiti izuzeće vještaka ukoliko postoje okolnosti koje dovode u sumnju njegovu nepristranost kako Vi navodite.

 

Konkretni pravni akti napose anonimno «postani» koje bi Vam ljudi davali putem Interneta predstavljaju povredu normi o odvjetništvu te dublje u to neću sada ulaziti. Dovoljno je napomenuti pojam nadripisarstvo.

 

Nadalje pravni posao nije nešto neozbiljno i jednostavno već naprotiv najozbiljnija i najprofesionalnija stvar u životu kojoj se ne pristupa olako, rapidno i bez razmišljanja nego studiozno i temeljito.

 

Htio bih napomenuti još samo da će pravni učinak razvrgnuća biti nastanak individualnog prava vlasništva koje je izvedeno iz suvlasničkog dijela a koje ćete morati upisati u zemljišnu knjigu.

 

A tonom razgovora svrstavate sebe u onu kategoriju ljudi koji samo njuškaju kako nešto dobiti za ništa što poprima epidemiološke razmjere kod nas. To u životu ne ide, a osim toga ostavljate dojam da se sudske odluke kupuju. U izvanparničnom postupku jako teško. Ja sam Vam lijepo razjasnio stvari te Vas još jednom upućujem da uzmete odvjetnika a ukoliko ga niste u mogućnosti podmiriti sud u slučajevima određenim zakonom osigurava besplatnu pravnu pomoć o kojoj se možete raspitati i kod Odvjetničke komore.

 

Hvala.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Potpisujem Krokijev post! Nemojte biti toliko ljuti, jer iz toga neće ništa dobro proizaći, možete samo sebi na štetu.

Je li vas sud pozvao da stavite prigovor ili slično na vještakov nalaz? I jeste li to učinili u određenom roku?

Nemojte biti odmah ljuti na sve odvjetnike, nisu svi isti...

I nemojte, zaboga, sami se upuštati u to, potražite drugog odvjetnika, ili , kako je Kroki rekao, odite u Odvjetničku komoru, ukoliko ne možete priuštiti.

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I na kraju, zar Odvjetnik ne bi trebao nešto i odraditi pa dobiti nagradu kao i svi drugi normalni ljudi u svim strukama, a ne ništa ne raditi i dobivati nagrade.

Koliko je meni poznato cijena za usluge odvjetnika ("nagrada" mi se baš ne čini najbolji izraz) je određena cjenikom odvjetničke komore i bazira se na odrađenom poslu. Nije li tako?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Kroki,

 

Pažljivo sam pročitao Vaš odgovor i ne mogu odoljeti a da Vam ne postavim još par upita. Pa krenimo od početka, može?

 

1. Kada klijent po prvi puta u svom životu angažira odvjetnika da mu obavi neku pravnu stvar, da li je taj odvjetnik dužan uputiti svog klijenta o iznosu "nagrade" (izraz koji odvjetnici i Odvjetnička komora upotrebljavaju) za njegov rad i sve uvjete plaćanja ?

Da li odvjetnik treba obavijestiti svog klijenta o učinjenom kako bi opravdao svoju "nagradu" te s klijentom razgovarati o eventualnim "nedoumicama" ili odvjetnik zadržava isključivo pravo ispisivanja računa i zaračunavanje PDV-a ? Koliko ja znam, na sve postoji reklamacija pa i na račun odvjetnika a Vi me ispravite ako griješim ! (s tim u vezi, da li klijent treba poznavati Tariu da bi bio u mogućnosti angažirao odvjetnika, te da li mora biti intelektualno sposoban razumjeti tu Tarifu kako bi dobio odvjetnika ?)

 

2. Navodite citiram: "Napominjem da ne možete tužiti Vašeg brata da traži diobu jer mu se to ne može narediti" ?

Što Vam pak to znači ? čl. 47 Zakona o Vlasništvu....itd lijepo govori da suvlasnik ima pravo na razvrgnuće suvlasništva i da mu to pravo ne zastarjeva , dalje čl. 48.govori o dobrovoljnom i sudskom razvrgnuću (st. 2) te čl. 49, st. 4 - a kroz sve gore navedeno valjda je jasno da sam potegnuo sudsko razvrgnuće. Sljedeći čllanak - dakle čl. 50 u svom prvom stavku govori: kada razvrgnuće provodi sud, vezan je u prvom redu strogim zakonskim odredbama, a podredno ........itd...

E sad, moje pitanje glasi: ako je sud vezan strogim zakonskim odredbama - a uz sve prethodno navedeno na postima, pitam ja Vas koja je u ovoj fazi uloga odvjetnika tim više što je bio angažiran cijelo vrijeme pregovora s protustrankom te na prva dva ročišta a da ne spominjem onu navedenu "uputu sutkinje" ?!

 

3. Nadalje, moje nedoumice su ovo: kako se obiteljska kuća sastoji od tri koji su građeni vodoravno - dakle radi se o 3 kata - a u Zakonu se u čl. 36. st. 1 govori da"ako više osoba ima neku stvar u svome vlasništvu tako da svakoj pripada po dio toga prava vlasništva, računski određen razmjerom prema cijelom pravu vlasništva te stvari, sve su one suvlasnici te stvari, a dijelovi prava vlasništva koji im pripadaju njihovi su suvlasnički dijelovi " - e, da li to znači da i ja i moj brat polažemo pravo na sva tri stana u omjeru 1/2 ? To je moje najbitnije pitanje.

 

4. Može li netko pobliže objasniti što u ovom konkretnom slučaju znači "idealan dio" ?

 

(evo sam malo "pronjuškao" kako vi navodite)

 

Sada možemo krenuti dalje. Dakle, Vi navodite "Konkretni pravni akti napose anonimno «postani» koje bi Vam ljudi davali putem Interneta predstavljaju povredu normi o odvjetništvu te dublje u to neću sada ulaziti. Dovoljno je napomenuti pojam nadripisarstvo". Glede navedenog, pa ljudi imaju konkretna pitanja i traže konkretne odgovore. Pa što Vi odvjetnici očekujete da ovaj sajt samo posječuju odvjetnici i njima slilčni kako bi raspravljali o glupostima, ili da ga posjećuju i oni "mršaviji" s "gorkim okusom u ustima" ?

 

I na kraju, navodite: "Nadalje pravni posao nije nešto neozbiljno i jednostavno već naprotiv najozbiljnija i najprofesionalnija stvar u životu kojoj se ne pristupa olako, rapidno i bez razmišljanja nego studiozno i temeljito". E dragi Kroki, a što reći na ovo ?! Jasno je meni da većina Vas odvjetnika sebe smatra "nadnaravnima". E sad ste se upravo Vi koristili "tonom razgovora" koji nabadate drugima - malo ste se spustili na nižu razinu - jel'da ?! Da uistinu, Vaša profesija je "najozbiljnija" a osobio ono "najprofesionalnija" stvar u životu. A znate li Vi možda što pojam "profesionalnosti" označava ? Pogledajte si to malo a dotad ću se ja malo raspitati u drugim strukama što misle o ovoj Vašoj izjavi !!

I na kraju, dragi Kroki, znate li Vi koju instituciju u RH hrvati smatraju najkorumpiranijom ?! Dajte si i to malo pogledajte !

U nadi da se ponovno nećete naljutiti te da ćete prihvatiti i drugačije, možda malo manje konstruktivne razgovora od onoga što ste dosad Vi naučili, veselim se Vašem odgovoru i s štovanjem Vas pozdravljam !!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Draga Silkwoman78,

 

Drago mi je da si se javila, baš me zanima i tvoje mišljenje o ovoj problematici.

Glede prigovora - o njemu ću se izjasniti kada primim izvještaj od građevinara - ali taj je proces u tijeku i ne znam kada ću ga primiti.

I zašto svi misle da tebam odvjetnika ? Pa više mi je sutkinja objasnila nego moj odvjetnik kojeg sam plaćao i zar se sud nnemora držati strogih zakonskih propisa i uvažavati i pomagati klijentima koji nemaju odvjetnika (Zakon o parničnom postupku) ?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da je neprikladna i pogrešna ova ljutnja na cijelu odvjetničku profesiju.

 

Ako je jedan liječnik primio mito ili pogriješio u operaciji, jesu li svi takvi? Da li je onda pametnije i manje štetno izbjegavati bolnice i sam se liječiti? Probajte.

 

Meni su nedavno majstori radlii neku stolariju u stanu i nisam bio zadovoljan. Drugi put ću naći nekog boljeg, neću smatrati da su svi stolari nesposobni zato što sam ja naletio na jednog takvog.

 

Ako imate bilo kakvih primjedbi na odvjetnika - pošaljite dopis zajedno s dokumentacijom koju ste dobili od odvjetnika i njegovim računima Odvjetničkoj komori. Ako pronađe osnova HOK će protiv odvjetnika provesti disciplinski postupak. Iskažite svoju ljutnju na pravi način, a ne apstraktnom projekcijom agresije prema cijeloj profesiji.

 

Ako vam je taj odvjetnik izdao račun za nešto što nije napravio ili nije napravio sukladno pravilima struke - račun nemojte platiti. Na odvjetniku je da u postupku dokaže da je uslugu stvarno učinio. Ali budite sigurni da ste u pravu, a ne samo da mislite da ste u pravu, jer će vas inače cijela priča još više koštati.

 

P.S. izraz "nagrada" koristi se da bi označio intelektualnu, nematerijalnu uslugu koju neka osoba pruža, naspram izraza "naknada" koji se koristi za materijalne troškove koji nisu obuhvaćeni "nagradom" (prijevozni troškovi, administrativne pristojbe i sl.). Račun obuhvaća i nagradu i naknadu, ako je materijalnih troškova bilo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

lijepo je od Vas što ste se sveli u normalne okvire komunikacije no to je i za očekivati nakon prospavane noći, listanja zakona, mirnijeg čitanja postova i realnog shvaćanja u kojoj poziciji se nalazite.

 

Sadržajem ovog posta odgovorit ću Vam najbolje što mogu na gornja pitanja te će to biti i moj posljednji na ovu temu jer će s ovim od mene sadržaj biti iscrpljen a Vi ćete imati potku za daljnje postupanje kako želite i smatrate da je najbolje.

 

Prvo, nije bitno koliko puta stranka angažira punomoćnika već koliki je opseg njegove punomoći. Da li je vremenski ograničena ili ne, da li je izdana za pojedinu pravnu radnju ili za pojedini pravni posao. Odnos povjerenja koji se mora razviti između Vas i Vašeg odvjetnika podložan je promjenama a učvršćenju će doprinijeti sigurno iskrenost i otvorenost a ne prešućivanje nečeg za što po vlastitoj savjesti znate da je najbitnije. Vaš odvjetnik u pravilu je dugogodišnji poznavatelj materije te sigurno bolje zna operirati podnescima kao i pravnim zahtjevima. Nažalost, kod nas ne postoji obveza odvjetnika da na vidljivom mjestu svoje kancelarije postavi cjenik usluga na što ciljate jer to bi (i po meni) bilo neprimjereno no u prvom razgovoru koji ste obavili sa njime (ili sa vježbenikom koji nadam se ima dobar pravni odgoj i ne služi se podvalama i prijevarama prema neukim strankama) morali ste doći do informacije koliko će Vas koštati cca. cijeli postupak. Taj iznos sigurno ne bi bio finalan iz razloga što se u početku ne zna što će pripremiti protivna stranka i najveći neprijatelj odvjetnika, sudac. Ukoliko je Vaš odvjetnik lukaviji zatražit će u tom prvom susretu izvjesnu količinu novca (500 ili 1000 kn) za koju će Vam izdati potvrdu jer ukoliko mora (a to vi želite) brzo postupati nema vremena slati vježbenika do Vas ili Vas zvati u ured pa opravdavati svaku stavku (biljezi, marke, pošta, pristojbe i sl.). Kada je odvjetnik u ulozi tužitelja onda on mora napadati, biti živčan, agresivan, lud za ročištem i poslom dok u ulozi tuženika ide na nagodbu ili evaziju dostave. Kada se dese velike stvari poput zakazivanja ročišta ili dobivanja sudske odluke Vaš odvjetnik će Vas o tome sigurno pismeno obavijestiti a u ostalim stvarima (poput odgode i sl.) za to vjerujte on nema vremena. Odvjetnik pored naknade troška ima pravo i na naknadu materijalnih izdatak pa o tome vodite računa. Uvid u odvjetničku tarifu možete izvršiti i na Internet stranici HOK-a pa slobodno komparirajte sa računom koji ste dobili od bivšeg punomoćnika samo me molim Vas nemojte pitati zašto je ona tolika jer odvjetnici imaju jak lobby u Saboru a to nije predmet ovog posta.

 

Drugo, Vi ne možete putem suda prisiliti Vašeg brata (da Vam nije palo na pamet fizički ga prisiljavati prijetnjama ili zastrašivanjem) da pokrene postupak razvrgnuća suvlasničke zajednice tj. sada kada ste ga Vi pokrenuli da pristane na nagodbu ili sl. pa da Vam u nečem pogoduje, dapače on se uopće i ne mora upustiti u postupak. Uloga odvjetnika (iako je ovdje bolje upotrijebiti izraz punomoćnik) u svakom postupku je briga o pravima stranke. Također u komunikaciji sa kontrastrankom on štiti Vas jer sve obavlja pismeno (sve se može dokazati) ako zna svoj posao i sigurno će svojim poznanstvima u sudskoj upravi moći pronjušiti u kojoj fazi se nalazi Vaš predmet. Što ako mu sud nešto naredi? Ili ako naredi Vama putem njega? Da li biste znali formulirati podnesak kako treba? Dostaviti kako treba? Kalendirati u svojoj arhivi kako treba? Što ako prođe rok za poduzimanje radnje, što onda? Vjerujte da se ne biste snašli i to iznosim u najboljoj namjeri a u tome je uloga punomoćnika. On sada živi dio Vašeg života, on pod punomoći (ukoliko nije nemaran) živi za stranku. Nema tog posla na svijetu kao što je posao odvjetnika, pravnika uopće bio on znanstvenik (što je po meni najgora forma pravničkog postojanja kad u mraku sobe ostanete sa svojim mislima i normama) ili okorjeli praktičar. Bez osobnog života, stres, neispavanost… Jedini izlaz mnogi onda vide u eristici i pakosti no to im se na duži rok obije o glavu. Idemo dalje.

 

Sutkinja vodi svoj posao (tko god da je u Vodnikovoj ti ljudi rade rudarski posao za malu plaću pa ih poštivajte) po zakonu i upute koje Vam daje usmjerene su na vaše procesno držanje. Zamjećujete li kako nikada sutkinja nije rekla kakav podnesak morate napisati u detalje? Time bi ona izgubila svoju nepristranost a to se njoj neće dogoditi. A što ako ju Vaš brat nešto upita? Mislite da njemu neće razjasniti situaciju kao i Vama? Ovo je sve istina spekulacija jer postupak razvrgnuća spada u izvanparnične postupke a ne u parnicu no pustimo sad to. Ni meni se ne da baš drviti u devet navečer o ovim svemirskim temama.

 

Treće, ukratko da. Oba ste vlasnici svega u toj nekretnini u ½, i tavana i ograde i stanova i svega. Bilo bi dobro da vidim izvadak iz zk ali iz ovog kaj ste mi rekli ovak je kak sam Vam napisal. I tišina.

 

Četvrto, idealni dio je za sada ova ½ koju Vi imate. Brat Vam ima također ½ idealnog dijela. Kad se podijeli (pravomoćnim rješenjem i upiše u zk) tad budete svaki imali po JEDNO CIJELO ali u opsegu sadržaja koji piše u rješenju o razvrgnuću suvlasničke zajednice. Razmete? Sumnjam. Onda ovak, svaka stvar se može neovisno o tome da li je fizički djeliva ili ne idealno podijeliti na beskrajno mnogo sadržajno jednakih idealnih dijelova što se izražava razlomkom. Vi i ja kupimo auto, svaki damo po 1000 eura i u ugovoru napišemo da smo svaki u suvlasništvu po pola. Ako netko da veću sumu novaca veći mu je i suvlasnički udio npr. ¾, 4/5 itd. To Vam je zamišljena ili idealna dioba jer ne bumo pilili auto ak se sposvadimo iako znam za jedan slučaj u Zagorju (ozbiljno) kad je jedan brat uzeo motornu pilu i kuću (drvenu jednokatnicu) prepilio po pola, okomito. Ta pravna konstrukcija idealne diobe izmišljena je radi pravnog prometa jer život to traži. Čovjek je danas nesposoban živjeti sam ali ak se par njih skompa i kupi kamion kojim će voziti ugljen i drva po selu možda nešto i zarade. Onda jedan odluči otići van iz tog posla, ovi ga isplate i kamion fino vozi dalje.

 

Glede toga da ljudi imaju konkretne probleme to nipošto ne znači i dužnost pravnika da javno daju rješenja. Ne, ne ,ne. Ovo su privatne stvari i javno se (po meni) smiju samo razjašnjavati pojedini pravni instituti te se smije sugerirati oportunost nekih rješenja.

 

Na kraju uzmite u obzir to da ljudi koji se žele držati zakona i slijepo vjeruju u potrebu njegovog poštivanja (poput mene) moraju vješto balansirati u doziranju informacija ovako javno jer mali korak vodi u pad kaznenog djela nadripisarstva. Ja se rušim u nesvijest i stvarno me boli u duši jer obožavam pravo, samu ideju prava, kada vidim malformacije u pravnim paradigmama svojih kolega, kada zlorabe povjerenje stranaka ali to ne znači da i ja moram tako. Zamislite da Vam odgovorim sada u ovako teškom momentu za Vas: »Ojte vrit, baš me briga, neću imati posla sa Vama jer mi ne želite platiti…». Na kaj bi to ličilo? Netko bi me lako mogao strpati u zatvor. Pohlepa ima svoje mjesto no važnije je da pravnik nauči operirati sa pravnim mislima, sa normom, sa retorikom a ne da se gužva po gradu u nekom brutalnom autu, vara državu na porezima i štiti kriminal. Ja imam preko sto kila, vozim se busom i trenutno sam bez formalnog zaposlenja no ne moram braniti notorne kriminalce. Zašto bih? Ne mora se uzeti baš svaka stranka jer u Zagrebu ima dovoljno ureda koji će nažalost za novac napraviti sve.

 

Još nešto. Vidim da ste uzeli zakon i proučili ga. Odlično. No zapamtite da Vas to ne čini pravnikom jer nemate teoretsku podlogu koju studenti prava godinama mukotrpno stječu dan i noć, a čak ni to nije garancija njihovog karaktera. I sami ste naveli što Hrvati smatraju najkorumpiranijim. Nasuprot tome ja bih Vas upitao koliko Hrvata ima visoku stručnu spremu a i kako su je stekli ovi koji je imaju? Također (opet) ona čarobna razlika između materijalnog i postupovnog prava je za sada predaleko od Vas pa nemojte u to ulaziti jer neću ni ja. Stoga se nemojte prepirati sa Vašim punomoćnikom jer mu ne možete parirati već ga pažljivo saslušajte a kada on završi razgovijetno mu postavite pitanje.

 

Pristojnost nije slabost već instrument prema cilju.

 

Iskreno se nadam da sam Vam uspio razjasniti neke stvari i da Vam je sada lakše pa stoga mirno potražite novog odvjetnika nakon što se malo raspitate. Ako Vam se i taj ne svidi , tražite dalje jedan, dva, tri tjedna.

 

Vidite koliki put smo prevalili od početka teme do kraja. Treba raditi, a ne se svađati sa bratom i sa cijelom planetom. On ima isto prava koliko i Vi. Odlučili ste se razići i ok i tu Vam je pravni posao neizbježan pa kud nas sudbina odnese odnese.

 

Sve najbolje želim i

 

lijepi pozdrav.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi moj mladiću,

 

 

Odmah se na početku zahvaljujem na vremenu i trudu koje ste izdvojili kako bi sa mnom razgovarali ! Ja ću se potruditi (za razliku od Vas) biti malo kraći i koncizniji. Slijedi kratak osvrt i kritički prikaz Vaših gore objavljenih djela. Pa krenimo.

 

Dao sam si truda te sam malo ovaj forum «pronjuškao» kako bih saznao tko ste Vi, koja pitanja postavljate, na koja se pitanja odazivate i sl. Stvorio sam sliku o Vama i to, koja koincidencija, preko 100 kila, vjerojatno student, obilje slobodnog vremena, nerazjašnjena neka pravna pitanja. Možda kod ovoga studenta griješim, ali mladi početnik sigurno jeste (nažalost, brzo ćete Vi izgubiti taj entuzijazam a onda ćete me se sjetiti).Vidim da su Vam interesi - trgovačko pravo (valjda ne zato što je, osim obrane Haših optuženika, najprofitabilnija grana – koji su tu ono lobiji ???). Ovdje Vas ne želim povrijediti nego se uistinu od srca zahvaliti na Vašoj iskrenosti. Tu ste me osvojili, a vjerojatno i sve one koji su Vaš tekst i pročitali. Međutim, Vama su dragi moj mladiću, «oči širom zatvorene». STANITE čvrsto na zemlju.

 

Prvo, tko ste Vi (i oni Vama slični) koji uzimaju sebi za pravo da nekome govore o «normalnim okvirima komunikacije» ? Meni je ta Vaša izjava nenormalna. Za Vas bi možda bilo dobro provesti jedno istraživanje o popularnosti odvjetnika u našem društvu i šire, pa da vidimo rezultate. Dragi mladiću, ako se ne slažemo to ne znači da je netko od nas nenormalan. Što je o ovoj temi rečeno izvan «normalnog okvira komuniciranja» dokazuju i još uvijek objevljeni posti (evo, odmah moderatore predlažem za svoje svjedoke).

 

Drugo, Vi ste zbog svoje zaljubljenosti (ili «zaluđenosti») svojim pozivom izgubili čvrsto tlo pod nogama. Čovječe, dajte Vi samo branite kriminalce i ne živite na tuđoj grbači ! Pa zar svatko nije nevin dok mu se ne dokaže krivnja ?! Ja predlažem, više radit – manje filozofirat i parazit-irat te svoju strast prema pravu malo konkretizirat !!! Evo imam i ovdje jedan prijedlog za Vas. Ako Vas nitko neće primiti, fino radite za badave (je li se kaže PRO BONO ?!).

 

Što se tiče «sumnje» o razumijevanju ½ i 1/1, što Vi mislite, iz kojih razloga ljudi razvrgavaju suvlasništvo ????? Svi smo mi degeni ????? I tu Vam još nešto nije jasno. Pokušat ću Vam, kao normalan čovjek sa skromnom inteligencijom nešto objasniti: ako jedan od suvlasnika razvrgava suvlasništvo to rezultira određenim posljedicama (valjda sadržaju imovine) za sve ostale suvlasnike htjeli oni to ili ne. Iz toga zaključujem da je ona Vaša konstatacija kako «nitko nemože drugog prisiliti na razvrgnuće» te da se «ostali suvlasnici ne moraju upustiti u postupak» ne čini logičnom (a koliko znam, i po zakonu netočnim).

 

Dalje, Vaše konstatacije o organizacijskim sposobnostima drugih su divne ! Super ste Vi nama protumačili naša ograničenja osobito ono o kalendiranju. Da, da, prihvatit ću Vašu konstataciju i odmah upisati kakav MBA ili dobru poslovnu školu jer pare više odvjetnicima NEDAM !!!!

 

A što se tiče fakultetski obrazovanih ljudi, evo poslušajte malo mene i s fakultetom i znanstvenom titulom: više učiti, više učit i više učit te slučajeve iz prakse više istraživat, više istraživat i više istraživat. Očigledno ne znate dovoljno o suvlasništvu i njegovom razvrgavanju pa ste i Vi, kao i ja, malo «pronjuškali» zakon (pretpostavljam danas popodne poslije moga posta – ne varam se zar ne ?) jer ste neke nebuloze donekle promijenili.

 

Ne bih želio više duljiti stoga se neću upuštati u ono elaboriranje o tarifi, povjerenju u odvjetnika (i obratno), odvjetničkom angažmanu u obrani interesa svojeg klijenta, njegovim dužnostima i vještinama, braći itd., itd. iako bih o tome mogao dosta dobro poentirati (sve mi se to čini skinuto s predavanja na faksu). Na kraju bih se samo kratko zadržao na Vašem inzistiranju o pronalasku novog odvjetnika. Dragi Ivane, jesi li se ti ikada zapitao da postoje neki ljudi koji hoće brzo i efikasno riješiti svoj problem i za to su spremni platiti koliko treba pa čak i više (daleko više) ne pitajući za cijenu ??? Jesi li se ti ikada zapitao da postoje neki ljudi koji žele zaštiti svoju obitelj i suočiti se s problemom povjeravajući ga svojem odvjetniku i s nestrpljenjem očekivati rezultate ? Naći novog odvjetnika koji svom klijentu neće činiti štetu, nije ići u šoping, kao što Vi navodite, od jednog do drugog. Za neke to podrazumijeva i proživljavanje istih trauma – objasni jednom, objasni drugom itd. A kako procijeniti onog najboljeg ? Po odvjetničkom uredu ? Po odijelu ili boji kose ? Ako je jedan odvjetnik dobar tebi ne mora biti dobar i meni ! Nekima je lakše, osobito kada su se glavne stvari učinile, osobno se suočiti s problemom, istraživati, pitati nego objašnjavati ! A ako ću još koga angažirat onda to sigurno neće biti odvjetnik nego nezavisni geodet i građevinar koji će prije uočiti nepravilnosti vještačenja nego odvjetnik.

 

Dragi Ivane, hvala na svemu, na vremenu i trudu koji si izdvojio kako bi mi pomogao ! Želim ti da što prije nađeš posao a onda - obilje ti uspijeha kako na privatnom tako i na poslovnom planu !

 

 

The end

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A ako ću još koga angažirat onda to sigurno neće biti odvjetnik nego nezavisni geodet i građevinar koji će prije uočiti nepravilnosti vještačenja nego odvjetnik.

 

E a mene je bas zeznuo "nezavisni geodet" i vjestak!!! Pa ti sad budi pametan. Odvjetnik je bio odlican, ali sta vrijedi kad je vjestak bio gad i korumpiran.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

zovite odvjetničku komoru tel. 016165200

pa prijavi odvjetnika za nesavjestan rad

iskreno, nisam procitala cijeli topic nego samo prvih par postova jer sam umorna od trčanja na razgovore za posao pa ni nemam zivaca za prepucavanja

 

uglavnom, ako je netko platio odvjetniku za uslugu, onda je tu uslugu trebao i dobit

trebao mu je reći sta sve pise u zakonu a ne doći na sud nepripremljen- znam da ce sad svi graknuti da je opća praksa doći nepripremljen ali to ne znači da je to dobra praksa

 

 

nista, zovi komoru, probaj dogovoriti ragovor tamo, reci koji te odvjetnik operušao za lovu a onda istjerao van, možda dobije barem kakvu opomenu, susupenziju, novčanu kaznu

 

neznam točno kakao to ide, ali znam da je odvjetnik Olujić prije nekoliko godine dobio mislim da 3 mjeseca suspenzije zbog samoreklamiranja

to je bilo po novinama a naći čes i na googleu

 

tak da se nemože reci da komora ne poduzima nista kod takvih i sličnih odvjetničkih nemara

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ajme meni

skuhala sam si kavicu pa ajde uspjela sam pročitati cijeli topic

dragi gospodine

trebali biste barem biti obzirni prema Krokiju jer ima strpljenja s vama

nekako mi postaju jasniji mogući razlozi zasto vas je vaš nazovimo ga Fiškal izbacio iz ureda

možda nije strpljiv ko Kroki

i neznam zasto bi kroki zbog načina izražavanja trebao biti zensko? Mozda vam je lakse šiziti na nekoga ako mislite da nije musko

 

nego prijedimo mi na bit stvari

moja pitanja biti ce skroz narodska, ne mislim se prenemagati sa svojim visokim skolovanjem na faksu o kojem si bajdvej nitko sa bilo kojeg drugog faksa osim medicine niti ne može zamisliti kako je tezak :

 

1. sta vam je skrivio rodeni brat?

2. kakva ste vi osoba kad idete tužiti vlastitog brata

 

razmislite si o tome

 

 

sigurna sam da ste se poženili pa su se vase zene onda počupale i neko vrijeme vam ispijale krv sa zlobnim tračevima i glumile zrtve dok vas nisu nahuskale jednog na drugog

tako to u praksi obično bude- RAZLOG ZA POKRETANJE PARNICE

 

i jedan najpraktičniji "pravni" savjet

pomirite se s bratom

i nemate vise nikakvih okapanja po sudovima niti kod fiškala

jer da se sudite 100 godina ta kuća će uvijek biti jedna cjelina, neće ju ni Salomon prepiliti

 

a za rjesavanje problema medu krvnim srodnicima postoje psihijatri

mislite li vi da , sko sud razdijeli tu kuću vertikalno illi horizontalno ili bilo kako više nećete svako jutro sretati svog brata na ulazu

ili vise naćete čuti buku kad on ima goste

ili mozda necete čuti tihe noćne aktivnosti s druge strane zida?

 

sto vas u biti muči?

 

:coffe:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana Patsy,

 

lijepo je zaista što podrškom argumentirate moje razjašnjenje pravne situacije kako ju je prezentirao gospodin iznad te ću Vam zbog toga uputiti mali savjet.

 

Nikada, ali nikada se nemojte prepirati u retorici jer ćete lako zapasti u eristiku. Samo radite tj. ciljano postavljajte pitanja kad Vam se netko suprotstavi (bit dijalektike).

 

Također, u svakoj retoričkoj raspravi korištenje osobnih argumenata je nedopušteno pa se stoga nemojte spuštati na tu razinu. Oni Vas (nas) ne razumiju niti će nas ikada razumjeti kao niti mi njih.

 

U nadi da ćete brzo pronaći ured koji će Vam odgovarati šaljem Vam

 

srdačan kolegijalni pozdrav

 

:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija