Jump to content

usporedni izračun mirovina


prof

Preporučene objave

Poštovani zlajavk,

molim Vas pogledajte dio tablice u privitku - PVB za cijeli radni vijek. 

Kad upišete svoje plaće (bruto) za svaku godinu od kad radite, prikazuje Vam  PVB za cijeli radni vijek i najpovoljniji vrijednosni bod od 1998.g. do umirovljenja.

Ima li u Vašem slučaju među njima velike razlike a sve vezano za Vaše prethodno pitanje, molim Vas za komentar rada kompletne tablice ?

Lijep pozdrav

usporedni izračun mirovina - makro enabled.xlsm

Izracun mirovine.jpg

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , malicovjek je napisao:

Iznos za najnizu mirovinu po ZOMO-u za jednu godinu mirovinskog staža od 1. siječnja 2019. iznosi 64,34 kn, tek nakon  01.07.2019.god, iznosit ce 66,35 kn. i od tog datuma sve najnize mirovine po ZOMO-u ce se koregirati na novi iznos bez izdavanja novih rjesenja.

Poštovani!  Što znači to povećanje za nas koji smo u profesionalnoj invalidskoj mirovini i primamo najnižu braniteljsku mirovinu? Jel bi to bilo povećanje od 2kn po godini efektivnog radnog staža?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Dinko73,

ništa ne znači za korisnike neke od najnižih braniteljskih mirovina po Zakonu o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata, radi se o budućem rastu najniže mirovine za korisnike neke od mirovina po općem propisu ZOMO.

Lijep pozdrav

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Veza teme:

 - mirovina DVO i PS po Zakonu o umirovljenju DVO i PS

- iznos mirovine za policijske službenike

- Probni izračun mirovine?

 

Poštovani budući umirovljenici,

Po Zakonu o pravima iz mirovinskog osiguranja djelatnih vojnih osoba, policijskih službenika i ovlaštenih službenih osoba, ažurirao sam prosječna bruto primanja u državi za 2018.g. radi izračuna najpovoljnijeg  prosječnog boda od 1998.g. do umirovljenja, unutar priložene tablice.

Isti služi za izračun Vaše buduće mirovine, simuliranje očekivanog iznosa neke od mirovina koje Vas mogu pripadati u dogledno vrijeme (tablice za izračun u privitku).

Također je ažurirana i aktualna vrijednost mirovine (avm), novi iznos 66,35.

 Lijep pozdrav

 

usporedni izračun mirovina - makro enabled.xlsm

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Temeljem Odluke o osnovicama za utvrđivanje vrijednosnog boda prema osobnom činu, ustrojbenom mjestu odnosno zvanju hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata za godinu 2018. izvršio sam odgovarajuću korekciju u tablicama za usporedni izračun mirovina.

Tablice u privitku služe radi informativnog izračuna invalidskih mirovina za one korisnike koji bi takve mirovine započeli koristiti u 2019.g.

http://www.mirovinsko.hr/UserDocsImages/Upravnovijece/sjednice/26_14032019/5_Odluka_utvrdjivanje_vrijednosnog_boda_prema_osobnom_cinu_za2018.pdf

 

usporedni izračun mirovina - od 01.01.2019.g. makro enabled.xlsm

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani korisnici Legalisa,

Mojim previdom došlo je do pogrešnog izračuna invalidskih mirovina po Zakonu o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata u tablicama u prethodnoj objavi.

Kako imam pametne, dobre, iskrene i poštene prijatelje kao što je poštovani gonzo- stari, problem je riješen na način da je on ispravio pogrešku a meni je poslao ispravljenu tablicu da je samo objavim.

Hvala dragi prijatelju.

Poštovani korisnici Legalisa oprostite mi za propust.

usporedni izračun mirovina - Gonzo od 01_01_2019.g.makro enabled.xlsm

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobar dan. Pitanje za gospodina Prof-a: možete li mi, molim Vas, napraviti izračun za mirovinu. rođen 1966, Časnički namjesnik, dragovoljac, 560 dana borbenog, PVB=0,6070, staž 19g. 6mj. 27d., trenutačno u prof mirovini od 2010. Išao bi krajem ove godine u mirovinu sa Hrvi 20-80%. U naprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Poštovani salke04,

mislim da nemate potrebe za nikakvom žalbom prema HZMO, izračun Vaše starosne mirovine  od strane HZMO je ispravan.

Iznos Vaše starosne mirovine preko tablica za  usporedni izračun mirovina je čak manji za 29 lipa, znači Legalis bi Vam dao manje.

Puno sreće i zdravlja i dugo korištenje mirovine.

Lijep pozdrav

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 28 minuta, prof je napisao:

Poštovani salke04,

mislim da nemate potrebe za nikakvom žalbom prema HZMO, izračun Vaše starosne mirovine  od strane HZMO je ispravan.

Iznos Vaše starosne mirovine preko tablica za  usporedni izračun mirovina je čak manji za 29 lipa, znači Legalis bi Vam dao manje.

Puno sreće i zdravlja i dugo korištenje mirovine.

Lijep pozdrav

Aha, postovani prof jos jednom razgovara sa duhovima, preko foruma. :panika::-D

uređeno: od malicovjek
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani korisniče,

u privitku se nalazi korigirana tablica za usporedni  izračun mirovina po svim zakonima na koje možete imate pravo.

Unutar nje se nalazi list Najpovoljniji vrijednosni bod od 1998.g. do umirovljenja pomoću kojeg uz poznati mirovinski staž i nadnevak umirovljenja možete simulirati iznos Vaše buduće mirovine kao policijski službenik (ili djelatna vojna osoba).

Tablica također izračunava sve mirovine po općem propisu ZOMO kao i sve mirovine po Zakonu o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata.

Lijep pozdrav

usporedni izračun mirovina - od 01.01.2019.g. makro enabled.xlsm

Izracun mirovine.jpg

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Poštovani,

ovo je kontinuirana informativna kampanja kojom kao građanin informiram Ministarstvo rada i mirovinskog sustava kako radi odgovorna osoba u HZMO u Zadru.

Odgovorna osoba za potrebe ovog teksta preimenovana u Babaroga (stvarna osoba ima veze samo po prvom slovu svog prezimena) kad branitelj dođe pitati što je sa njegovom mirovinom (zatraženo priznavanje prava na starosne mirovine od dana 01.01.2019.g) i kako njegova obitelj može živjeti bez ikakvih primanja ovoliko dugo, odgovara:

- primjer kao Vaš Zahtjev za starosne mirovine nikad nisam vidjela,

- znate li Vi da se stalno mijenjaju zakoni i tko može pratitite sve promjene ?

- uzela sam rješavati Vaš zahtjev ali sam odustala, za mene je pretežak,

- strpite se

 

Nakon 10 dana naš branitelj telefonom provjerava stanje svog predmeta i dobiva odgovor:

- ništa se nije promjenilo i

- nemojte mi više dolaziti ni zvati za Vaš Zahtjev za priznavanja prava na starosne mirovine i kad će biti isplata mirovine.

 

 Lijep pozdrav

 

 

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , malicovjek je napisao:

Drage, pristupacne, ljubezne tete i tetice po podrucnim uredima HZMO-a, uvjek spremni pomoci svojim hraniocima od kojih zive, pune duha i debelih zivaca te tvrde koze.

Taj problem nije samo u ZD, tako je posvud po HR, cast izuzecima.

Ne znam kako je drugdje, ali ja gravitiram područnom uredu Osijek.moja mirovina je bila izračunata i poslano rješenje u roku 7 dana.naravno to ovisi o referentu.i da , to je bilo daleke 2002.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani buda2,

Jedan ozbiljan problem u ovoj situaciji je protek više od 4. mjeseca bez ikakvih primanja obitelji branitelja a

drugi još ozbiljniji problem su odgovori Babaroge o svom nepoznavanju provedbe mirovinskih zakona a za njihovo izvršenje je upravo nadležna Babaroga i

treća katastrofa ovog predmeta je Babarogino odbijanje daljnjeg komuniciranja sa našim braniteljem.

Lijep pozdrav

 

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

- Našu mirovinsku reformu pohvalila je Europska komisija i Standard & Poor's te nam je rečeno da je upravo ova reforma jedan od razloga povećanja kreditnog rejtinga i indikator da idemo u dobrom smjeru. Stoga bih još jednom poručio građanima da radimo na tome da mirovine budu veće, ali i da financijski sustav bude održiv - zaključio je ministar rada i mirovinskog sustava Marko Pavić.

Poštovani ministre Pavić, molim Vas da žurno riješite problem Babaroge u HZMO Zadar i problem starosne mirovine našeg branitelja, umirovljenog policajca pa ćemo Standard & Poor's, Europska komisija i mi branitelji biti zadovoljniji.

Lijep pozdrav

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , buda2 je napisao:

Ne znam kako je drugdje, ali ja gravitiram područnom uredu Osijek.moja mirovina je bila izračunata i poslano rješenje u roku 7 dana.naravno to ovisi o referentu.i da , to je bilo daleke 2002.

Zato sam i napisao cast izuzecima, ima jedna pravnica u OS koja dobro, predano i ispravno obavlja svoj posao, znam iz vlastitog iskustva, ali nazalost moraju raditi onako kako diktiraju oni iznad.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani bebe11,

Vaš prijatelj Stjepan temeljem rada na dužnostima sa beneficiranim stažom  je ostvario pravo i  na priznavanje starosne mirovine po općem propisu ZOMO na svoj 59. rođendan.

Svaki naredni puni mjesec rada povećava mu iznos starosne mirovine po ZOMO za 0,34 %, a svaka naredna puna godina rada povećava taj iznos za 4,08 % i tako do maksimalnih 20,4 %  za 5.g. rada nakon ostvarenog uvjeta za priznavanje starosne mirovine po ZOMO.

Prilozi pokazuju izračun smanjenja dobne granice za priznavanje prava na starosnu mirovinu po ZOMO sa 65.g. ovisno o vremenu provedenom na dužnostima sa beneficiranim stažom.

Kad pokrene proceduru za priznavanje starosnih mirovina po posebnom propisu i općem propisu ZOMO treba od šefova zatražiti potvrdu o beneficiranom stažu za dužnosti koje je obnašao tijekom rata kao djelatna osoba, ona mu dodatno smanjuje dobnu granicu za priznavanje starosne mirovine po ZOMO.

Lijep pozdrav

Koliko prije u starosnu mirovinu po ZOMO.doc

Stjepan Ivić - beneficirani staž - potvrda.doc

racunanje radnog staža 2.xlsm

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani korisniče,

Babaroga se smilovala i naš branitelj je konačno u petak dobio privremeno Rješenje za starosnu mirovinu za 2.000 kn manju od iznosa njegove starosne mirovine po ZOMO prema informativnom izračunu od strane HZMO na e građanin.

Babaroga mu je rekla da kod njega ništa ne nedostaje, svu dokumentaciju smo Vam kompletirali ali ja za sada samo ne znam izračunati Vašu starosnu mirovinu po ZOMO sa tim pustim dodacima.

Zaista ona nema pojma, samo je 20,4 % bonusa na njegovu osnovnu starosnu mirovinu po ZOMO.

Lijep pozdrav

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Poštovani,

molim za pomoć budući se ne snalazim baš najbolje u svim tim člancima ZOMO i ZOHB.

Rođen sam 1957.g. (62 g.)

U radnom odnosu sam neprekidno od 01.12.1978. i još uvijek radim.

Imam status Hrvatskog branitelja-dragovoljca (216 dana borbenog sektora).

Kojeg datuma stječem pravo na mirovinu kao dugogodišnji osiguranik (41 g. staža) prema ZOMO, a kojeg datuma prema ZOHB.

LP

Josip 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Josipe,

simulacija u privitku pokazuje nadnevak kad ostvarujete 41.g. efektivnog mirovinskog staža i odnose Vaših starosnih mirovina po općem propisu ZOMO i Zakonu o braniteljima kao i iznose minimalnih starosnih mirovina na taj nadnevak. Također sam prikazao i iznose starosnih mirovina ako Vam pvb za cijeli radni vijek iznosi 1,00.

Istovremeno imate pravo na priznavanje starosnih mirovina na nadnevak 02.12.2019.g. po oba zakona.

Lijep pozdrav

 

Josip zg starosne mirovine. makro enabled.xlsm

Josip Izracun mirovine.jpg

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U "starosnu mirovinu za dugogodisnjeg osiguranika" po ZOMO-u mozete kada vam je napisao postovani prof,

ali u "starosnu mirovinu za dugogodisnjeg osiguranika" po ZOHBDR, clanak 28., mozete 7 mjeseci prije znaci mozete vec sad (od 02.05.2019. god) jer vam u potrebnih 41 godinu staza ulazi poseban staz u dvostrukom trajanju provedeno u DR (7 mjeseci ).

Ako jos radite, redovno primate placu, relativno ste zdravi i nije vam fizicki tesko raditi, onda radite sto duze, ili barem do 12 mjeseca dok ne steknete uvjete za "starosnu mirovinu za dugogodisnjeg osiguranika" po ZOMO-u.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako je naveo poštovani malicovjek imate pravo na starosnu mirovinu zbog dugogodišnjeg osiguranja samo po Zakonu o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata nadnevka 02.05.2019.g.

Nedostatak korištenja starosne braniteljske mirovine od tog nadnevka (02.05.2019.g.) je što od tada nemate pravo i na starosnu mirovinu po općem propisu ZOMO koja je za Vas povoljnija u svim verzijama Vašeg pvb za ukupni radni staž.

Korištenjem starosne braniteljske mirovine od 02.05.2019.g. da bi ostvarili povoljniju starosnu mirovinu po ZOMO morate se zaposliti, raditi 4. sata dnevno dvije godine.

Josip zg starosne mirovine Zakon o braniteljima. makro enabled.xlsm

Zakon o braniteljima starosne mirovine.jpg

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani profesore,

hvala na brzom odgovoru.

Preko e-građanina zatražit ću informativni izračun za prijevremenu starosnu mirovinu samo da dođem do PVB za staž od 1978-2018.

Ako sam dobra shvatio meni nema druge nego raditi do kraja 2019. i sa 01.01.2020. ići u mirovinu po općem propisu ZOMO.

Još jednom hvala

LP

Josip

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Josipe,

nemojte zatražiti izračun prijevremene starosne mirovine nego izračun mirovine bez uvjeta na nadnevak 02.12.2019.g. sa 41.g.7.mj. i 1.dan mirovinskog staža.

To će biti izračun iznosa Vaše starosne mirovine po općem propisu ZOMO na taj nadnevak.

Lijep pozdrav

 

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Josip zg starosne mirovine po općem propisu ZOMO i Zakonu o braniteljima. makro enabled.xlsm

Postovani kad pokrenete ovaj link, kliknite na "Open" i OK, kad vam se digne excel prvo morate na vrhu te stranice u zutom dijelu gdje pise "Zasticen prikaz" kliknuti u nastavku na "Omoguci uredjivanje" a onda kad se prikaze u tom zutom dijelu "Sigurnosno upozorenje" u nastavku kliknite na "Omoguci sadrzaj".

Meni tablica radi normalno.

uređeno: od malicovjek
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , IvicaRijeka je napisao:

Pozdrav svima.

Probao sam sam izračunati mirovinu, ali tablica iz ne znam kojeg razloga kod mene ne radi :(

Rođen sam 2.6.1965. 35 godina radnog staža + 1372 dana branitelj, dragovoljac.

Čin narednik.

Molim ako mi netko može pomoći sa informativnim izračunom.

Ivica

 

Dali se jos uvjek u redovnom civilnom radnom odnosu ili...

U prijevremenu starosnu mirovinu po ZOMO-u te u braniteljsku prijevremenu starosnu mirovinu po ZOHBDR moci cete tek kad navrsite 60 godina zivota i morate imati minimum 35 godina radnog staza, a to bi onda trebalo biti 02.06.2025.god., takva prijevremena starosna mirovina vam se penalizira-umanjuje ua odredjeni postotak iz clanka 26., stavak 3.

Eventualno mozete u "starosnu mirovinu za dugogodisnjeg osiguranika" po ZOHBDR-u kad navrsite 60 godina zivota i 41 godinu radnog staza, sad imate sa danasnjim danom 35 godina + 3 godine i 9 mjeseci za vrijeme provedeno u DR, znaci morate raditi jos najmanje cca 2 godine i 3 mjeseca kako bi imali 41 godinu potrebnog staza po ZOHBDR-u. Takva mirovina ne podljeze penalizaciji-umanjenju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Poštovani Profesore i Maličovjek,

Vaši odgovori su mi puno pomogli, a naročito Profesore Vaša tablica za izračun mirovine, ali imam još jedno pitanje.

Prema čl. 134a Zakona o doprinosima branitelji su oslobođeni plaćanja 3% doprinosa (plaća država) ukoliko su otišli u mirovinu prema ZOHBDR.  

Da li je hrvatski branitelj-dragovoljac oslobođen plaćanja 3% dodatnog doprinosa iz mirovine za zdravstveno osiguranje ukoliko je otišao u starosnu mirovinu prema ZOMO, a mirovina mu je veća od prosječne plaće u RH ?

LP

Josip

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , Josip Zg je napisao:

Poštovani Profesore i Maličovjek,

Vaši odgovori su mi puno pomogli, a naročito Profesore Vaša tablica za izračun mirovine, ali imam još jedno pitanje.

Da li je hrvatski branitelj-dragovoljac oslobođen plaćanja 3% dodatnog doprinosa iz mirovine za zdravstveno osiguranje ukoliko je otišao u starosnu mirovinu prema ZOMO, a mirovina mu je veća od prosječne plaće u RH ?

LP

Josip

Poštovani Josipe,

hrvatski branitelj pa ni dragovoljac nije oslobođen plaćanja 3 %  (na bruto iznos mirovine) doprinosa za zdravstveno osiguranje ukoliko koristi neku od mirovina prema ZOMO a mirovina mu je veća od prosječne plaće u RH u prethodnoj godini.

Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Profesore i Maličovjek,

zbog 3% dodatnog doprinosa za zdravstveno osiguranje nekim braniteljima-dragovoljcima bi se isplatilo ići u mirovinu po ZOHBDR iako imaju uvjete za mirovinu po ZOMO.

Na primjer branitelj-dragovoljac sa 1400 dana borbenog sektora koji je star 63 g. i ima 45 g. ukupnog staža, a PVB = 1,7 

Da li bi neto mirovina prema ZOHBDR bila veća nego prema ZOMO ?

LP

Josip 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Citajuci navedeni clanak. 134.a, b. i c. "Zakona o doprinosima", branitelji koji su mirovinu dobili na osnovu ZOHBDR-a nisu oslobođeni placanja 3% doprinosa, vec mu taj iznos placa HZMO a njemu se taj iznos ne oduzima od njegovog bruto iznosa mirovine.

Branitelju dragovoljcu na osnovi navedenih podataka (1400 dana provedena u DR) povoljnija bi bila mirovina po ZOHBDR-u, ali cime se taj iznos dana provedenih u DR (ili nema status dragovoljca) spusti na cca 1300 dana prevaga prelazi na stranu mirovine po opcem mirovinskom zakonu ZOMO-u.

Evo izracuna takve mirovine u tablici:

 

Izračun mirovine Josip ZG.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

postovano Josipe,

zato smo postovani prof i moja malenkost tu da pomognemo (ako znamo) kao sto kazete "prosjecnom covjeku" da stekne predodzbu i lakse donese svoju odluku kad otici u mirovinu i koja bi mirovina za takvog "prosjecnog covjeka" bila povoljnija.

Najvaznij potrebni podaci su nam:

- datum rodjenja

- njegov PVB (za sve godine rada)

- radni staz (efektivni)

- staz proveden u DR (dragovoljac ili ne)

uređeno: od malicovjek
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Josipe,

odgovore na pitanja koja ste postavili  i dobili na Legalisu ne znaju ni odgovorne osobe u HZMO, pravni savjetnici.

Probajte njih pitati koja mi je veća NETO mirovina po:

- ZOMO - opći propis  ili 

- Zakonu o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata ?

Lijep pozdrav

 

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Poštovani Prof, da vam se zahvalim na svemu što radite ovdje za nas branitelje, vojnike i policijske službenike. Također vam se zahvaljujem u moje osobno ime na preciznoj tabeli odnosno pogriješili smo u izračunu mirovine u samo 3 lipe, što znači da ste super točno sve napravili. evo šaljem vam vašu tabelu i izračun mirovinskog po čl. 6 zakona o DVO i PS. Još ćemo svakako surađivati ali još jednom hvala na svemu prof puno zdravlja tebi i tvojoj obitelji ;-)

852.png

84512.png

845120.png

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 35 minuta, prof je napisao:

Poštovani Skywalker007,

zahvaljujem na lijepim željama, uzvraćam istom mjerom.

Sretno u mirovini uz puno dodatnog rada, lijep pozdrav.

PS

Koliko iznosi pvb za ukupni radni staž ?

Poštovani prof pvb za ukupni staž na njihovom rješenju nema ali imam s e-građani 1,2374 ali bez 2018 što sam dao izračunati prošle godine. S obzirom da sam išao po čl.6 uzeli su najboljim 10 godina 2000-2009.god. 1,2184. E sad ona vaša rečenica da bi trebali uzeti u obzir pvb za cijeli staž ako je povoljnije za korisnika tj. čl. 9a st.2  DVO PS. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 29 minuta, Skywalker007 je napisao:

Poštovani prof pvb za ukupni staž na njihovom rješenju nema ali imam s e-građani 1,2374 ali bez 2018 što sam dao izračunati prošle godine. S obzirom da sam išao po čl.6 uzeli su najboljim 10 godina 2000-2009.god. 1,2184. E sad ona vaša rečenica da bi trebali uzeti u obzir pvb za cijeli staž ako je povoljnije za korisnika tj. čl. 9a st.2  DVO PS. 

Ono sto vam izracunaju preko stranica HZMO-a (preko e-gradjani) je informativni izracun i treba ga uzeti sa malom dozom rezerve, taj izracun je priblizno blizu onoga koji je referentan i istinit.

Ali kad se preda zahtjev za mirovinu i kad se onda detaljno uzimaju svi relevantni podaci i racuna mirovina (sve uskladjene uplate doprinosa za cijeli radni vijek i sav potreban efektivni i dodatni radni staz), onda se dobije i pravi izracun.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 28 minuta, Skywalker007 je napisao:

Poštovani prof pvb za ukupni staž na njihovom rješenju nema ali imam s e-građani 1,2374 ali bez 2018 što sam dao izračunati prošle godine. S obzirom da sam išao po čl.6 uzeli su najboljim 10 godina 2000-2009.god. 1,2184. E sad ona vaša rečenica da bi trebali uzeti u obzir pvb za cijeli staž ako je povoljnije za korisnika tj. čl. 9a st.2  DVO PS. 

Poštovani,

možete i danas zatražiti na e građanin informativni izračun mirovine bez uvjeta sa poznatim mirovinskim stažom iz Rješenja o mirovini po članku 6. i sa nekim nadnevkom u ovoj godini.

Sutra Vam je odmah jasan pvb za ukupni radni staž kao i iznos starosne mirovine po općem propisu ZOMO kao i odnos iste prema starosnoj mirovini temeljem članka 6. Zakona o mirovinskom osiguranju DVO i PS.

Ako je taj iznos veći od iznosa trenutno priznate starosne mirovine po članku 6. trebate se negdje zaposliti godinu dana na puno radno vrijeme (i primati pola mirovine) ili se zaposliti dvije godine na pola radnog vremena i primati punu mirovinu.

Kad ostvarite drugi uvjet za priznavanje starosne mirovine po općem propisu ZOMO, životnu dob, možete zatražiti isplatu povoljnije mirovine.

Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 9 minuta, malicovjek je napisao:

Ono sto vam izracunaju preko stranica HZMO-a (preko e-gradjani) je informativni izracun i treba ga uzeti sa malom dozom rezerve, taj izracun je priblizno blizu onoga koji je referentan i istinit.

Ali kad se preda zahtjev za mirovinu i kad se onda detaljno uzimaju svi relevantni podaci i racuna mirovina (sve uskladjene uplate doprinosa za cijeli radni vijek i sav potreban efektivni i dodatni radni staz), onda se dobije i pravi izracun.

Dragi malicovjek,

naš prijatelj ima upravo priznatu mirovinu po članku 6  pa im je valjda sve jasno ako je referent pri sebi ???

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
, prof je napisao:

Poštovani Sivko,

Dok se ne snađete oko korištenja ponuđene tablice na znanje, prema sadašnjoj vrijednosti AVM (65,60) Vaša starosna mirovina po članku 6. iznositi će 4.654,69 kn bruto.

Lijep pozdrav i sretno u mirovini.

Poštovani prof što reći osim svaka čast majstore.👍🍺

Od 1.4. u mirovini ( kraj radnog odnosa),jučer pismo od hzmo-a.

Izračun 5787- po či.9a--kosoričinih 10% (dugo nam poživila jaco),bruto za isplatu 4779 kn.

Inače  (po zahtjevu za mirovinu) 53 g 7 mj života, radni staž 33 g 3 mj, mirovinski szaž 48 g 3 mj.,vrijednosni bod 1.2463.

uređeno: od sivko
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani dodo,

Korisnik mirovine sa priznatim pravom na mirovinu po nekom od zakona do 31.12.2018.g. nema nikakva prava po Zakonu o hrvatskim braniteljima koji je u provedbi od 01.01.2019.g. osim korisnika minimalne braniteljske mirovine do 31.12.2018.g.

Kako niste bili korisnik minimalne braniteljske mirovine, nije Vam bilo priznato to pravo do 31.12.2018.g. nemate pravo na uvećanje mirovine temeljem broja dana provedenih u borbenom sektoru  kao ni uvećanje od 10 % kao dragovoljac.

Lijep pozdrav

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Veza teme:

 - mirovina DVO i PS po Zakonu o umirovljenju DVO i PS

- iznos mirovine za policijske službenike

- Probni izračun mirovine?

 

Poštovani budući umirovljenici,

Po Zakonu o pravima iz mirovinskog osiguranja djelatnih vojnih osoba, policijskih službenika i ovlaštenih službenih osoba, ažurirao sam aktualnu vrijednost mirovine (avm), (novi iznos 67,97), unutar priložene tablice.

Isti služi za izračun Vaše buduće mirovine, simuliranje očekivanog iznosa neke od mirovina koje Vas mogu pripadati u dogledno vrijeme (tablice za izračun u privitku).

Tablice se također mogu koristiti i za izračun svih mirovina po općem propisu ZOMO i Zakonu o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata.

 Lijep pozdrav

usporedni izračun svih mirovina - od 01.07.2019.g. makro enabled.xlsm

Izracun mirovina od 01.07.2019.g..jpg

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da je svojom voljom otišao u starosnu mirovinu prije 6.g. (2013.g.) kad je ostvario pravo na priznavanje starosne mirovine po općem propisu ZOMO kao i starosnu mirovinu po članku 6.  iznosi njegovih starosnih mirovina sada bi izgledali:

usporedni izračun svih mirovina - od 01.07.2019.g. makro enabled.xlsm

Umirovljenje u 2013.g. Izračun mirovine.jpg

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Poštovani!

Listam temu, ali nisam primijetio svoj slučaj pa, ako ima netko voljan malo pogledati ove podatke i reći svoje mišljenje oko moguće i očekivane mirovine!

Imam 52 godine, 32 godine radnog staža, 30% HRVI (ranjavanje), profesionalnu 100% (od 2011 godine), vojnik, 710 dana borbenog sektora + NZ, još radim i naravno  što će biti sa novcem koji mi je uplaćen u II stup! Znam da je čudno, ali tako je!

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , snjesko je napisao:

Poštovani!

Listam temu, ali nisam primijetio svoj slučaj pa, ako ima netko voljan malo pogledati ove podatke i reći svoje mišljenje oko moguće i očekivane mirovine!

Imam 52 godine, 32 godine radnog staža, 30% HRVI (ranjavanje), profesionalnu 100% (od 2011 godine), vojnik, 710 dana borbenog sektora + NZ, još radim i naravno  što će biti sa novcem koji mi je uplaćen u II stup! Znam da je čudno, ali tako je!

Hvala unaprijed

Postovani prof predlaze da obavis ovaj postupak (kako bi saznao PVB), ako vec nisi to obavio:

"za izracuna mirovine buducem umirovljeniku trebaju se znati njegov "prosjecni vrjednosni bodovi" za sve godine njegovog radnog staza, ako ste vec u FINI izvadili "log i pass", onda se preko e-gradjani mozete dati izracunati mirovinu na stranicama HZMO-a, ako nemate "log i pass" za e-gradjani, prvo otidjite u najblizu FINU i prema postupku navedenom u linku to obavite.

Ako jos nemate uvjet za neku od mirovina „prijevremena starosna mirovina“ ili „starosna mirovina“ a takodjer ako imate uvjet za „starosnu mirovinu za dugogodisnjeg osiguranika“, postavite kod izracuna uvjet na „mirovinu bez uvjeta“."

Postovani prof, darago mi je da vidim tvoj post tu na forumu, vec sam se zabrinuo. :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
, prof je napisao:

Poštovani korisniče,

Babaroga se smilovala i naš branitelj je konačno u petak dobio privremeno Rješenje za starosnu mirovinu za 2.000 kn manju od iznosa njegove starosne mirovine po ZOMO prema informativnom izračunu od strane HZMO na e građanin.

Babaroga mu je rekla da kod njega ništa ne nedostaje, svu dokumentaciju smo Vam kompletirali ali ja za sada samo ne znam izračunati Vašu starosnu mirovinu po ZOMO sa tim pustim dodacima.

Zaista ona nema pojma, samo je 20,4 % bonusa na njegovu osnovnu starosnu mirovinu po ZOMO.

Lijep pozdrav

Makar im je trebalo 9.mjeseci ali su u zadarskom HZMO pokazali da ipak znaju izračunati mirovine. Morali su promijeniti Babarogu ali na kraju sve je dobro završilo za našeg policajca.

Ima pravo na priznavanje 3 starosne mirovine i izabrao je najpovoljniju, po općem propisu ZOMO.

Sretno ti u mirovni.

Neno Izračun starosnih mirovina.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim informaciju za prijatelja, rođen 17.12.1955.god.  ima staža oko 32 godine uračunato sa HV, 278 dana borbenog sektora. Trenutno ne radi i prima opskrbninu preko 1000  kn.

Iduće godine puni 65 godina i ostvaruje pravo na starosnu mirovinu. Netko mu je spomenuo da bi mogao ostvariti tu mirovinu i prije 65 rođendana, odnosno 4 mjeseca prije toga ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lijepi pozdrav,

od dana 1.4.2013. godine umirovljen sam temeljem čl. 6 Zakona o pravima iz mirovinskog osiguranja djelatnih vojnih osoba, policijskih službenika i ovlaštenih službenih osoba.

(privitak 1).

Općinski radni sud u Zagrebu dana 23.7.2015. godine donosi presudu – u moju korist.Ukratko, tuženik (MUP) mi mora isplatiti razliku naknade plaće za razdoblje od 1.9.2010. do 30.9.2012.

Konačno, dana 18.5.2018. godine presuda postaje pravomoćna i ovršna.

Dana 21.9.2018. godine podnosim zahtjev za ponovno određivanje starosne mirovine, budući su temeljem presude zaprimljeni novi platni podaci za razdoblje od 2010.-2012. godine.

HZMO dana 10.10.2019. godine donosi rješenje kojim mi određuju starosnu mirovinu u svoti od 3400,28 kn, počevši od 01.10.2018. godine.

(privitak 2).

Zanima me sljedeće:

1. Imam li pravo na isplatu zaostatka, temeljem razlike – do sada isplaćene mirovine, u kojim okvirnim iznosima, i za koje razdoblje? Može li se ikako doći do nekog iznosa?

2. Zašto mi HZMO počinje isplaćivati novo određenu mirovinu s danom 01.10.2018. godine?

 

2013-1.jpg

2013-2.jpg

2019-1.jpg

2019-2.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani omamljeni,

mislim da Vas iz HZMO nisu ništa oštetili, priznaju Vam pravo na novi iznos starosne mirovine od 01.10.2018.g. nakon Vašeg zahtjeva od 21.09.2018.g.

-stari iznos mirovine trebao bi biti 3.464,38 kn a 

-nova starosna mirovine iznosi 3.500 kn mjesećno.

Mjesećna razlika je 35,62 kn a zaostaci od 01.10.2018.g.

Lijep pozdrav

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , prof je napisao:

Poštovani omamljeni,

mislim da Vas iz HZMO nisu ništa oštetili, priznaju Vam pravo na novi iznos starosne mirovine od 01.10.2018.g. nakon Vašeg zahtjeva od 21.09.2018.g.

-stari iznos mirovine trebao bi biti 3.464,38 kn a 

-nova starosna mirovine iznosi 3.500 kn mjesećno.

Mjesećna razlika je 35,62 kn a zaostaci od 01.10.2018.g.

Lijep pozdrav

Poštovani prof,

zahvaljujem na odgovoru, puno je iznosa i datuma u rješenju..., a iskustvo mi kazuje kako njihova rješenja treba provjeriti na više razina.

Pozdrav i sve dobro!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Pozz..i poštovanje.

Dugo vas već čitam i samo pohvale.

Molio bih Vas za mišljenje, planiram u mirovinu po. Čl 6. Dvo,ps, konkretno iz pravosuđa. Imam 47 god.života i poznato mi je sve u vezi čl.6.i čl.4 starosne godine koje još nemam i znam da se od 65 god. umanjuje,meni konkretno 4 god.za svaku u stažu 12/16.Imam 39,6 ukopnog staža.

Efektivni+beneficirani+ratni.

Pitanje; Dali novi zakon o hrv.braniteljima i čl.27 se odnosi i na mene, tj vred.bod +dragovoljac, ili ne.

I zanima me ako netko zna, prof.sigurno

Ako bih otišao u mirovinu po čl.11 (već duže vrijeme osjetim da nisam više 100% za posao) možda bih mi bila povoljnija.

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Dinko,

za ozbiljnu simulaciju iznosa Vaših potencijalnih mirovina nedostaju mi podaci:

1.nadnevak rođenja

2.nadnevak očekivanog umirovljenja

3.ukupni radni staž na nadnevak umirovljenja

4.prosječni vrijednosni bod od 1998 do umirovljenja

5.prosječni vrijednosni bod za ukupni radni staž

6.broj dana borbenog sektora u Domovinskom ratu

7.osobni vojni čin (ili ustrojbeni)

Lijep pozdrav

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozz.profesore.

Probao sam na stranicama HZMO.. preko e-građani doći do prosječnog vrijednosnog boda i za ukupni staž,ali nisam uspio. 

Izbacuje mi na njihovim stranicama period od 1991-2017

Te period do 2014.

Sve mi je zbrkano,a tako je i bilo kada sam u 5 mj.2015, zatražio ukupan staž.

Radim u državnoj firmi a staž bio upisan samo do 2001.

Znam kada sam 2016, godine podnio zahtjev u HZMO za izračun staža,čekao sam dva,tri mjeseca i dobio izračun staža.Uplatio sam u proračun i dobio sam izračun koliko bih bila mirovina.

Obračunsko razdoblje je billo na rješenju

2005-2015.najpovoljnije.

3547kn sa 10 % umanjenjem.

Znam da to Vama ništa ne znači.

Neznam prosječni vrijed.bod i ne znam prosječni vrijednosni bod za ukupan staž.

Više me zanima jel, imam pravo na uvećanje osobnog boda po novom zakonu o hrv.braniteljima a odlazim u mirovinu po čl.6 ili 11( tek sam danas vidio Vaš prijedlog nekome da ide u mirovinu i po čl.11) + 10% kao dragovoljac., a išao bih u mirovinu iz pravosuđa.

Uh, hvala, 

Kada saznam kako do izračuna vrij.boda i za ukupan staž onda Vam napišem broj borbenih dana god.rođenja i ostalo.

Ako uspijem

 

LP.

 

uređeno: od Dinko 1
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Šime2 je napisao:

Prof. puno ste mi pomogli dok sam bio u postupku za dobivanje mirovine! Hvala vam! Sad su se pojavili neki novi momenti, pa ako mi možete reći kolika je razlika između mirovine bojnika i pukovnika? Vidio sam razliku u bodovima, ali šta to znači konkretno?

Poštovani Šime,

sami možete unositi svoje točne podatke u formulu i dobijete iznose svojih mirovina po činu bojnika i pukovnika.

Lijep pozdrav

Šime2 -Izracun mirovine bojnik.jpg

Šime2 -Izracun mirovine pukovnik.jpg

Šime2 - usporedni izračun mirovina - 01.01.2021.g. makro enabled.xlsm

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prof.hvala.

Kažem ja sam 2016 imao u rukama svoj informativni izračun, i platio ga.

Mislim da mi je prosječni vrijednosni bod bio 1,2.

Onda,2016 sam imao 35,6 ukupnog mirovinskog staža.

Sada ga imam oko 40(+-) mjesec,dva.

Prije rada u pravosuđu bio sam 272 dana u ZNG-e.

Malo više od 9 mjeseci.

Malo me u vašoj tablici i buni i pridodani,i ukupni staž.

Ja ga imam oko 40g. sveukupno.

Po Vašoj tablici vidim da ste upisali status dragovoljca,samo što imam 272 borbena dana.

Pozz..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Dinko,

oprostite za pogrešku u prethodnoj tablici, ova je ispravna.

Vi upisujete svoj ukupni mirovinski staž a ostalo odrađuje tablica pa tako i pridodani staž samo za izračun invalidskih mirovina.

Vaše pitanje:

Više me zanima jel, imam pravo na uvećanje osobnog boda po novom zakonu o hrv.braniteljima a odlazim u mirovinu po čl.6 ili 11( tek sam danas vidio Vaš prijedlog nekome da ide u mirovinu i po čl.11) + 10% kao dragovoljac., a išao bih u mirovinu iz pravosuđa.

Odgovor:

Ako ostvarite pravo na dvije mirovine, možete koristiti onu koja je za Vas povoljnija ali nikako koristiti jednu (npr. po Zakonu o mirovinskom osiguranju DVO i PS) i dio pogodnosti iz druge (Zakonu o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata) kako Vi pitate.

Lijep pozdrav

Dinko -Izracun mirovine2.jpg

Dinko - usporedni izračun mirovina 2. makro enabled.xlsm

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje,prof.

I hvala.

Ja vjerujem da je ovaj izračun točan,u lipu. Jedino što mislim da će mi prosječni vrijednosni bod,biti veći, možda 1,3 ili 1,4.

Jer sam imao npr.2005, neto plaću oko 5600kn i godišnja uplata sa svim davanjima te godine npr 70000kn

a već 2008 ili 2009 imao sam godišnje uplate i do 120000kn. I tako sve do sada 2020.

I obračunsko razdoblje bi mi bilo još povoljnije,mislim na najboljih 10 godina

Probati ću na str.HZMO ga izvući, mislim na prosječni vrijednosni bod i za ukupan staž.

Baš me jako zanimalo,i kolege su me uvjeravale, da se novi zakon o hrvatskim braniteljima,konkretno čl.27 odnosi na sve koji idu u mirovinu a bili su u domovinskom ratu. 91' 92'... ,dragovoljci, minimalno100 dana, ili koji nisu regulirali vojnu obavezu a idu u mirovinu npr.iz Mupa-a ili kao ja iz pravosuđa da im se vrijd. bod povećava kao iz tablice po čl.27. Zakona o hrv.braniteljima.

Još jedanput hvala.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, prof je napisao:

Poštovani,

ovo je kontinuirana informativna kampanja kojom kao građanin informiram Ministarstvo rada i mirovinskog sustava kako radi odgovorna osoba u HZMO u Zadru.

Odgovorna osoba za potrebe ovog teksta preimenovana u Babaroga (stvarna osoba ima veze samo po prvom slovu svog prezimena) kad branitelj dođe pitati što je sa njegovom mirovinom (zatraženo priznavanje prava na starosne mirovine od dana 01.01.2019.g) i kako njegova obitelj može živjeti bez ikakvih primanja ovoliko dugo, odgovara:

- primjer kao Vaš Zahtjev za starosne mirovine nikad nisam vidjela,

- znate li Vi da se stalno mijenjaju zakoni i tko može pratitite sve promjene ?

- uzela sam rješavati Vaš zahtjev ali sam odustala, za mene je pretežak,

- strpite se

 

Nakon 10 dana naš branitelj telefonom provjerava stanje svog predmeta i dobiva odgovor:

- ništa se nije promjenilo i

- nemojte mi više dolaziti ni zvati za Vaš Zahtjev za priznavanja prava na starosne mirovine i kad će biti isplata mirovine.

 

 Lijep pozdrav

 

 

Ja sam u mirovinu otišao 2015. i još nisam dobio trajno rješenje, isto ZD. Doduše ja sam se već dvaput žalio jer su mi "misteriozno" nestale uplate za 2004. kada sam dobio tužbu za onaj dodatak od 25%, zanimljivo je da su se na privremenom rješenju (predujmu) vidjeli, a onda za trajno nestali. Inače za privremeno rješenje mi je trebalo 6-7 mjeseci i dobio sam ga tek nakon par mejlova koje sam uputio ministarstvu žaleći se na sporost ureda u ZD. 

Eh da, sve pohvale za rad svima na forumu i ovu ekscelicu za izračun, jer da nije nje možda nebi ni skužio razliku, tj zbog čega je nastala... a tablica mi je u lipe pokazala točan izračun.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Imam 46 godina i u profesionalnoj sam invalidskoj mirovini od 2011.godine. Trenutno mi je mirovina 2737kn . Prošle godine u šestom mjesecu sam dobio 20% HRVI privremeno i od tada dobijam 114,75kn invalidnine. Dobio sam dobru ponudu da idem raditi u Njemačku posao koji je nevezan za struku zbog koje sam dobio profesionalnu nesposobnost i radio bih 3 tjedna pa tjedan kući i tako u kontinuitetu. Bio sam u HZMO kod pravnice da mi kaže koliko bi mi odbijali od mirovine ,obzirom da se u Njemačkoj moram prijaviti ,a firma u kojoj bih radio je iz Hrvatske pa bi mi plaće sjedale na HR račun. Rekla mi je da bi mi odbijali oko 1700 kn i da bih dobivao oko 1000 kn mirovine dok sam u radnom odnosu ,jer imam 15 godina staža ,plus 1200 dana borbenog sektora. Znači dok sam u radnom odnosu nemam pravo na najnižu braniteljsku mirovinu, nego na mirovinu izračunatu prema dosadašnjem radnom stažu. Pravnica mi kaže da mi se to ne isplati ,jer postoji mogućnost da kad dobijem rvi trajno, mogu dobiti opću nesposobnost i samim tim povećanje mirovine. Tome se ne nadam previše i dugo je to čekanja ,a sa ovako malom mirovinom se teško preživljava. Kad prestanem raditi u Njemačkoj, da li ću ponovo imati pravo na najnižu braniteljsku mirovinu i kolika je ona sada za profesionalnu nesposobnost? Jedini razlog zašto se dvoumim o odlasku je bojazan da ne izgubim i ovu malu mirovinu,iako imam status dragovoljca ,pripadnik specijalne policije i liječim se u kontinuitetu od 2008 godine.

uređeno: od Dinko73
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Dinko,

Kad prestanete raditi u Njemačkoj ponovo primate puni iznos dosadašnje mirovine. Iznos najniže braniteljske invalidske mirovine - profesionalna nesposobnost za Vas trenutno iznosi:

Dinko73 Izracun mirovine.jpg

Dinko 73 - invalidska mirovina - profesionalna nesposobnost. makro enabled.xlsm

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , prof je napisao:

Poštovani Dinko,

Kad prestanete raditi u Njemačkoj ponovo primate puni iznos dosadašnje mirovine. Iznos najniže braniteljske invalidske mirovine - profesionalna nesposobnost za Vas trenutno iznosi:

Dinko73 Izracun mirovine.jpg

Dinko 73 - invalidska mirovina - profesionalna nesposobnost. makro enabled.xlsm 82 kB · 0 downloads

Hvala Vam poštovani prof !

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Poštovani korisniče,

u privitku se nalazi korigirana tablica za usporedni  izračun mirovina po svim zakonima na koje možete imati pravo. Korekcija je napravljena zbog rasta aktualne vrijednosti mirovine (avm) od 01.01.2020.g.  Trenutni iznos avm je 68,45 .

Unutar nje se nalazi list Najpovoljniji vrijednosni bod od 1998.g. do umirovljenja pomoću kojeg uz poznati mirovinski staž i nadnevak umirovljenja možete simulirati iznos Vaše buduće mirovine kao policijski službenik ili djelatna vojna osoba.

Tablica također izračunava sve mirovine po općem propisu ZOMO kao i sve mirovine po Zakonu o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata.

Lijep pozdrav

Izračun mirovina.jpg

usporedni izračun mirovina od 01.01.2020.g. makro enabled.xlsm

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
, bebe11 je napisao:

 

Poštovani bebe11,

Poznato mi je da pratite Legalis pa me interesira:

1. na koji nadnevak ostvarujete pravo na priznavanje starosne mirovine po ZOMO

2. možete li i želite li još raditi

Lijep pozdrav

bebe11 starosne mirovine.jpg

 

Bebe11 -Starosne mirovine od 01.01.2020.g. makro enabled.xlsm

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani prof,

redovito pratim Legalis. Ove godine punim uvijete za starosnu mirovinu (65 s beneficijom) +4,08 % na mirovinu po ZOMO. Pošto mogu ostvariti još neka prava kao pol. službenik u 2021.g. (30.g. službe i ostalo, te još 4,08 % do kraja 2021.g.) odluči sam da se umirovim s 31.12.2021.g.

Iako još ima vremena za izračune i savjete te i mislio sam u skorije vrijeme, kada bude mi noviji izračun PVB priložiti boljim poznavaocima za savjet. Gore sam zalijepio trenutni izračun s 31.12.2021.g.

Kako sam napomenuo da će mi savjeti sigurno trebati, evo prilažem još jednu tabelu u excelu poradi provjere vas iskusnijih.

Lp

 

Novo Radni list programa Microsoft Excel.xlsx

uređeno: od bebe11
dopuna
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija