Jump to content
prof

usporedni izračun mirovina

Preporučene objave

, prof je napisao:

i za kraj ali iznos više toliko ne raste u jednoj godini.

31.12.2025. Izracun mirovine.jpg

bebe 11 - starosne mirovine 31.12.2025.g. makro enabled.xlsm 83 kB · 1 download

Poštovani moj prof...

sve to lijepo izgleda, ali treba i moći izdržati, na poslu sve se više traži i lepeza poslova sve je šira, skoro da nije bitno niti koliko godina imaš, obučavaš li i pomažeš mlađim kolegama i sl. Vidjeti ću, nisam još stisnuo enter.

Ma još sam i nadalje na forumu i sigurno će biti novih objava, pitanja i dr.

Lp

Uređeno od bebe11
nadopuna

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Poštovani,

dobio sam upit za rješavanje izračuna obiteljske mirovine po ZOMO.  Koristio sam maksimalni prosječni vrijednosni bod (pvb) za ukupni radni staž od 2,9922.

Potencijalni korisnik samo treba zamjeniti ponuđene brojeve i nadnevke u bijelim poljima i odmah ima izračun iznosa obiteljske mirovine za 1 i 2 potencijalna korisnika.

Obiteljska mirovina po ZOMO.jpg

Izračun obiteljske mirovine po ZOMO. makro enabled.xlsm

Uređeno od prof

Podijeli ovu objavu

Poštovani budući umirovljenici,

Po Zakonu o pravima iz mirovinskog osiguranja djelatnih vojnih osoba, policijskih službenika i ovlaštenih službenih osoba, ažurirao sam prosječna bruto primanja u državi za 2019.g. radi izračuna najpovoljnijeg  prosječnog boda od 1998.g. do umirovljenja, unutar priložene tablice.

Isti služi za izračun Vaše buduće mirovine, simuliranje očekivanog iznosa neke od mirovina koje Vas mogu pripadati u dogledno vrijeme (tablice za izračun u privitku).

Također je ažurirana i aktualna vrijednost mirovine (avm), novi iznos 68,45.

Lijep pozdrav

Izracun mirovine.jpg

usporedni izračun mirovina od 01.01.2020.g. makro enabled.xlsm

Podijeli ovu objavu

Poštovani Mile,

zaista ste mi dali misliti, što da Vam predložim, koji bruto iznos  starosne mirovinu uzeti i po kojem zakonu:

- po općem propisu ZOMO

a. samo iz I mirovinskog stupa  ili

b. iz I i II mirovinskog stupa

Nemam pojma kako izračunati mirovinu iz I i II mirovinskog stupa ali mislim temeljem uplata u II stup da Vam se isplati uzeti 15 % iznosa iz II mirovinskog stupa i nakon toga zbroj mirovina iz I i II mirovinskog stupa će biti veći od prikazanog iznosa starosne mirovine samo iz I mirovinskog stupa prikazanog u privitku.

Izračun starosne mirovine po ZOMO.jpg

izračun starosnih mirovina po ZOMO. makro enabled.xlsm

Uređeno od prof

Podijeli ovu objavu

ili starosnu mirovinu po Zakonu o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata.

Ni tu nisam siguran u ispravnost svog izračuna bruto starosne mirovine. Temeljni izračun prikazuje iznos starosne braniteljske mirovine od 18.812,44 kn i ako isti umanjimo za 10 % (Kosorica) dobijemo bruto iznos prikazan u tablici u privitku.

Koji je iznos točan više nisam siguran a onda ni koja je starosna mirovina za Vas povoljnija ? a iz HZMO traže da se opredijelite koju mirovinu želite, posebno nakon njihovog izračuna od 21.500 kn za braniteljsku starosnu mirovinu ???

Izračun starosne mirovine po Zakonu o braniteljima.jpg

Izračun starosnih mirovina po Zakonu o braniteljima. makro enabled.xlsm

Uređeno od prof

Podijeli ovu objavu

Čak ako iznos braniteljske starosne mirovine od 18.812,44 kn pomnožimo sa polaznim faktorom ZOMO od 1,124 (iz općeg propisa ZOMO) tek dobijemo iznos od 21.145,18 kn a što Vam savjetovati, zaista nemam pojma, ovo je i za mene previše ?

Podijeli ovu objavu

Poštovani malicovjek,

ne, radi se o zaista živoj osobi koja mora odgovoriti HZMO želi li starosnu mirovinu temeljem njihovog izračuna po:

- ZOMO u bruto iznosu od 14.064,57 kn samo iz I mirovinskog stupa ili

- Zakonu o braniteljima iz Domovinskog rata u bruto iznosu od 21.500 kn

Lijep pozdrav

PS

Posebnost ovog predmeta je u tome što je iznose dobio napismeno iz HZMO i mora se opredjeliti koja mu je starosna mirovina povoljnija a sumnja u ispravnost iznosa i od mene traži savjet.

Uređeno od prof

Podijeli ovu objavu

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Napravi novi...