Jump to content

PU Dugo Selo


anonimno

Preporučene objave

Pozdrav,

 

prije par dana me zaustavio policajac kod Dugog Sela radi toga što kao nisam imao upaljena svjetla.Fora je u tome što sam imao upaljena svjetla, ali kada me tražio vožačku i prometnu ugasio sam auto i svjetla.

Zapisnik nisam potpisao, i sada bih dao pritužbu.Trebao bih pomoć oko teksta u pritužbi, tj. da li da navedem razlog, objašnjenje ili da samo napišem da se ne slažem sa procjenom policajca.

I još jedna stvar... vjerojatno će me pozvati na sud na suočenje sa policajcem, pa me zanima kako to u praksi prolazi.Nekako mi je logično da će sudac vjerovati policajcu, ali dosta ljudi mi je reklo da se policajci u pravilu ne pojavljuju na sudu.

Thx

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vjerojatno će me pozvati na sud na suočenje sa policajcem, pa me zanima kako to u praksi prolazi.

 

ti si 105-ti koji je doduse imao ugasena svjetla, ali ih je ugasio tek kad je stao, a brojniji su jedino oni koji doduse nisu bili vezani, ali su se odvezali tek kada su krenuli u suvozacki pretinac po dokumente koje je zatrazio policajac.

 

u praksi u 100% slucajeva prolazi ovako: vjera policajcu, ti lazes jer ne zelis platiti kaznu, pa rjesenje sa istom kaznom (jer je propisna u fixnom izosu) ali podebljanim troskovima postupka (jer suci ne vole kad ih se pokusava napraviti budalom, a policajci ne napustaju radna mjesta kako bi svjedocili besplatno), tvoje sanse za oslobadjajucu nisu niti u sferi teoretskog.

 

i dajte vise gledajte starije postove.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dosta ljudi mi je reklo da se policajci u pravilu ne pojavljuju na sudu.

 

pojavljuju se i te kako, oni moraju stajati iza svojih prijava. eventualno ne dodje ako si kalkulira jer mu rociste pada na onaj dan kada radi nocnu, pa ce radje na drugo, tako da malo moze smugnuti s posla, a ne da ide na sud u svoje slobodno vrijeme i od kuce.

 

suci ne toleriraju niti ovo, pa nakon izostanka zatraze od nadredjenog da osigura prisustvo svog podredjenog pred sudom u postupku iniciranom njegovim zahtjevom, a onda se ovaj 100% pojavi i to 20 minuta ranije, s tim da mu prethodno nadredjeni ocita bukvicu. svjedoce vrlo uvjerljivo, u pravilu zato sto govore istinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znaš šta ti toliko puno xxxx i pametuješ da mi se xxx od tebe ,dobro?Ti si lik koji nikad nije napravio ništa namjerno ,a kamo li slučajno ,a kad napraviš nešto onda češ lizati xxxx okolo svima kojima stigneš ,a nadam se da će se nađi netko koji će odgovarati kao i ti drugima.Čovjek ubije drugog pa se izvlači i dobije minimalnu kaznu.

 

editirano

 

poželjno bi bilo ne koristiti pojedine dijelove tijela i njegove sastojke u izražavanju svojih emocija..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

dosta ljudi mi je reklo da se policajci u pravilu ne pojavljuju na sudu.

 

pojavljuju se i te kako, oni moraju stajati iza svojih prijava. eventualno ne dodje ako si kalkulira jer mu rociste pada na onaj dan kada radi nocnu, pa ce radje na drugo, tako da malo moze smugnuti s posla, a ne da ide na sud u svoje slobodno vrijeme i od kuce.

 

suci ne toleriraju niti ovo, pa nakon izostanka zatraze od nadredjenog da osigura prisustvo svog podredjenog pred sudom u postupku iniciranom njegovim zahtjevom, a onda se ovaj 100% pojavi i to 20 minuta ranije, s tim da mu prethodno nadredjeni ocita bukvicu. svjedoce vrlo uvjerljivo, u pravilu zato sto govore istinu.

 

Za neke slučajeve sud traži prisustvo policijskog službenika koji je postupao i predstavnika podnositelja zahtjeva (u pravilu predstavnik bude netko iz policije koji brani predmet, njegovu zakonitost, formalnost, može predlagati sudu rješenje predmeta, može se žaliti na odluku suda ako smatra da je preblaga itd.).

Ako stranka naleti na iole inteligentnog policajca i zadrtog predstavnika podnositelja zahtjeva koji barata sa zakonima može imati problemosa oko svog predmeta.

 

Uglavnom si u pravu glede navoda u svom postu!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uglavnom si u pravu glede navoda u svom postu!!

 

obrati paznju na kontekst, rijec je o neupaljenim svjetlima, jedini potreban policajac u tom postupku, a povodom eventualnog prigovora usmjerenog na nesto drugo osim vrste&visine sankcije + obrane okr. koja ukljucuje pobijanje prekraja je onaj policajac koji je utvrdio prekrsaj, a poziva se ne kao zastupnik optuzbe vec kao svjedok.

 

o njemu je rijec kada se u ovom threadu govori "o nedolasku na rocista".

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija