Jump to content

Spomenička renta i problem nomenklature djelatnosti


drasko_k

Preporučene objave

Poštovani,

 

Grad Split je prije nekih godinu i pol dana donio odluku da Spomeničku rentu ne moraju plaćati djelatnosti koje su pretežito proizvodne. Budući da sam ja vlasnik obrta (slastičarnica) koji je pretežito proizvodni (prodajem isključivo vlastite proizvode) podnio sam žalbu na rješenje o Spomeničkoj renti u smislu da se rješenje poništi. Međutim, Grad Split (Upravni odjel za financije) odbio mi je žalbu sa obrazloženjem da moja djelatnost ne spada u pretežito proizvodnu,a prema postojećoj nomenklaturi,gdje sam svrstan u djelatnost 56.10, odnosno Restorani (Slastičarnica). No,unatoč izdanom rješenju kojim mi se odbija žalba,mišljenje referenta je da bih ja trebao nekako dokazati da sam pretežito porizvodna djelatnost,pa ukoliko to i dokažem,onda ne bih trebao plaćati spomeničku rentu. Moje je pitanje sljedeće: Kako i na koji način ću dokazati da obavljam pretežito proizvodnu djelatnost? Očito je da to ne mogu dokazati predočenjem rješenja o upisu u obrtni registar,pa me zanima koji bi još dokument bio relevantan za dokazivanje, odnosno koja gradska služba bi bila nadležna za izdavanje takvog dokumenta?

 

Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija