Jump to content

Predložak za razvod braka - sporazumni-tužba


Kovin

Preporučene objave

Razvodim se već 5 godina, toliko otprilike spavamo u odvojenim prostorijama, sam si kuham, perem i peglam.

 

1.)Predao sam prije godinu dana suprugi da potpiše sporazumni razvod, dok mi je kći još bila maloljetna. Supruga tada nije htjela potpisati sporazumni razvod (pretpostavljam zbog financija), ponovo ću pokušati sada kad je dijete punoljetno (redovno se školuje i školovati će se). Ne potpiše li ga načuo sam da se taj isti prijedlog može koristiti kao tužba.

 

Dakle interesira me:

-Da li i sada u prijedlogu trebam određivati skrbnika za dijete.

-Da li se može u prijedlogu napisati da ću se ja, ako supruga bude skrbnik, dogovoriti s ćerkom o visini naknade za uzdržavanje.

 

Dakle kako da prepravim obrazac na dnu, a da mi ujedno posluži i kao tužba ako ga ne potpiše.

 

2.) Imamo po polovicu zajedničke kuće. Ako se ne dogovorim s njom koliko da mi isplati da odem pretpostavljam da ide paralelna parnica onoj za razvod. Ali, ja trenutno plaćam kredit za tu kuću pa me interesira da li se pri onoj parnici za razvod odmah riješava taj kredit, svatko po pola ili i to ide u ovoj drugoj. Koliko to sve skupa traje?

 

Hvala unaprijed. Sad mi je već stvarno hitno razriješenje ove mučne zajednice, a bojim se da negdje ne pogrešim. Za ovu drugu parnicu ću uzeti odvjetnika, ako se ne uspijem dogovoriti, ali ne bih za razvod htio plaćati još i odvjetnika, ako nije potrebno.

 

Evo sporazumnog od prije godinu dana:

 

PREDLAGATELJI: 1. xxxxxx, adresa

2. yyyyyy, adresa

 

 

OPĆINSKI SUD U RIJECI

 

 

 

SPORAZUMNI PRIJEDLOG ZA RAZVOD BRAKA

 

 

Prilog: 1. vjenčani list

2. rodni list

 

1. Predlagatelji su dana 24. srpnja 1993. sklopili brak u sssss, brak upisan u matici vjenčanih matičnog područja ssssss, ffffff, za godinu 1993., pod rednim brojem 2.

 

Dokaz: izvadak iz matice vjenčanih.

 

2. U braku predlagatelja rođena je kći zzzzzz, rođ. 28. rujna 1993. u Rijeci.

 

Dokaz: rodni list.

 

3. Bračni odnosi stranaka su trajno i teško poremećeni zbog neslaganja karaktera, različitih naravi što je dovelo do sukoba i svađa i faktičkog prestanka bračne zajednice stranaka.

 

4. Obzirom na gore izneseno predlaže se da Općinski sud u Rijeci po provedenoj raspravi donese slijedeću:

 

P R E S U D U

 

1. Razvodi se brak stranaka sklopljen dana 24. srpnja 1993. u sssss, brak upisan u matici vjenčanih matičnog područja sssss, ffffffff, za godinu 1993., pod rednim brojem 2.

2. Maloljetna kći stranaka zzzzzz, rođ. 28. rujna 1993. u , povjerava se na odgoj i brigu ______________

3. Susreti i druženja s maloljetnom kćeri odvijati će se prema prethodnom dogovoru roditelja

4. Nalaže se ___________________ da za uzdržavanje kćerke mllj. zzzzzz doprinosi iznos od _____________

ili

4. Visinu uzdržavanja za maloljetnu kći stranaka prepušta se odluci suda

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle interesira me:

-Da li i sada u prijedlogu trebam određivati skrbnika za dijete.

-Da li se može u prijedlogu napisati da ću se ja, ako supruga bude skrbnik, dogovoriti s ćerkom o visini naknade za uzdržavanje

 

ja sam predala tužbu i navela sam s obzirom da imam maloljetnu djecu da želim da djeca pripadnu meni, a u vašem slučaju je kćer koliko sam razumijela punoljetna, nije potrebno navesti njeno uzdržavanje ni kome će ona pristati

sada se vodi bez toga

 

 

za iznos naknade vi se možete dogovoriti iako u vašem slučaju s obzirom da vam je kćer punoljetna , ne morate navesti unutra u tužbi , već joj možete davati svaki mjesec novac na njezin račun

 

***

2. Maloljetna kći stranaka zzzzzz, rođ. 28. rujna 1993. u , povjerava se na odgoj i brigu ______________

3. Susreti i druženja s maloljetnom kćeri odvijati će se prema prethodnom dogovoru roditelja

4. Nalaže se ___________________ da za uzdržavanje kćerke mllj. zzzzzz doprinosi iznos od _____________

ili

ovo izbacite jer više ne valja , kćer vam je punoljetna

 

***

samo umjesto sporazumnog zahtjeva napišete tužba za razvod braka

napisati tućženik, tužitelj

***

a šta se tiče imovine to možete tek dok se razvedete posebnom parnicom, ne mogu ići zajedno

onda se zbrajaju svi krediti , sve što se ima i dijeli na pola

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija