Jump to content

HITNO - Ugovor o posudbi novca, zalog nekretnina


anonimno

Preporučene objave

Prije 27 godina potpisao sam ugovor sa bratom o posudbi novca, brat je od mene posudio vecu sumu novca koje je ulozio u gradnju kuce (1 etaze, stana). Uz njegov potpis i otisak kaziprsta, ugovor su potpisala i dva svjedoka (potpis i otisak).Ugovor inace nije potpisan u sudu niti ovjeren u sudu.

U ugovoru je brat izjavio da ukoliko u vremenskom periodu od 10 do 15 godina ne vrati novac, da ce mi za uzvrat pripasti stan.

Brat tragicno gubi zivot nakon nekoliko godina i njegov stan nastavlja uzivati njegova zena sa kojom nema djece. Ona u medju vremenu tajno poklanja stan 3 licu a da nije izvrsila nikakve obaveze prema meni (stalno je govorila da se drzimo ugovora i da po isteku roka stan pripadne meni ako u medjuvremenu nenadje novac).

Ona umire a rok od 15 godina u medjuvremenu istice!

Ko ima pravo na stan ? ili novac? (sta je prece?)

1. Ja sa mojim ugovorom potpisanim sa bratom tj. prvim vlasnikom ?

2. 3 lice sa ugovorom o poklonu potpisan sa zenom moga pokojnog brata

3. rodjaci, nasljednici zene moga brata. ???

U ugovoru jasno pise da je posudjeni novac iskoriscen u gradnju stana.

Potpis je izvjestacen i utvrdjena je 100 postotna ispravnost.

Jedan svjedok je umro ali potpis mu se moze izvjestaciti.

Drugi svjedok je ziv ali sada ima interes da svjedoci lazno i protiv mene (da li on moze sad reci da to sto je tada potpisao da to nije istina, ako postoji njegov potpis i otisak kaziprsta?)

Molim vas da mi sto hitnije odgovorite na sva pitanja

Hvala vam svima unapred na trudu

3 lice sa

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

priča vam je komplicirana, pa je teško dati jednostavan odgovor...

najprije - tko je vlasnik stana u zemljišnim knjigama?

što se dogodilo na ostavinskoj raspravi nakon vašeg brata? je li utvrđeno da njegova supruga nasljeđuje taj stan?

jeste li tražili da se stan izuzme iz nasljedstva obzirom na postojanje ugovora? kako to mislite "tajno poklanja stan"? postoji li ugovor o darovanju?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija