Jump to content

Ovrha Diners


sepltura

Preporučene objave

Poštovani!

Zanima me jedno pitanje pa ako ima tko da zna,ili je imao sličnih iskustva da odgovori!

 

Naime dali diners može sjesti na plaću ako sa njim nije potpisana nikakva zadužnica ili mjenica nego samo obični ugovor o korištenju kartice. Razumijem da se može dogovoriti sa njima da idu na nagodbu da uplaćuješ mjesečno koliko ti odrede. Ja sam malo zaglibio u dugove zbog krize i svega ali ima uplaćujem svaki mjesec redovito koliko mogu ali ne manje od 1000 kn,nekad 1500 nekad 2000,pa me zanima pošto nisam nikakvu zadužnicu kao ni mjenicu potpisivao sa njima da mi ne blokiraju račun toga se bojim,iako gledam pod forumima da ukoliko svaki mjesec uplaćuješ im na račun da nemaju osnove da pokreću ovršni postupak,iako oni žele da ima se dug otplati u cijelosti ali dug je malo veći,pa svi vi koji imate iskustva da odgovorite.

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sepltura je napisao:

Poštovani!

Zanima me jedno pitanje pa ako ima tko da zna,ili je imao sličnih iskustva da odgovori!

 

Naime dali diners može sjesti na plaću ako sa njim nije potpisana nikakva zadužnica ili mjenica nego samo obični ugovor o korištenju kartice. Razumijem da se može dogovoriti sa njima da idu na nagodbu da uplaćuješ mjesečno koliko ti odrede. Ja sam malo zaglibio u dugove zbog krize i svega ali ima uplaćujem svaki mjesec redovito koliko mogu ali ne manje od 1000 kn,nekad 1500 nekad 2000,pa me zanima pošto nisam nikakvu zadužnicu kao ni mjenicu potpisivao sa njima da mi ne blokiraju račun toga se bojim,iako gledam pod forumima da ukoliko svaki mjesec uplaćuješ im na račun da nemaju osnove da pokreću ovršni postupak,iako oni žele da ima se dug otplati u cijelosti ali dug je malo veći,pa svi vi koji imate iskustva da odgovorite.

 

Hvala!

ako ste postigli usmeni dogovor oko vračanja duga po mogućnosti,onda nebi trebalo biti problema.svaki mjesec kad uplatite određeni iznos obavijestite ih o tome.

također sam postigao dogovor i kroz dva mjeseca sam gotov s dugovanjem,odnosno dogovor je da kroz 6mj.vratim dugovanje kako bih izbjegao prisilnu naplatu.da se mogu prisilno naplatiti-mogu! nitko vam ne može garantirati da se diners neće odlučiti na prisilnu naplatu.ali,dok god uplačujete po dogovoru,svaki mjesec... :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko niste podmirili dug na vrijeme svaka osoba ima pravo pokrenuti prisilnu naplatu, naravno ako su normalni dogovorit će se s Vama i izaći u susret te neće utuživati.

 

No, ukoliko dugovanju prijeti zastara za utuženje, svaki normalan vjerovnik će Vas utužiti iz normalnog razloga da mu potraživanje ne ode u zastaru. Time će se Vama povećati dug, ali, tako to ide.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 godina kasnije...

Dižem malo staru temu, ne želim otvarati novu. Zamolio me prijatelj za savjet, nisam siguran što bi mu odgovorio pa kolipram njegov post s drugog foruma ovdje:

 

Poštovani.

 

 

Trebam pomoć u vezi ovrhe koju sam dobio u ponedjeljak.

 

 

Naime, 2013., krajem godine sam izgubio posao. Ostao mi je dug po Diners kartici oko nekih 8000 kuna. Zamolio sam ih da mi iziđu u susret i da plaćam manje račune nego bi inače bili. To je jedno vrijeme funkcioniralo, ali je na kraju je ipak došlo do raskida ugovora. Poslali su mi ukupnu svotu na naplatu u 06./2014, međutim u dogovoru s njima, s obzirom da sam nezaposlen, pristali su da uplaćujem svote prema mogućnosti, i da ću tako otplati dug.

 

 

Uplaćivao sam tako od 300 do 600 kuna, ovisno koliko se smoglo određeni mjesec.

 

 

I tako dobijem u ponedjeljak riješenje o ovrsi na temelju vjerodostojne isprave.

 

 

Svota je 4500 kuna, ostalo sam u međuvremenu otplatio. Utvrđeni dug na datum 25.07, nakon kojeg sam ja još jednu ratu uplatio nemajući pojma da je ikakva ovrha pokrenuta.

 

 

Ovrhu pokrenulo odvjetničko društvo Hanžeković i partneri preko JB koji nije iz mog grada. Troškovi ovrhe 1200 kuna. Budući mogući troškovi još toliko.

Kaj mogu napraviti?

Nemam nikakvih doaza o dogovoru o obročnoj otplati osim uplata koje sam radio. Nemam pojma zašto su sad odlučili sve odjednom naplatiti, niti zašto me nisu kontaktirali kad smo 100 puta prije razgovarali telefonski dok smo dogovarali navedeno.

 

 

Mogu li nešto učiniti povodom navedenog? Prije svega, zbog činjenice da dok nisam znao za ovrhu da sam uplatio još jednu ratu duga?

Mogu li se pozivati na to da JB nije iz mog grada?

 

 

KAd bi se bar tih troškova ovrhe izvukao, samu svotu bi već nekako platio.

 

 

Molim pomoć. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kaj mogu napraviti?

 

samo povečati troškove za troškove sudske pristojbe(ako se prigovaraš zbog rješenja za ovrhu.

ako imaš novac plati dug da ti ne rastu troškovi.

mogu se naplatiti i nekretninom ili pokretninom (auto i sl.)

ako dug uplatiš odmah i obavjestiš vjerovnika troškovi bi trebali biti manji.

nemožešse potpuno izvuči od troška ovrhe. svako traži svoje. da si platio dug nebi bilo rješenja za ovrhu i dodatnih troškova.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo jos jedan upit za Dainers.....imao sam dug na kartici i posto sam ostao nezaposlen,sklopio sam sa njima izvan sudsku nagodbu za otplatu duga.firma od supruge je to redovno skidala s place i nije bilo problema...zadnju ratu smo otplatili u 4 mjesecu ove godine...u srijedu nam stize na zenino ime ovrha na kamatu od tog duga...znaci od 4 mjeseca pa do prije dva dana NISMO dobili nikakvu obavijest niti izracun kamate iako u toj nagodbi pise da su mi to duzni dostaviti...pa me zanima sta mogu napraviti...samo da ponovim Nista od njih nismo dobili ,niti obavijest niti nista drugo...Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija