Jump to content

Ovrha bjanko zadužnicom - hitno!


dankopilic

Preporučene objave

Poštovani,

Vlasnik sam tvrtke d.O.o i izadao sam bjanko zadužnicu drugoj tvrtci koja je istu poslala u finu na naplatu tj.ovršen mi je žiro račun.

Problem je u tome što ne postoji dug moje firme prema tom ovrhovoditelju jer sam sve dugove ranije podmirio što znači da je ovo cista prevara tj. ovrhovoditelj je poslao u finu samo bjanko zadužnicu bez popratnog pisma (specifikacije u kojoj se navodi dug po računima i sl..) u kojem bi pojasnio temeljem kojeg duga se vrši ovrha na računu.

Točnije zatrazio je od fine naplatu po iznosu navedenom na zadužnici + kamate , bez dodatnog obrazloženja..

 

Iz fine kazu da je njima dovoljna samo bjanko zadužnica (ispravno popunjena) da bi izvršili ovrhu...

Mene sada zanima kojim najbržim/najkračim putem mogu osporiti ovrhu po navedenoj zadužnici dokazivanjem da ne postoji nikakvo dugovanje temeljem kojeg je ovrha moguća.., te mogu li se nekako dobiti privremena obustava ovrhe?? ili je jedino rješenje sudska tužba, pa natezanje po sudu godinu dana ili više?? a za to vrijeme odlazi novac sa računa te mi je onemoguceno daljnje poslovanje ?...

 

 

Unaprijed hvala,

Danko Pilic

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija