Jump to content

Žalba na zapisnik prometne policije


anonimno

Preporučene objave

''štopa'' me policija, nakon, gotovo potjere od 200-300 metara, gdje me zaustavlja policijski terenac iz kojeg iskače 5-6 specijalaca i opkoljuje auto.....

ja i frend se smrzli od straha.........

kad su skužili da baš i nismo neki razbojnici, terenac sa specijalcima odlazi, a sa nama ostaju dva ''normalna drota'' i ukazuju da sam počinio prekršaj po čl 199 st 5 (vožnja jednosmjernom ulicom u krivom smjeru)...nisam imao pojme o tome, ali recimo da su drotovi uvijek u pravu, ...........

.nadalje, pitaju ''jeste li konzumirali,blblabla.'', ja kažem da nisam (i nisam), te ''napušem'' 0,26 promila...........a stvarno nisam konzumirao....oduzeta vozačka na 6 sati.(što je to???).u 1 ujutro, u drugom gradu, na povratku kući.........TOTALNO trijezan,.........u zapisniku se još navodi da je utvrđena koncentracija alkohola 0,26, umanjena za 0,1 (granica dopuštene pogreške mjerenja) , iznosi 0,16 g/kg......

jeo sam tu večer kolače, voćne salate,......

...da li da se žalim, te , ima li šanse za uspjeh.

neda mi se plaćati kazne za ništa,.........kad zakenjam stvar, onda ok, ali ni kriv ni dužan...........

thanks,.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nisam imao pojme o tome, ali recimo da su drotovi uvijek u pravu, ...........

 

cekaj malo, kako su drotovi uvijek u pravu? je li to bila jednosmjerna ulica u koju si ti uletio sa krive strane ili nije?

 

jeo sam tu večer kolače, voćne salate,......

 

ma daj, ovo si na tv vidio? da od vocnih salata i kolaca postignes 0.26 trebalo bi ti valjda 20 kilograma toga...

 

i sto je sad na kraju, 500kn za alc si dobio na licu mjesta, a za jednosmjernu cekas sudski nalog/poziv za sud ili kako?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

''štopa'' me policija, nakon, gotovo potjere od 200-300 metara, gdje me zaustavlja policijski terenac iz kojeg iskače 5-6 specijalaca i opkoljuje auto.....

ja i frend se smrzli od straha.........

kad su skužili da baš i nismo neki razbojnici, terenac sa specijalcima odlazi, a sa nama ostaju dva ''normalna drota'' i ukazuju da sam počinio prekršaj po čl 199 st 5 (vožnja jednosmjernom ulicom u krivom smjeru)...nisam imao pojme o tome, ali recimo da su drotovi uvijek u pravu, ...........

.nadalje, pitaju ''jeste li konzumirali,blblabla.'', ja kažem da nisam (i nisam), te ''napušem'' 0,26 promila...........a stvarno nisam konzumirao....oduzeta vozačka na 6 sati.(što je to???).u 1 ujutro, u drugom gradu, na povratku kući.........TOTALNO trijezan,.........u zapisniku se još navodi da je utvrđena koncentracija alkohola 0,26, umanjena za 0,1 (granica dopuštene pogreške mjerenja) , iznosi 0,16 g/kg......

jeo sam tu večer kolače, voćne salate,......

...da li da se žalim, te , ima li šanse za uspjeh.

neda mi se plaćati kazne za ništa,.........kad zakenjam stvar, onda ok, ali ni kriv ni dužan...........

thanks,.

 

1. Članak 199. Zakona o sigurnosti prometa na cestama nije vožnja po jednosmjernoj ulici, već je to vožnja pod utjecajem alkohola!!!

2. Nisu drotovi već policajci!!

3. Ako smatraš da nisi vozio jednosmjernom ulicom odi tamo gdje je ta ulica, pogledaj da li je jednosmjerna, ako nije onda imaš legitimitet uložiti prigovor ali se prije toga dobro uvjeri postoje li prometni znakovi koji ju kao takvu označavaju jednosmjernom.

4. Kao što ti je netko već odgovorio u jednom od postova koji si otvorio na drugom mjestu(bar mi se čini da se radi o tebi, sudeći po koncetraciji alkohola) imao si pravo na vađenje krvi i urina, na tih 0.16 vjerovatno bi se izvukao, pisalo ti je u zapisniku o izvršenom ispitivanju alkohliziranosti vozača.(IGNORANTIA IURIS NOCET-NEPOZNAVANJE PRAVA ŠKODI)

Ne kužim da ljudi mogu zapast u takve situacije ni krivi ni dužni, a sve je kristalno jasno!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Što učiniti, kad te murija zaustavi, gurne u usta aparat za ispitivanje, ti pušeš, pušeš,......

te napušeš 0,26, a da nisi popio kap alkohola,,,,,,,,,,,

what the #### to do ??????????

normalno, oni ispunjavaju obrasce, pišu kazne, prihvaćaju to, da aparati mogu i ne moraju biti ispravni, ali ja sam za njih pijan i treba me izbaciti iz prometa...Piše se kazna, šta da radim......??????

 

EVO POSTA O KOJEM SAM TI PISAO, RADI LI SE O ISTOJ OSOBI ILI??

:-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

imao si pravo na vađenje krvi i urina, na tih 0.16 vjerovatno bi se izvukao

 

ako trazi vadjenje kri, onda ne moze racunati sa dregerovih 0.16 vec sa 0.26 jer toliko je pokazao.

 

ovo policijsko -0.1 je debelo vise od stvarne mjerne greske uredjaja, ona pri nizim koncentracijama iznosi 0.05 i nije ogranicena samo na -, to je +/- 0.05 (znaci moglo je biti 0.21, ali i 0.31 g/kg)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

imao si pravo na vađenje krvi i urina, na tih 0.16 vjerovatno bi se izvukao

 

ako trazi vadjenje kri, onda ne moze racunati sa dregerovih 0.16 vec sa 0.26 jer toliko je pokazao.

 

ovo policijsko -0.1 je debelo vise od stvarne mjerne greske uredjaja, ona pri nizim koncentracijama iznosi 0.05 i nije ogranicena samo na -, to je +/- 0.05 (znaci moglo je biti 0.21, ali i 0.31 g/kg)

 

I tu si u pravu, međutim nije uvijek tako, pogotovo ako stvarno nije popio ništa!!!

Vađenje krvi i urina je idealna za slučajeve u kojima vozač ne vjeruje u mjerenje dregera, kad dođe nalaz sve je jasno!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pogotovo ako stvarno nije popio ništa!!!

 

eh zip i ti... pa vidi ga, vec je poceo sa "puno kolaca i vocnih salata", vraga nije maznuo mali tuborg ili u najmanju ruku solidnije pio za rucak pa mu se zadrzalo do uvece...

 

i nece ti dregeri pokazivati pozitivne rezultate bez alkohola, eventualno u zanemarivo rijetkim slucajevima (a ti nemaju vec spremna objasnjenja o kolacima i vocnim salatama u enormnim kolicinama). moze se dogoditi i dogadja se da dreger pokaze nerealno visok rezultat, ali ne i da bude pozitivan na 0.0 promila.

 

btw, potpuno mi je nejasno zasto se postavljaci upita na legalisu postavljaju kao pred sudom, ne sudi im se ovdje, nemusta objasnjenja sacuvaju za suca, ne za one od kojih traze savjet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

pogotovo ako stvarno nije popio ništa!!!

 

eh zip i ti... pa vidi ga, vec je poceo sa "puno kolaca i vocnih salata", vraga nije maznuo mali tuborg ili u najmanju ruku solidnije pio za rucak pa mu se zadrzalo do uvece...

 

i nece ti dregeri pokazivati pozitivne rezultate bez alkohola, eventualno u zanemarivo rijetkim slucajevima (a ti nemaju vec spremna objasnjenja o kolacima i vocnim salatama u enormnim kolicinama). moze se dogoditi i dogadja se da dreger pokaze nerealno visok rezultat, ali ne i da bude pozitivan na 0.0 promila.

 

btw, potpuno mi je nejasno zasto se postavljaci upita na legalisu postavljaju kao pred sudom, ne sudi im se ovdje, nemusta objasnjenja sacuvaju za suca, ne za one od kojih traze savjet.

 

A hebi ga, znaš da su te današnja salate jake!!

Još poslije salate kad pojedeš Rum-kocke!!

Zanimljivo je koliko su u zadnje vrijeme voćne salate se postale popularne!!! :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija