Jump to content

patsy traži i mijenja šprance


anonimno

Preporučene objave

PREBAČENO

 

patsy

Forumaš

 

 

 

Pristupio: 14/1/2006

Broj objava: 35

 

 

 

RAZMJENA SPRANCI

 

IMAM IDEJU !!!

budući da mi je dosadno i nemam nikakvog drugog posla uzela sam si par praktičnih priručnika od Crnića pa si pretipkavam šprance za različite tužbe građanskog prava, ima oko 120 tužbi a jos ih nisam sve natipkala ali budem ovaj tj

imam i iz ovrsnog prava jedno 30tak prijedloga za ovrhu i ostalih podnesaka

uskoro počinjem radit kod odvjetnika pa želim biti dobro opremljena i pripremljena

pa ako netko hoće razmijeniti šprance sa mnom nek mi pošalje neke svoje na mejl :

 

patsyfire@net.hr

 

a zauzvrat ću mu poslaati ovo svoje

možete mi poslati sve

iz gradanskog, obiteljskog, radnog, trgovačkog

bilo tužbe, bilo zalbe, prigovore, molbe

podneske svakojake

 

poslat cu vam naravno i ono sto skupim u međuvremenu

velika pusa

Moja prazna memorija čeka na Vas

21:24 30/4/2006

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lijepi pozdrav!

 

Zaista mi je drago što ste ušli u odvjetničke vode i to sa istim entuzijazmom i nadom sa kojim sam i ja pokušao ali zbog lošeg odvjetnika koji je nemarno obavljao svoj posao veoma sam se razočarao.

 

Jedan od problema bile su i šprance. Problem kod njih je to što ćete kod svakog pojedinog slučaja morati raditi male korekcije kako biste ih prilagodili kako treba na taj slučaj a ni to nije garancija da ćete uspjeti. Nadalje, svaki odvjetnički ured voli pisati podneske sudu na svoj način u nadi da će to baš nešto značiti (svoje generalije, logotip i sl.) sudu koji o njemu odlučuje (moš si mislit). Kada sam došao na sud nakon mjesec dana smijali smo se formiranju podnesaka iz nekih ureda od ljudi koji blage veze nisu imali o tome kako to mora izgledati. Najbolje mi je bilo kada bih dobio podnesak nekog razvikanog odvjetničkog ureda u kojem je preko pola stranice apsolutno nebitno a u sredini "moli zakazivanje ročišta" iako mu je sud odavno sugerirao koje dokaze doprinijeti ili kako specificirati tužbeni zahtjev. I onda uzmem kemijsku i za par sekundi sa zadovoljstvo prekrižim ime i prezime, adresu, vježbenike odvjetnika, zaokružim ono bitno, stavim zabilješku da ne priznam u trošak i ode spis na stranu sa kalendarom za 6. mjeseci.

 

Da li me razumijete? Ne, jer još niste niti dan proveli u pravosuđu pa bismo mogli porazgovarati za nekih par mjeseci ali želim Vam reći ovo. Jako je lijepo što se pripremate za posao koji Vas čeka (u odvjetništvu je 90 % sve na blef) no imajte na umu da ćete se mnogo morati korigirati u odnosu na ured u kojem ćete raditi.

 

Nadalje, prave stvari su žalbe i izvanredni pravni lijekovi pa bi njih trebalo staviti na ove stranice (ili razmjenjivati) naravno bez identiteta stranaka a onda ih i komentirati ako se netko usudi. Ista stvar bi trebala biti i sa presudama uz uvjet da su pravomoćne.

 

A na većoj visini da probamo? Kod nas nema sustava precedenata (iako je praksa siva zona).

 

Puno uspjeha Vam želim u daljnjoj karijeri u borbi sa svojim najvećim neprijateljem, sucem, te srdačan pozdrav.

 

 

:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lijepi pozdrav svima. Za informaciju za Patsy, jučer je bilo baš zabavno (navečer). Patsy je napisala isti topic na (valjda) šest različitih foruma. I meni je bilo malo dosadno, pa sam joj odgovorio (na prvom koji je bio na listi). Između ostalog, odgovorio sam Patsy da će joj ostala pitanja biti izbrisana te da postavlja pitanje samo na jednom forumu (ako se radi o istom pitanju). Valjda nije prošlo par minuta, taman sam napisao lijep odgovor, i evo puf - topica više nema. I tako dva puta. Naime, jedan Anonimno joj je lijepo rekao nešto o spammerima i neredu. Nije lako ni moderatorima.

 

A u stvari, šalu na stranu.

 

Ozbiljno me zanima, što Kroki misli o šprancama u jednoj drugoj knjizi, Babić : "Sam svoj odvjetnik". Ja sam koristio neke predloške (prilagođeno situaciji) iz te knjige, a za neko vrijeme ću Vam znati i reći rezultate. U svakom slučaju, hvala unaprijed na odgovoru. Lijepi pozdrav ! :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hajde Patsy, baš ti lijepo Kroki zbori !

To bi bio pravi potez !!!!

Pomažite ljudima kako najbolje znate - objavi šprance ! E to bi značila prava pomoć ! Evo ja ti se odmah preporučam - mada nemam ništa s tobom za razmjeniti osim da ti šaljem dobre vibre - osjećaš li ih ?

Hajde Patsy, budi dobra vila i poslušaj Krokija !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nisam skrtica, nego poslujem :-)

jos nisam pretipkala sve crnićeve tuzbe dokraja

dobila sam na mejl cijelu mapu ugovora

predivno nesto

sad vam saljem i to

ps. cula sam da postoji neki cd od zgombića i partnera ne kojem su ugovori trgovačkog prava

ali košta 890 kn

i postoji neki cd sa tužbama gradanskog prava ali za 1500 kn

predivno, zar ne

sto mislite, jel bi se dalo takvo što sprziti?

ne vjerujem, sigurno ima zastitu

ali možemo probat

(sad već potičem.....) :coffe:

 

ps. jesam li spomenula da počinjem raditi kod odvjetnika?

e pa ne počinjem, naobećali su mi sve u četvrtak, da počinjem 1.5. , da ce me prijavit i ja sam se entuzijastično uhvatila skupljanja spranci i onda zovem danas......

otpilili me, nasli su drugog kandidata

sad sam jadna :-?

onda sam otisla na sud da zvadim potvrdu o nekaznjavanju i kupila sam na kiosku 2 biljega po 20 kn i dala babi 200kn a kako sam bila smotana zaboravila sam uzeti 160 kn i baba ih je pobrala

onda sam otisla na sud da bi mi tamo rekli da mi ne treba biljeg ako mi potvrda treba za posao

onda sam skuzila da nemam love i vratila se na kiosk i baba tvdi da mi je vratila pare

a vidim ju da laže

onda sam ju malo prišarafila i onda se lova odmah nasla, tobože je pala pod novine

MOS SI MISLIT :-x

anyway

prijavila sam se za vjezbenika u drz zavod za mjeriteljstvo

gdje cu potratiti godine strebanja na posao koji se moze raditi i sa srednjom upravnom

TOLIKO O DOBROJ VOLJI U MENE

film mi je puko

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa covjece, gdje necu puci

grizem se brinem se

ali nema beda, idem opet sutra na razgovor nekamo

vec mi je navrh glave tih razgovora, usminkavanja i impresioniranja

sutra se necu nit počesljat ni nasminkat

pa da vidim

mozda to upali

glavu gore

danas mi pise u horoskopu da sam tankih zivaca

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa nisam ih ja izumila

samo ih prepisujem iz stručne literature na vjerodostojan način i nastojim skupiti one novijeg datuma

nak se nađe u bazi podataka, neće štetiti

sad imam neku od Vrljića ili sl. izdanje 2006 Ugovori, predivna knjiga na preko 1000 strana, postoje 2 dijela

ali nema sanse da to pretipkam, to ću si kupit jednog dana kad budem rich lawyer with a lot of money

 

ps. mater ti je balava

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vidi ovu crnićevu sprancu za tužbu jamca koji je isplatio vjerovnika protiv glavnog duznika.

OPĆINSKOM SUDU U ZAGREBU

Ul. Grada Vukovara 84

10 000 Zagreb

 

Pravna stvar

TUŽITELJ: ime, zanimanje i prebivalište odnosno boravište, kojeg zastupa ___________, odvjetnik iz Zagreba______ ulica br.___

 

TUŽENIK: ime, zanimanje i prebivalište odnosno boravište

 

TUŽBA

Vrijednost predmeta spora je ______ kuna radi isplate ____ kuna

Prilaže se punomoć po A)

 

I. Ugovorom o zajmu od____ godine sklopljenim s ____ bankom d.d. tuženica je dobila zajam u iznosu od____ kuna. Taj dug, zajedno sa sporednim potraživanja, tuženica se obvezala vratiti banci najkasnije do _____ godine.

Istim ugovorom tužitelj se, kao jamac, obvezao _____ banci d.d. da će ispuniti pravovaljanu i dospjelu obvezu tuženice, ako to ona ne učini.

Dokaz: Ugovor o zajmu od____ godine koji se prilaže u ovjerenoj fotokopiji pod B)

 

II. Tuženica je _____ banci d.d. kao vjerovniku, vratila dug u iznosu od ____ kuna, ali joj nije vratila ostali dio duga u iznosu od ____ kuna sa 22% kamata od ___ do isplate, te daljnih ___% kamata zateznih kamata za isto razdoblje.

Tužitelj je kao jamac isplatio vjerovniku ostali dio duga i sporedna potraživanja, umjesto tužiteljice kao glavnog dužnika, u ukuonom iznosu od ____ kuna i _____ kamata ili ukupno ________ kuna pa je namireno potraživanje prešlo na tužitelja.

Dokaz: potvrda o uplati navedenog iznosa od____ godine koja se prilaže pod C) u ovjerenoj fotokopiji.

 

III. Budući da je tužitelj isplatio vjerovniku njegovo potraživanje, to na osnovi čl. __ Zakona o obveznim odnosima zahtijeva od tuženice kao dužnika da mu naknadi sve što je isplatio na njen račun, a i kamate od dana isplate, pa predlaže da sud donese:

 

PRESUDU

 

Tuženici ce nalaže da tužitelju plati ______ kuna, sa__% kamata od (navesti dan dospjelosti) pa do dana podnošenja ove tužbe, a nakon toga pa do isplate po stopi koja se u mjestu ispunjenja plaća na štedne uloge oročene bez utvrđene namjene preko godinu dana, kao i da tužitelju naknadi parnični trošak, sve to u roku od 15 dana.

 

 

Prilaže se potvrda o uplaćenoj sudskoj pristojbi.

Tužitelj:

 

 

 

nesto nije u redu s kamatama u presudi, treba biti nekako drugačije, zar ne?

jer ovo je staro izdanje knjige,a mijenjao se ZOO

Takva formulacija se pojavljuje u vise spranci... pa me zanima kako to treba izgledati

znam da nije dobro, a mutno sjećanje sta piše u Klarićevoj knjizi me bas ne sluzi, osim sto njušim da nesto na štima

 

:misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

halo Patsy...mislim da se poznajemo s topica o odvjetništvu koji je nekim likovima poslužio kao ispušni ventil. no dobro...

 

uglavnom, htjela sam ti reći da mi je žao što ti je propao dogovor za posao. Nemoj se samo obeshrabriti, već će se nešto realizirati. Užasno je glup taj osjećaj kad se moraš ponovno spremiti za razgovor, urediti, biti simpatična, pametna, ozbiljna a opet ne preuštogljena... hm, kaže li se to opuštena? Pa i nisu to neki opuštajući trenuci. Čovjek se više osjeća kao paradni konj.

 

ovoliko entuzijazma kojeg imaš zaslužuje puno puno pohvala! :clap: :clap: :clap:

dobro je imati šprance, svakako, ali sve je to rađeno vrlo okvirno i svaki ćeš slučaj morati prilagođavati. I ovisi što ćeš raditi. Ipak olakšaj si malo, nemoj prepisivati. Osim toga, vidjet ćeš da će ti puno više vrijediti dobra knjiga ili članak ili zbirka sudske prakse, neko dobro tumačenje.

 

nadam se da će uslijediti dobar posao.

samo hrabro i glavu gore

:xwave:

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dobila sam posao

i potpisala ugovor

zasad je okej

svida mi se i vidim da mi neće sve ovo sto sam skupila odmah prvi dan trebati....ko sto sam ja mislila :-D

ali neka se nađe

 

anyway, ako netko hoće da mu mjelam sve ove sprance, nek mi ostavi svoj mejl pa cu mu poslati

sad sam dobre volje

 

skinula sam si i sve zakone i propise s andalla po područjima i sejvala u mape. Volim imati svašta u kompu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija