Jump to content

molim pomoć - godišnja porezna prijava


RetfalaOs

Preporučene objave

Bivša supruga i ja smo se dogovorili da će svatko od nas imati po jedno dijete na svojoj poreznoj kartici. Ona je imala sina na kratici , a ja kćer. Svako od nas ima još djecu iz drugog braka na svojim karicama.Danas sam dobio od porezne uprave zahtjev da donesem akrticu radi preraspodjele osobnog odbitka i počinjem misliti da je ona prilikom predaje godišnje porezne prijave prijavila i kćer kao uzdržavanog člana. Ja nisam podosio godišnju prijavu jer nisam znao za njene planove tj. kod mene se ništa nije mijenjalo

Moje pitanje je :Da li je moguće da je ona iskoristila godišnju prijavu da traži podjelu osobnog odbitka i za kćer u iznosu od 50% , a da joj također uvaže 100% osobni odbitak za sina , pošto ja nisam tražio preraspodjelu niti sam podnosio poreznu prijavu?U tom slučaju ja bih morao vratiti poreznoj 50% odbitaka koje sam primio za kćer, a ona ne bi morala vratiti ništa za sina jer ja nisam naveo sina na poreznoj kartici niti sam podnio godišnju prijavu poreza

Gospođa u poreznoj mi je rekla da je to njeno pravo, tražiti preraspodjelu odbitka, to mi je jasno, no što s time da onda se i meni mijena stanje , da je tu još jedno dijete,da sam i ja onda imao pravo onda tražit 50 % odbitka za sina, da nisam mogao znati da ona neće poštivati dogovor??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija