Jump to content

Hitno ! Kako odgoditi dražbu ?


anonimno

Preporučene objave

Da, procjena je napravljena. Vjerovnik nije bio zainteresiran za dogovor na sudu, njega je zanimalo da dražba bude što prije. Sudac nije uvažio molbu da ročište bude (2-3 tjedna) kasnije. Naime, radi se o tome da nam je toliko vremena potrebno za dobivanje kredita kojim bismo mogli vratiti dug. U svakom slučaju, hvala na Vašem pitanju, ali još uvijek nemam odgovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

niste napisali koja je dražba.

ako se radi o prvoj dražbi vjerojatno neće niti biti kupaca, niti će ovrhovoditelj biti kupac na prvoj dražbi

svakako se pojaviti 19.5. na ročištu, tražiti odgodu provođenja javne dražbe iz razloga što je u tijeku realizacija kredita radi otplate duga, ponijeti dokumentaciju vezanu za realizaciju kredita (pismo namjere, zahtjev za kredit ili dr.) i tražiti odgodu do roka za koji mislite da će te biti u stanju podmiriti dug.

mala je vjerojatnost da će sud odbiti prijedlog, pogotovo ako navedete konkretan datum isplate ovrhovoditelja, ali ste i nadalje u obvezi snositi sudske troškove, troškove procijene i sl.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru. Radi se o 1. dražbi. Molim samo još jedno pojašnjenje. Da li molba za odgodu provođenja javne dražbe mora biti u pismenom obliku i što je to u stvari, pismo namjere ? Koji mora biti sadržaj tog dokumenta (ili gdje da potražim kako to izgleda), odnosno, da li ja osobno pišem taj dokument ili je to dokument od treće osobe ... Unaprijed hvala na odgovorima ! :sad:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vrijeme ide tika-taka a dražba muči pravnog đaka ! Šalim se, jer od muke bolje da se zezam nego da se bacim pod vlak. Vrijeme zaista ide, a ja još uvijek ne znam što mi je činiti. Da odgovor postoji, znam zato jer su mi na MF odgovorili "Odgodite dražbu, ionako ih nam stalno odgađaju !". Pitao sam ih kako, a umjesto odgovora sam dobio :-D . Nisam se čak ni pitao zašto, ali vjerujem da ovdje ima mnogo pametnijih ljudi koji bi mi mogli pomoći. Zato Vas sve skupa molim za pomoć i unaprijed se zahvaljujem na odgovorima !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vec sam vam objasnila, kao ovršenik formalno nemate mogućnost da se na vaš prijedlog odgodi dražba jer bi to dovodilo do odugovlačenja, ali...

obzirom da se radi o prvoj dražbi kupaca neće biti, moratepokazati namjeru za izmirenje duga na način da se usmenim putem očitujete na ročištu da ste voljni isti dug podmiriti, čekate ralizaciju kredita i da bi to dokazali ponesite sa sobom neki dokaz (zahtjev za kredit ili pismo namjere banke kod koje ste predali zahtjev za kredit u kojem će biti navedeno da će se taj iznos kredita prebaciti po realizaciji na račun ovrhovoditelja) i tražite neki razuman rok (3 mj) nakon toga će sud odgodiiti dražbu jer postoji mogućnost mirnog izmirenja duga od strane ovršenika

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Aha, sad sam shvatio. Napravit ću tako. Zapravo je i prilično logično da se prva dražba ne može odgoditi, ali se može utjecati na slijedeću (s dokazanom namjerom podmirenja duga), pa je to vjerojatno ono "na što su mislili".

 

Samo, zašto su svi tako sigurni da se baš nitko neće pojaviti na prvoj dražbi, jer informacije koje sam dobio (pouzdano) sa strane, i to od ljudi bliskih upravo onima koji misle ići na dražbu, govore potpuno drugačije ?! U svakom sluičaju, ako i ne dobijem odgovor na ovo moje razmišljanje, svakako ću (i radi drugih u istoj situaciji) na ovom istom mjestu ostaviti odgovor (što se događalo). A ako dobijem još Vaših mišljenja, bit ću Vam zahvalan !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija