Jump to content

totalna zbrka!!!!!


tamara

Preporučene objave

Bok!

Molim savjet nekoga tko se razumije u talijanski zakon što se tiče alimentacije. Bivši suprug i ja vjenčali smo se u Hrvatskoj 2002.On je inače talijan i 2 smo godine živjeli u Italiji. Kćer nam je rođena 2004. također u Italiji. Razveli smo se 2005. u 4.mj. u Hrvatskoj. Pošto sud nije mogao utjecati na visinu alimentacije ja sam pristala da prihvatim njegovih 1.500 kn. Sutkinja me odgovarala od te svote(i ja sam bila svjesna da je premalo s obzirom na njegova primanja),no htjela sam da se to sve brzo završi i prihvatila taj iznos. Sve jo ok što se tiče plačanja,redovito plača.Stvar je u tome što se djeteta ni ne sjeti. Zadnji posjet djetetu je bio prije 2 mjeseca i posjet je trajao svega sat vremena. Gospodin je inače vojno lice u Italiji i prije par mjeseci se vratio iz misije na Kosovu.Tamo je upoznao jednu albanku i gospodin se zaljubio. Ubrzo nakon njegovog povratka primila sam njegov poziv gdje me molio da mu potpišem nekakav papir. Na moj upit o kakvom se papiru radi rekao je da mu

treba moj potpis radi pasoša na što sam ja pukla jer smo rastavljeni i zakonski ja više nemam veze. Saznala sam da u Italiji rezultiramo još uvijek u braku jer gospodin nije predao papire bez obzira što sam mu ja dala prijevod razvoda. Zanima me dali moja kćer ima pravo i na tal.alimentaciju pošto ima tal.državljanstvo?On ima plaču od cca 1.300 eura. P.s-papir mu nisam potpisala

HVALA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja samo znam ovak.moj bivsi je njemac i po njegovim primanjima koja su dobra za nase prilike moja mala ima ovdje mogucnost da dobije vecu alimentaciju nego kad bi o tom odlucivao njemacki sud jer oni tam odreduju alimentaciju po jasno definiranim tablicama.po tome bi tamo dobili oko 200 eura a ovdje to bude bar 100 eura vise

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo za Lucu:

 

po tome bi tamo dobili oko 200 eura a ovdje to bude bar 100 eura vise

 

Matematicko pitanje:

ako je bivsi kaledonac,majka laponka,a dijete se rodilo u vlaku izmedju Slovenije i Austrije...

Koliko bi to bilo sustavih papirica ako putovanje traje manje od cetiri sata,a ipak duze nego je trajao brak? :misli:............................................. :mig:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kao prvo, to uopće nije zbrka.

kao drugo - dijete u takvim situacijama i prima dvije alimentacije: jednu majke i jednu oca. Uvijek se zaboravi da i majka pridonosi iznosom uzdržavanja.

 

Samo me zanima, kako je nekome palo na pamet traziti jos 'neku' alimentaciju. Ne mogu a da ne budem sarkastičan - mogli ste dijete roditi tijekom leta iznad amerike (pa malo i tu traziti), a sletiti u njemačkoj pa traziti i malo od njemačke.

nema potrebe da se okomite na ovaj primjer...samo sam se htio narugati načinu razmišljanja...

nebuloze... :-D:-P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tigar je napisao:

Evo za Lucu:

 

po tome bi tamo dobili oko 200 eura a ovdje to bude bar 100 eura vise

 

Matematicko pitanje:

ako je bivsi kaledonac,majka laponka,a dijete se rodilo u vlaku izmedju Slovenije i Austrije...

Koliko bi to bilo sustavih papirica ako putovanje traje manje od cetiri sata,a ipak duze nego je trajao brak? :misli:............................................. :mig:

 

:clap:

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

palo mi je jos nekaj na um.jer dok sjedim i cekam sudski nalog ionako nemam pametnijeg posla.

dakle ne bi smijeli okoncat temu dok nam dragi bigfoot ne izda svoju definiciju.ili mozda cijelu noc trazi po knjigama u koju grupu ljudi svrstat osobu koja uopce postavlja ovakva pitanja..hm :misli:

 

uglavnom alimentacija se ne dobiva od drzava vec od bivseg ili bivse.tako da zaista nema logike da neko dobiva dvije alimentacije.

a i jos mi jedna stvar nije jasna.pa kaj nije logicno da sud prilikom okoncanja postupka posalje presudu i tamo gdje ste se vjencali..jer u suprotnom vi se u drugoj drzavi mozete voditi pod ozenjene jos 40 godina.i u tom slucaju recimo u njemackoj bi moj bivsi imao i dalje cca 500 eura vecu placu jer je ozenjen.

neznam mozda grijesim, ali mi to nema smisla

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo imam i primjer jedne prijateljice,majke 11togodisnjeg djeteta cij je otac porijeklom hrvat,ali americki drzavljanin.

 

Dijete je rodjeno u izvanbracnoj zajednici.

Otac je priznao dijete,ali ga je u 11 godina vidio samo dva puta.

Iako mu je jos davne 1995. odredjeno uzdrzavanje(na nasem sudu) u nekakvom minimalnom iznosu,nikad nije uplatio ni lipe(centa).

Majka cijelo vrijeme radi i samostalno uzdrzava dijete kojemu ne fali ni "pticjeg mlijeka"(nista osim oca koji je,usput,gadlji vtip pa je vjerovatno i bolje da nije tu) i u pravom smislu rijeci je samohrana majka.

Sto puta se zalila i tuzila,ali mu kao strancu nitko nije mogao (ili nije imao volje) uciniti nista.

 

E sad je ta (jos uvijek cura ispod 30 godina) digla vizu,skupila kufere i krece preko bare traziti pravdu za svoje dijete.(iako je mozda mogla i kod nas naci odvjetnika s licencom za USA).

 

Zakljucak: Sreca da placa jer moze i gore.

 

 

 

Ajmo sad za Lucu:

 

 

Buduci da nemas pametnijeg posla dok cekas presudu,a da ti ne pada bas svasta na pamet,malo cu ti zakomplicirati onaj matematicki problemcic.

 

Dakle da ponovimo:

 

ako je otac kaledonac,majka laponka,a dijete se rodilo u vlaku izmedju Slovenije i Austrije...

Koliko bi to bilo sustavih papirica ako putovanje traje manje od cetiri sata,a ipak duze nego je trajao brak?

 

Dijete je zaceto na samom sjeveru Norveske,tamo iza sedam(fijordova,fjordova)-fordova.

Tamo doduse jos uvijek alimentaciju placaju u tuljanovim mu...zubima,a za to kod nas cak ni u Kerumu ne daju Bebimil,Pampersice,kasice....pelinkovac za mamu.

 

E sad,kad izracunas one sustave papirice probaj izracunati koliko bi to bilo plativo u tuljanovim mu...zubima.

 

Priznaj da je zanimljivije od Sudoku-a, a i da ces prilicno skratiti vrijeme do presude.

 

 

A mozda te i sprijeci da u slijedecih tjedan dana natuces vise zvjezdica od moderatora.

 

:mig:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

 

Lijepo da ce dijete imati dovoljno za sve SVOJE potrebe.

tamara je napisao:

Ne radi se o cifri već o principu!

 

E,ovo je vec stvar koja bi mogla izvuci mnoge iz letargije.

 

One koji ce reci-bravo! tako mu i treba.

 

I one koji ce reci fuj!... na principe kojim si mu opet pokazala tko je gazda.

 

Ipak bi trebala biti stvar cifre i potreba...

 

E da, time i ulazis u onu kategoriju ljudi koji imaju potrebu kontrolirati,unistiti,i osvetiti se.

 

eto Lucana,buduci si zaokupljena mnozenjem i dijeljenjem ja cu reci- Bigfootovo podrucje.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tamara, se što ti imam reći je: lupaš gluposti.

u svojoj praksi nisam vidio vecu glupost. radio sam i kao odvjetnik vani, ali ovakvu bedastocu još nisam vidio.

da bih ti docarao o kakvoj se bedastoci radi, pretpostavi situaciju da skrbnik koji treba placati uzdrzavanje ima jedno drzavljanstvo po ocu, jos jedno po majci, a trece npr. prema duljini prebivalista u nekoj zemlji. po nekim tu, on bi trebao platiti minimalno tri alimentacije.

dajte ljudi, budite ozbiljni.

uzdrzavanje se odredjue po osobi - majci i ocu i to je to. drzavljanstvo nema veze s tim. nema tu broja uzdrzavanja - to je uzdrzavanje oca i majke.

 

Ukazao bih na još jednu stvar u vašem pitanju - vi u pitanju i sami velite da alimentacija nije problem jer se redovito plaća nego neviđanje djeteta, a potom se bacate na mozebitnu dodatnu alimentaciju.

 

uz duzno poštovanje, mislim da ste vi dosta zbkani oko tog problema.

pitat cu vas ono što bi vas svaki odvjetnik pitao:

 

što vi točno želite?

- da druga strana viđa češće dijete (na to ne možete utjecati i uopće ne možete podignuti parnicu..u biti mozete al cete ju izgubiti...jer je vidjanje po zakonu (slazem se da je to zalosno, ali je tako) pravo a ne izričita obveza....kako biste nekoga prisilili? i što bi bilo od te prisile i da se može?

- više uzdržavanje...tu je postupak jasan i obratite se odvjetniku koji će pokrenuti parnicu. ako sud procijeni (pazite - ne mora biti kako ste si zamislili) dijete moze dobiti vece uzdrzavanje

- nešto treće? bojim se da je nešto od toga...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tamara je napisao:

Eto podosta ste se ispametovali a ja ću vam sada reći slijedeću stvar. Ne radi se o cifri već o principu koji ti očito ne razumiješ(i bolje). A da ja vama svima dam odgovor. ITEKAKO IMA PRAVO I NA NJIHOVU ALIMENTACIJU-POTVRĐENO! E SAD VI I DALJE GLUMITE PAMETNJAKOVIĆE!

 

opce ne kuzim kaj je pjesnik time htio da kaze..kakvu NJIHOVU alimentaciju.o cem vi pricate. :-o

oni su se rastali u hr i hr sud je odredio da tata placa tolko i tolko alimentaciju.i tu je amen.kraj.the end.

bogmec vecu glupost nisam vec dugo cula.

naravno ne ubrjam tu naseg dragog bigfoota :mig:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tigar je napisao:

Evo imam i primjer jedne prijateljice,majke 11togodisnjeg djeteta cij je otac porijeklom hrvat,ali americki drzavljanin.

 

Dijete je rodjeno u izvanbracnoj zajednici.

Otac je priznao dijete,ali ga je u 11 godina vidio samo dva puta.

Iako mu je jos davne 1995. odredjeno uzdrzavanje(na nasem sudu) u nekakvom minimalnom iznosu,nikad nije uplatio ni lipe(centa).

Majka cijelo vrijeme radi i samostalno uzdrzava dijete kojemu ne fali ni "pticjeg mlijeka"(nista osim oca koji je,usput,gadlji vtip pa je vjerovatno i bolje da nije tu) i u pravom smislu rijeci je samohrana majka.

Sto puta se zalila i tuzila,ali mu kao strancu nitko nije mogao (ili nije imao volje) uciniti nista.

 

E sad je ta (jos uvijek cura ispod 30 godina) digla vizu,skupila kufere i krece preko bare traziti pravdu za svoje dijete.(iako je mozda mogla i kod nas naci odvjetnika s licencom za USA).

 

Zakljucak: Sreca da placa jer moze i gore.

 

 

 

Ajmo sad za Lucu:

 

 

Buduci da nemas pametnijeg posla dok cekas presudu,a da ti ne pada bas svasta na pamet,malo cu ti zakomplicirati onaj matematicki problemcic.

 

Dakle da ponovimo:

 

ako je otac kaledonac,majka laponka,a dijete se rodilo u vlaku izmedju Slovenije i Austrije...

Koliko bi to bilo sustavih papirica ako putovanje traje manje od cetiri sata,a ipak duze nego je trajao brak?

 

Dijete je zaceto na samom sjeveru Norveske,tamo iza sedam(fijordova,fjordova)-fordova.

Tamo doduse jos uvijek alimentaciju placaju u tuljanovim mu...zubima,a za to kod nas cak ni u Kerumu ne daju Bebimil,Pampersice,kasice....pelinkovac za mamu.

 

E sad,kad izracunas one sustave papirice probaj izracunati koliko bi to bilo plativo u tuljanovim mu...zubima.

 

Priznaj da je zanimljivije od Sudoku-a, a i da ces prilicno skratiti vrijeme do presude.

 

 

A mozda te i sprijeci da u slijedecih tjedan dana natuces vise zvjezdica od moderatora.

 

:mig:

 

:misli::misli::misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Misli,misli draga nasa.

 

Evo,pomoci cu ti malo.

 

Pitanje je i inace teski apsurd.

Za cijelu Sloveniju ti treba manje od pola sata.

 

Ceremonija vjencanja traje 45 minuta,a i Kerum bi primio tuljanova mu... kao sredstvo placanja.

 

Primio bi on bilo sto,samo sto ja necu u njegovu butigu.

 

Inace,misko,kad ubacis citat nije potrebno pisati cijeli.

Jednostavno obrises visak

Samo pazi da ne izbrises ono sto pise :quote :na pocetku i kraju jer ces ostati bez crte ispod,a i iznad.(bes toga izgubi draz)

 

Moze i drukcije :drzi lijevi klik i oznaci(plava boja ako je monitor ima)retke koje zelis.

Onda desni klik pa stisnes ::COPY::

 

Poslije jednostavno dodjes na polje u kojem pises odgovor pa onda:

Opet desni klik pa PASTE.

 

U polju ti se lijepo pojavi samo to sto si htjela prekopirati.

 

To ti je isto k`o kad crackas piratsku igricu,ali o tome drugi put.

Jos mi samo treba da me zbiri tuze...

 

Capisci?

 

Pardon....Verstanden? :love:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

juicy je napisao:

Molim odgovorite kako ima pravo i na njihovu alimentaciju i gdje se to može provjeriti. Već sam navela da i moja djeca imaju i slovensko osim hrvatskog državljanstva. Stvarno me zanima je li to moguće i kome se treba obratiti. Hvala

ma nema pravo juicy.po kojoj logici ili smislu.alimentacija se dobiva od roditelja sa kojim djete ne zivi,a ne od jedne, druge ili trece drzave.

neznam kaj je tu tak nejasno.stvar je jasna ko dan

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tigar je napisao:

Misli,misli draga nasa.

 

Evo,pomoci cu ti malo.

 

Pitanje je i inace teski apsurd.

Za cijelu Sloveniju ti treba manje od pola sata.

 

Ceremonija vjencanja traje 45 minuta,a i Kerum bi primio tuljanova mu... kao sredstvo placanja.

 

Primio bi on bilo sto,samo sto ja necu u njegovu butigu.

 

Inace,misko,kad ubacis citat nije potrebno pisati cijeli.

Jednostavno obrises visak

Samo pazi da ne izbrises ono sto pise :quote :na pocetku i kraju jer ces ostati bez crte ispod,a i iznad.(bes toga izgubi draz)

 

Moze i drukcije :drzi lijevi klik i oznaci(plava boja ako je monitor ima)retke koje zelis.

Onda desni klik pa stisnes ::COPY::

 

Poslije jednostavno dodjes na polje u kojem pises odgovor pa onda:

Opet desni klik pa PASTE.

 

U polju ti se lijepo pojavi samo to sto si htjela prekopirati.

 

To ti je isto k`o kad crackas piratsku igricu,ali o tome drugi put.

Jos mi samo treba da me zbiri tuze...

 

Capisci?

 

Pardon....Verstanden? :love:

 

hvala tigricu.upotrijebiti cu svu tu kolicinu znanja koju si mi prenio :couple:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija