Jump to content

nepropisno obilježen pješački prijelaz


anonimno

Preporučene objave

Zagrebparking mi je digao auto sa pješačkog prijelaza koji nije bio obilježen sukladno zakonu koji izričito kaže da mora bit obilježen i vertikalnom i horizontalnom signalizacijom osim kada postoji semafor.U konkretnom slučaju postojla je samo zebra na cesti ali ne i prometni znak,pisalam sam prigovor koji mi je odbijen bez ikakvog pametnog objašnjenja te je naglašeno ukoliko se ne slažem s njim da slijedi prekršajni nalog u iznosu od 110,00kn.Šta to znači da se ide na sud,i dal se isplati natezat zbog kamata koje idu na tu kaznu od 1000,00 kn(500,00 pogrešno parki.,500,00zagrebparking)ili bi sudac bio na strani policije iako zakon jasno definira što je obilježen pješački prijelaz.Hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Zagrebparking mi je digao auto sa pješačkog prijelaza koji nije bio obilježen sukladno zakonu koji izričito kaže da mora bit obilježen i vertikalnom i horizontalnom signalizacijom osim kada postoji semafor.U konkretnom slučaju postojla je samo zebra na cesti ali ne i prometni znak,pisalam sam prigovor koji mi je odbijen bez ikakvog pametnog objašnjenja te je naglašeno ukoliko se ne slažem s njim da slijedi prekršajni nalog u iznosu od 110,00kn.Šta to znači da se ide na sud,i dal se isplati natezat zbog kamata koje idu na tu kaznu od 1000,00 kn(500,00 pogrešno parki.,500,00zagrebparking)ili bi sudac bio na strani policije iako zakon jasno definira što je obilježen pješački prijelaz.Hvala

 

Gdje to piše??

Kojim zakonom??

Daj nam članak, narodne novine...bilo što!!

Izgleda da pogrešno tumačiš zakon!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pravilnik o prometnim znakovima,opremi i signalizaciji na cestama od 3.3.2005. u clanku 77 st.7 kaže sljedeće:

Kada je na kolniku označen pješački prijelaz mora biti obilježen znakom C02(vertikalni znak obavijesti) i znakom A33(obilježen pješački prijelaz) osim na mjestima na kojima se promet regulira svjetlosnim znakovima(semaforima).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Pravilnik o prometnim znakovima,opremi i signalizaciji na cestama od 3.3.2005. u clanku 77 st.7 kaže sljedeće:

Kada je na kolniku označen pješački prijelaz mora biti obilježen znakom C02(vertikalni znak obavijesti) i znakom A33(obilježen pješački prijelaz) osim na mjestima na kojima se promet regulira svjetlosnim znakovima(semaforima).

 

Sad vidim i ja, nisam nikad razmišljao o tome!

Mislim da je za kaznu dovoljno da je pješački bio obilježen horizontalnom prometnom signalizacijom koja nije oštećena.

Zamisli kad bi se u zakonu i pravilniku kod definnicije pješačkog prijelaza umjesto slova "i" stavilo "ili", znači da bi pješački mogao biti obilježen samo prometnim znakom bez oznaka na kolniku.

Neznam, neznam neću se petljati u ovo!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma stvar je u tome što se radi o kvartu u Novom Zagrebu u kojem stambenae zgrade imaju 5,6 parkirnih mjesta po zgradi a potrebno ih je barem 30.Svi parkiraju aute i na kolniku i zelenim površinama a prije mjesec dana kud ionako nema mjesta su još iscrtali hrpu pješačkih prijelaza i onda mene dignu jer smetam pješacima a na nogostupu ostave desetke automobila-oni valjda ne smetaju.Stvar je u principu il neka dignu 80% kvarta il nikoga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pravilnik o prometnim znakovima,opremi i signalizaciji na cestama

 

pored pravilnika i sam zospc trazi ispunjenje oba uvjeta (znak+oznaka na kolniku) medjutim ne vjerujem da ce ti bilo koji sud u rh presuditi kako zebra u stvari nije pjesaci prijelaz nego eto, sarenilo na kolniku, cisto da ubije monotoniju u vozaca.

 

na tvom mjestu, kaznu bih mijenjao za rad za opce dobro, a pauka platio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija